Zatím jen krátce: totalitní, nesvobodné společnosti nikdy nevymizí. Pod rouškou dobra budou nadále tyranizovat a znásilňovat obyčejné lidi, nutit je k různým postojům, slovům, prezentacím a činům, to vše především k dosažení vlastního prospěchu. Viz rozhovor mezi služebnicí a Velitelem: "Chtěli jsme, aby byl tento svět lepší." "Lepší?", zeptá se užasle služebnice. "Lepší neznamená výhodnější a spravedlivější pro všechny. Vždycky se někdo bude mít hůř." Hodnotím prozatím jen první sérii (10 epizod), na druhou se zvědavostí čekám.(4.7.2017)

Román Příběh služebnice jsem četla několikrát a mám ho moc ráda. Bohužel pro seriál. To, co v knize fungovalo, na obrazovce nefunguje, nebo tvůrci vůbec nepoužili. A naopak to, co si do seriálu přidali, bylo výborné. June/Offred hrála tak nesympatická holka, že jsem víc fandila paní Waterfordové. Nicméně poslední díl je perfektní. Dokonce tak moc, že jsem uvažovala o čtvrté hvězdě. Zda se podívám na druhou sérii, sama nevím.(23.6.2017)

Velmi natahovaná kvalita. Nakonec to ale nezachází dál než filmové adaptace stará čtvrt století. Navíc mě nebavilo koukat na ty desaturované barvy, zvlášť když film tak dobře pracoval s barevnou symbolikou, ke které mizanscéna vybízí. Bohužel vzniklo jen naplnění společenské objednávky v tom, jak má vypadat kvalitní quality TV. (Po pěti dílech jsem opustil.)(10.7.2017)

Dlouho jsem váhala, jestli dát 4* nebo 5*. Na jedné straně je tu příběh, který v několika momentech a dílech zabředl do stereotypu, točil se na místě a nějakou dobu trvalo, než se zase posunul o kousek dál. Ovšem ale na straně druhé je tu něco, co tomu seriálu drtivě dominuje. A to je atmosféra! Mrazivá, depresivní, nevyzpytatelná, děsivá, napětí by se dalo doslova krájet - a naštěstí tohle všechno funguje i ve chvílích, kdy příběh trochu vázne. Herecké výkony na jedničku, Joseph Fiennes je ďábel a Elisabeth Moss je úžasná. Příběh služebnice uvidíme i další sezóně a moc bych si přála, aby tvůrci trošku přitlačili na pilu. Za mě více vyhrocených a dramatických scén, větší spád a budu spokojená. Protože pouze a jenom atmosféra nemůže jeden seriál utáhnout dvě a více sezón.(3.8.2017)

1. séria - 80% The Handmaid's Tale je temným pohľadom na dystopickú budúcnosť Ameriky, v ktorej je zavedený opresívny režim a ženy sú zotročované a pravidelne znásilňované. Silná premisa, ktorá sa pretavila do seriálovej podoby viac než dobre. Jednotlivé diely sú hlavne zručne natočené, s depresívnou atmosférou, v ktorej sa hlavná hrdinka takmer neustále váľa. Problém je ten, že deju nie je dostatočne veľa na 10 dielov, niektoré sú tak naťahované a za celú sériu sa toho priveľa nestane - okrem expozičných flashbackov, ktoré sú často zaujímavejšie než prítomný dej, pretož odhaľujú pozadie prevratu a život tesne pred a potom.(19.8.2017)