poster

Klid noci

 • USA

  Still of the Night

 • Slovensko

  Pokoj noci

Mysteriózní / Thriller

USA, 1982, 87 min

Režie:

Robert Benton

Scénář:

Robert Benton

Hudba:

John Kander

Producenti:

Arlene Donovan

Scénografie:

Mel Bourne

Kostýmy:

Albert Wolsky
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Reiniš
  ****

  Povedený atmosférický thriller se solidně hrajícím Royem Scheiderem a svůdnou famme fatale Meryl Streep. Pointa sice na diváka pomrkává už od poloviny a konec by si zasloužil lepší gradaci, i tak jsem byl mile překvapen. Důkaz toho, že thrillery s tajemnou blondýnou se točili i dávno před Základním instinktem.(12.11.2009)

 • obitus
  ***

  Velice stylový thriller s velice krásnou a až do morku kostí osudovou Meryl Streep. Bohužel, tempo se vleče jako páteční šichta a atmosféra, ač skvělá, to vždy holt nezachrání. Tak jako tak ale tohle pátrání psychiatra Roye Scheidera po vrahovi svého pacienta stojí zato. Jen se může stát, že u něj usnete.(1.3.2009)

 • Terva
  ****

  CITÁT - Jsem bez pacienta, ubodali ho k smrti............ V době, kdy film nebyl tak jednoduše k mání a člověk musel za ním do kina a nebo dlouho čekat, až ho bude dávat Česká TV, byl tento snímek jeden z těch lepších a nadprůměrných. Divák ho dokázal ocenit. V dnešní době už takový statut nemá a stává se z něho jen průměrný psychologický snímek. CITÁT - Pacient měl sen......... Určitě ve své době vzbuzoval pocit strachu záběr na utržené oko plyšového medvídka. Kdo by na to zapomněl.(15.2.2015)

 • Billie777
  *****

  Film, který mám ráda už od dětství. Nevím to jistě ale je to asi můj úplně první thriller/horor, který jsem viděla. Je to už taková moje srdcovka, proto taky tak vysoké hodnocení. Jako malá jsem se u něho strašně bála. Atmosféra je v tomto filmu opravdu dokonalá, celý film je velmi napínavý, poutavý a děsivý a vrah je dost překvapivý. Vždycky se mi moc líbila scéna s holčičkou a medvídkem, scéna v parku a obzvlášť závěrečná scéna v domě neměla chybu. To se vždycky krásně bojím! Plus je i skvělé herecké obsazení (Meryl tu byla překrásná!) a perfektní hudba.(7.11.2012)

 • keoma26
  ****

  Jde v podstatě o almanach filmové psychoanalýzy, pokročilý a zhuštěný výklad Hitchcockových filmů, i když s důležitými symbolickými posuny, ta hlavní změna spočívá v navrácení významu nevinnosti zářivě světlé barvě, a to přímo do středu vyprávění, zpátky hlavní hrdince, která v sobě tentokrát nenese kromě zlověstné rodinné minulosti žádné vlastní zatížení hříchu (krádež, incest, vražda). Streepová vystupuje jako rafinované ztělesnění naivity, která oproti všemu očekávání neskrývá tajemství zločinu, ale jen zdrženlivě a cudně střeží soukromé křivdy. Stigmata zla tentokrát představuje jiné barevné spektrum ... (vzpomeňme na Carrie;-)). Kolekce ostatních, vedlejších symbolů zůstává zásadně neprušena: klíče jako znak otevírání smyslu podvědomí, brýle jako ohrožení existence, hodinky signalizující osudovost okamžiku ...(1.3.2009)

 • - Původně se film měl jmenovat "The Stab", tedy "Ostří". (DareDeer)

 • - Josef Sommer, který ztvárnil postavu oběti, jejíž smrt se vyšetřuje, je v celém filmu vidět pouze v retrospektivě. (DareDeer)

 • - Režisér Robert Benton popsal tento film větou "co by se mohlo stát muži, který se zamiluje do ženy, ze které má strach." Benton prý vycházel z vlastní životní zkušenosti. (DareDeer)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace