Skoro jako od Orwella. Totalitní společnost, všudypřítomné "Oko"...podobnost asi nebude čistě náhodná. Nicméně i přesto, Příběh služebnice ukrývá fakt velký potenciál. První série ho ale boužel jen tak nastínila (až na výborný poslední díl). Takovýmhle tempem se tohle téma bude dát ždímat i 5-6 sezon, aniž by se v nich něco převratného stalo. s1 3/5,(13.9.2017)

Román Příběh služebnice jsem četla několikrát a mám ho moc ráda. Bohužel pro seriál. To, co v knize fungovalo, na obrazovce nefunguje, nebo tvůrci vůbec nepoužili. A naopak to, co si do seriálu přidali, bylo výborné. June/Offred hrála tak nesympatická holka, že jsem víc fandila paní Waterfordové. Nicméně poslední díl je perfektní. Dokonce tak moc, že jsem uvažovala o čtvrté hvězdě. Zda se podívám na druhou sérii, sama nevím.(23.6.2017)

Nejde to inak. Tri dni po dopozeraní seriálu musím dať najvyšší počet. Hoci som váhal, lebo 10 dielov je príliš veľa oproti tomu, čo sa dialo na TV obrazovke. Príbeh je rozťahovaný, má mnoho pomalých, v podstate nikam neposúvajúcich scén, pitvá sa v monológoch hlavnej predstaviteľky, rozoberá jej pocity večne znásilňovanej služobníčky. Potom som pochopil, že vlastne všetky tieto postupy robia seriál výnimočným. Nehľadiac na samotnú myšlienku totalitnej spoločnosti... Seriál je filmársky dokonale natočený s dôrazom na mrazivú atmosféru a silné osobné scény. Hĺbavým a depresívnym spôsobom odkrýva zvrátenosť chorého systému. Plusom je aj sústredený výkon Elisabeth Moss v hlavnej úlohe.(5.7.2017)

Z The Handmaid's Tale mám trochu rozpačité dojmy. Hoci dystopický svet republiky Gileadu nepôsobí úplne nezmyselne, i tak mu až tak neverím. Je to aj vina tvorcov, ktorí dávkujú informácie o fungovaní tohto totalitného systému až príliš pozvoľne a celý čas je pre nich zjavne na vedľajšej koľaji. Miesto toho hrajú prím vnútorné monológy ústrednej postavy a dôraz je kladený na všadeprítomnú depresiu podporenú občasnými drsnejšími scénami. Samotné dianie navyše občas riedia aj nedôležité, či prekvapivo nefunkčné flashbacky a pomalé tempo je zbytočne zvýrazňované neustálymi detailnými zábermi na tvár utrápenej hlavnej hrdinky. Nie som na sto percent presvedčený, že toto je ideálna cesta ako spracovať podobný sociálny komentár, no je mi jasné, že možno budem v menšine. Táto látka však má niečo do seba, akurát nemám pocit, že by zo svojho potenciálu ťažila naozaj maximum. 70%(19.6.2017)

Dlouho jsem váhala, jestli dát 4* nebo 5*. Na jedné straně je tu příběh, který v několika momentech a dílech zabředl do stereotypu, točil se na místě a nějakou dobu trvalo, než se zase posunul o kousek dál. Ovšem ale na straně druhé je tu něco, co tomu seriálu drtivě dominuje. A to je atmosféra! Mrazivá, depresivní, nevyzpytatelná, děsivá, napětí by se dalo doslova krájet - a naštěstí tohle všechno funguje i ve chvílích, kdy příběh trochu vázne. Herecké výkony na jedničku, Joseph Fiennes je ďábel a Elisabeth Moss je úžasná. Příběh služebnice uvidíme i další sezóně a moc bych si přála, aby tvůrci trošku přitlačili na pilu. Za mě více vyhrocených a dramatických scén, větší spád a budu spokojená. Protože pouze a jenom atmosféra nemůže jeden seriál utáhnout dvě a více sezón.(3.8.2017)