Nastala chyba při přehrávání videa.
 • sidonka
  *****

  Zatím jen krátce: totalitní, nesvobodné společnosti nikdy nevymizí. Pod rouškou dobra budou nadále tyranizovat a znásilňovat obyčejné lidi, nutit je k různým postojům, slovům, prezentacím a činům, to vše především k dosažení vlastního prospěchu. Viz rozhovor mezi služebnicí a Velitelem: "Chtěli jsme, aby byl tento svět lepší." "Lepší?", zeptá se užasle služebnice. "Lepší neznamená výhodnější a spravedlivější pro všechny. Vždycky se někdo bude mít hůř." Hodnotím prozatím jen první sérii (10 epizod), na druhou se zvědavostí čekám.(4.7.2017)

 • togaf
  ***

  Román Příběh služebnice jsem četla několikrát a mám ho moc ráda. Bohužel pro seriál. To, co v knize fungovalo, na obrazovce nefunguje, nebo tvůrci vůbec nepoužili. A naopak to, co si do seriálu přidali, bylo výborné. June/Offred hrála tak nesympatická holka, že jsem víc fandila paní Waterfordové. Nicméně poslední díl je perfektní. Dokonce tak moc, že jsem uvažovala o čtvrté hvězdě. Zda se podívám na druhou sérii, sama nevím.(23.6.2017)

 • xxmartinxx
  ***

  Velmi natahovaná kvalita. Nakonec to ale nezachází dál než filmové adaptace stará čtvrt století. Navíc mě nebavilo koukat na ty desaturované barvy, zvlášť když film tak dobře pracoval s barevnou symbolikou, ke které mizanscéna vybízí. Bohužel vzniklo jen naplnění společenské objednávky v tom, jak má vypadat kvalitní quality TV. (Po pěti dílech jsem opustil.)(10.7.2017)

 • flawi.f
  *****

  Dlouho jsem váhala, jestli dát 4* nebo 5*. Na jedné straně je tu příběh, který v několika momentech a dílech zabředl do stereotypu, točil se na místě a nějakou dobu trvalo, než se zase posunul o kousek dál. Ovšem ale na straně druhé je tu něco, co tomu seriálu drtivě dominuje. A to je atmosféra! Mrazivá, depresivní, nevyzpytatelná, děsivá, napětí by se dalo doslova krájet - a naštěstí tohle všechno funguje i ve chvílích, kdy příběh trochu vázne. Herecké výkony na jedničku, Joseph Fiennes je ďábel a Elisabeth Moss je úžasná. Příběh služebnice uvidíme i další sezóně a moc bych si přála, aby tvůrci trošku přitlačili na pilu. Za mě více vyhrocených a dramatických scén, větší spád a budu spokojená. Protože pouze a jenom atmosféra nemůže jeden seriál utáhnout dvě a více sezón.(3.8.2017)

 • geimz
  ****

  1. séria - 80% The Handmaid's Tale je temným pohľadom na dystopickú budúcnosť Ameriky, v ktorej je zavedený opresívny režim a ženy sú zotročované a pravidelne znásilňované. Silná premisa, ktorá sa pretavila do seriálovej podoby viac než dobre. Jednotlivé diely sú hlavne zručne natočené, s depresívnou atmosférou, v ktorej sa hlavná hrdinka takmer neustále váľa. Problém je ten, že deju nie je dostatočne veľa na 10 dielov, niektoré sú tak naťahované a za celú sériu sa toho priveľa nestane - okrem expozičných flashbackov, ktoré sú často zaujímavejšie než prítomný dej, pretož odhaľujú pozadie prevratu a život tesne pred a potom.(19.8.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace