Jít za svým snem

• Austrálie

Teen Spirit

Drama / Hudební

Velká Británie / USA, 2018, 92 min

Max Minghella nás svou režií a scénářem nechal nahlédnout do zákulisí talentových soutěží. Těšila jsem se na tradičně dobrou Elle Fanning (holky Fanningovy jsou zárukou kvality) a na její zpěv, který už podle traileru nezklamal. A hlavně teda mě zajímal první režijní počin Maxe, ano, toho Nicka z Příběhu služebnice :) Líbily se mi vizuálně klipově povedené záběry, které k hudebním číslům patřily, Elle zvládla pěkně polštinu. Film připomněl, jak je důležité mít v životě lidi, kteří Tě, když začínáš lítat v oblacích, dostanou zpátky na zem, jak je důležité nezapomínat na ty, kdo Ti na cestě životem pomohli a hlavně jak je důležité nikdy se nevzdávat svých snů. Za mě naprosto perfektní pohodový kvalitní film se skvělým soundtrackem. Osobně se mi líbí oko, kterým/jak se Max skrze kameramanku dívá ;o)(7.7.2019)

V šedi obyčejného života zdánlivě utopená indie, která vypráví stokrát přežvýkaný příběh. A která díky slušné síle nenápadně vykukujících šťastných chvilek funguje postoprvé. Díky fenomenálnímu vizuálu všech hudebních výstupů, přesně vyzobaným coverům a střihu tanečních scén konečně vyzní ona pohádková éteričnost Elle Fanning včetně nádherně zastřeného hlasu. Max Minghella se potatil a já z toho mám obrovskou radost.(31.7.2019)

Kdyby se Elle Fanning nechovala jak mrtvá nevěsta, tak by to možná bylo lepší. Zpívat totiž umí a režisér svým debutem u hudebních scének uměl dát tak skvělou dynamičnost, že každou hudební vsuvku jsem rozhodně uvítal. A to i přesto, že se jednalo o covery, které Ella zvládla s absolutní ctí. Vše kolem ní ale byla poměrně nuda, respektive nic, co by se převyšovalo nad průměrem a tak i u toho průměru nakonec zůstalo. Škoda.(10.3.2020)

Vlastně jde o průměrné drama z pozadí talentových pěveckých soutěží a vlastně i celého hudebního průmyslu dnešní doby zabalené do líbivého vizuálu a protkané zajímavými covery a originálními písněmi známých popových interpretů. Po stránce příběhu nejde o nic objevného a vše je snadno předvídatelné. Alespoň charaktery a herci v čele s Elle Fanning jsou poměrně příjemní a uvěřitelní. O nic stěžejního nejde, ale jedná se o svižné drama, které dokáže zkrátit dlouhou chvíli.(19.10.2019)

• Lacike

Nejak som nepochopil, čím tento tuctový film o vzostupe jednej speváčky chcel zaujať. Ukázať jak to funguje v zákulisí hudobného biznisu? Ani ten vzťah dvoch lúzrov, mladej nádejnej speváčky a bývalého operného speváka, za veľa nestojí. Režijne je to pomalé a nezáživne ako väčšina filmov režisérovho otecka. Snáď aj synáčik bude mat jasnú chvíľku a v budúcnosti natočí jednu pecku akou bol Ripley u jeho otca. Uvidíme. 4/10.(9.8.2019)

• - Celosvětová premiéra proběhla 7. září 2018 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (BMW12)

• - Natáčelo se v Montréalu (Kanada) a v Londýně. (BMW12)

• - V jedné scéně zpívá Violet Valenski (Elle Fanning) píseň „Don't Kill My Vibe“ od Sigrid a Martina Sjølieho. (J.F.B.)