Město podivínů

• Česko Freaks (festivalový název) (více)

Sedmiletá Chloe, která žije s otcem zavřená v domě, žije ve strachu a fascinaci z vnějšího světa. Protože je jiná než ostatní, je pro svět nebezpečná a svět zase pro ni. Aspoň tak jí to bylo řečeno. Přes zákaz otce jednoho dne vyjde z domu k autu starého zmrzlináře. Stařec je jejím dědečkem a věří, že jeho dcera, Chloeina matka nezemřela, ale žije. Chloe brzy přichází na to, že pravda není tak jednoduchá. Zjišťuje, že otec má v něčem pravdu, když se probudí její schopnost telepatie. Nebezpečí je opravdu reálné. (JOJ Cinema)

bonsetti

Asi nějak těm výborným filmům nerozumím. Sorry, tohle se nedalo. Proklikával jsem čím dál víc, až jsem to vypnul. Souhlas s: LadyCroft, LaaYosh ()

Dzunk

Pro mě největší sci-fi překvapení roku 2019. Okoukanej námět, kterej se podařilo řežisérovi zpracovat na jedna až dva, možná dvojku plus. Nemá to efekty jako avengers, ale má to lepší svénář, herecký výkony, dobrou kameru. Hlavně jsem si neřikal, že ty postavy jsou naprosto debilní a něco říkají jen aby tam někdo mluvil a taky jsem měl po filmu pocit, že se v něm opravdu něco stalo. Ne, že to byl jedne komiks roztaženej na tři hodiny. ()

r6AndrEw

Ani nenadchlo, ani upe nezklamalo. Ovsem ta mala breca mi byla dost nesympaticka. Takovy film o superhrdinech v realnejsim svete.. ()

eoj

Za podívání film určitě stojí. Nečtěte si komentáře, ani ten můj. Někteří zbytečně řeknou víc než by měli. Za počáteční originalitu nechávám 4* ()

jabbo123

Překvapivě době vystavěný příběhový oblouk. Ačkoli vás to ze začátku vrhne rovnou doprostřed tohohle mrazivého příběhu o tom, jaké je to být jiný. Hodně jiný. Jak do sebe zapadá celá skládačka, vykouzlí vám to na tváři pochvalný usměv směrem k autorům a jejich vyjadřovacím prostředkům. Jako recept jak natočit sakra zajímavé a napínavé sci-fy s nízkým budgetem. Pochválit musím i malou herečku, která svým výkonem úplně vyčnívala nad všechny - smekám. Nic moc vám říct nechci, protože to je vlastně na tom to nejlepší - nevědět o tomhle filmu nic, nekoukat na trailery - mě se to povedlo nějak, protože jsem o filmu dřív neslyšel. A řeknu vám, že jsem byl hodně mile překvapen. Pány Lipovsky a Stein si dávám do hledáčku. ()

typa

Samá pozitiva. Pochvala uživatelům ČSFD, že ve svých recenzích doporučují jít do filmu po hlavě a nic o něm nezjišťovat. To jsem udělala a bylo to perfektní. Celý děj se skládal jako puzzle, každý dílek mě fascinoval a vyvolával ve mně zvědavost. Čím víc to do sebe zapadalo, tím víc jsem na to koukala s otevřenou pusou.  A samozřejmě souhlasím s tím, že malá Lexy Kolker má obrovský herecký talent, její výkon byl obdivuhodný. ()

Nedos.

3.5 hvězdy. Začátek filmu, mě fakt nebavil, málem jsem to i vypnul, jak mě ta malá holka otravovala. Pak se to naštěstí slušně rozjede a celý to začne dávat smysl. Ale bohužel ten začátek to podlě mě docela shazuje a šlo by to udělat jinak. ()

HolySceptic

Je polnoc a tak starostlivo vyberám kanál pri ktorom zaspím.Voľba padá na JOJ Cinema z dôvodu absencie rušivých reklám počas filmu, takže je menšia šanca, že sa nechcene prebudím.Natiahnutý na gauči sa snažim dostať do prvej fázy.Neúspešne.Otváram oči a zisťujem, že z TV na mňa čumí Emile Hirsch a neznáme roztomilé dievčatko.Netrvá dlho a obaja aktéri si získavajú moju pozornosť a tak ruším predošlý plán „najlepšie využitého času“.Mením polohu z ležmo na sedmo, sledujem a postupne zisťujem, že tu niečo nehrá.Postava otca vzbudzuje dojem, že je vyšinutý paranoik, ktorý neustále melie nezmysly a svoju dcéru väzní doma, lenže skutočnosť je úplne iná ako sa zdá.Pravdou je, že jeho dcérka je výnimočná rovnako ako on a snaží sa ju len chrániť pred vystrašenou a sebeckou spoločnosťou.Freaks je pre mňa jedno veľké prekvapenie od neznámych režisérov, ktorý k filmu napísali aj scenár.Lexy Kolker je úžasná a celú dobu som mal chuť ju objať a povedať jej, že všetko bude v poriadku.A kedže som tiež podivín a niekedy mám pocit, že je len otázka času, kedy zo mňa spoločnosť vyformuje monštrum, tak je mojou povinnosťou udeliť plný počet.A teraz mi dones čokoládovú zmrzlinu!Dones mi čokoládovú zmrzlinu!Dones mi čokoládovú zmrzlinu!Dones mi čokoládovú zmrzlinu!Dones mi čok............ ***** ()

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019