Příběh služebnice (TV seriál)

The Handmaid's Tale

Drama / Sci-Fi

USA, 2017 - 2019, 21 h 41 min (Minutáž: 47–60 min)

Tvůrci:

Bruce Miller

Předloha:

Margaret Atwood (kniha)

Adam Taylor

Elisabeth Moss, Alexis Bledel, O.T. Fagbenle, Joseph Fiennes, Max Minghella, Yvonne Strahovski, Samira Wiley, Amanda Brugel, Ever Carradine, Madeline Brewer, Robert Curtis Brown, Kristen Gutoskie, Edie Inksetter, Stephen Kunken, Jim Cummings, Shane Daly, Cyndy Day, Ann Dowd, Kim Roberts, Bea Santos, Erin Way, Shane Daly, Kristian Bruun, Nina Kiri, Amish Patel, Tattiawna Jones, Jenessa Grant, Zabryna Guevara, Ben Lewis, Christian Lloyd, Kirsten Johnson, Adrian Griffin, Meghan Allen, Clea DuVall, Jonathan Malen, Marisa Tomei, Tim Ransom, Bahia Watson, Jordana Blake, John Carroll Lynch, Nicky Guadagni, Janet Pinnick, Mark Wiebe, Cherry Jones, Philip Craig, Vas Saranga, Joanna Douglas, Trevor Hayes, Yahya Abdul-Mateen II, Kelly Jenrette, Greg Bryk, Sydney Sweeney, Soo Garay, Paula Boudreau, Margaret Atwood, Elise Bauman, Christopher Thompson, Rebecca Rittenhouse, Krista Morin, Nina Iordanova, James Gilbert, Karen Robinson, Dan Beirne, Christian Barillas, Marvin Kaye, Sam Jaeger, Bradley Whitford, Julie Dretzin, Chris Gillett, David Tompa, Vanessa Matsui, Oprah Winfrey, Lesleh Donaldson

Wow, tohle mě dostalo. Perfektní zpracování, vše krásně šlape. Příběh vtáhne a nepustí až z toho člověku mrazí. Herecky hodně dobré, Elisabeth Moss je perfektní a k tomu ji sekunduje ledová mrcha Yvonne Strahovski (Chuck, Dexter), pár dalších známých tváří se tu ještě najde: Bledel (Gilmore Girls), Wiley (OItNB, You're the Worst), Brewer (OItNB, Hemlock Grove) a Fiennes (Flashforward, Camelot, AHS). Moc se mi líbilo tempo, které dává divákovi možnost plně vnímat vše od obrazu krutého světa až po monology hlavní hrdinky. Perfektní dílo a už se těším na další řadu.(5.2.2018)

Román Příběh služebnice jsem četla několikrát a mám ho moc ráda. Bohužel pro seriál. To, co v knize fungovalo, na obrazovce nefunguje, nebo tvůrci vůbec nepoužili. A naopak to, co si do seriálu přidali, bylo výborné. June/Offred hrála tak nesympatická holka, že jsem víc fandila paní Waterfordové. Nicméně poslední díl je perfektní. Dokonce tak moc, že jsem uvažovala o čtvrté hvězdě. Zda se podívám na druhou sérii, sama nevím.(23.6.2017)

Román Příběh služebnice mě bavil. Nejen svou myšlenkou, ale i výborným pojetím, které Margaret Atwoodová promyslela do nejmenších detailů. Samozřejmě, že celá řada motivů se do seriálu nevešla, ale to hlavní tam je - postapokalyptický svět, kdy většina lidí ztrácí schopnost reprodukce a celá společnost se s tímhle faktem musí vyrovnat. Co mi bohužel nesedlo, bylo obsazení titulní role. Ta holka mi pořád připomínala takovou ošklivější verzi Anny Polívkový. Pořád blbě civí, má otevřenou pusu (ech, tohle já u lidí fakt nedávám, viď, Kristen Stewart) a prostě se na ní blbě kouká. Pak v jednu chvíli jsem zjistila, že role velitelovy ženy je pro mě mnohem zajímavější, stravitelnější a pochopitelnější. A to je prostě škoda. No a pak je tu Rory Gilmorová, že jo. Alexis Bledel já fakt můžu a trochu mě mrzí, že právě ona nehrála hlavní roli. Seriál má výbornou hudbu, baví mě, jak zachycuje prostředí a do mé představy o Gilédu z knihy seriál dobře zapadl. Na druhou sérii se rozhodně chystám. Pokud vás seriál zaujal, tak si rozhodně přečtěte knížku - je ještě o fous lepší.(26.6.2017)

Spojené státy jako přísně totalitní společnost, to už je pěkná absurdita. Ač jí vládnou muži, deset dílů sledujeme očima jedné ženy, služebnice-nešt'astnice, které do tohoto zvláštního světa musely rodit děti. Kde je totalita, tam se logicky tajně kují pikle a ty zase vytváří zvědavost u diváka. Nebýt to docela utahané tempo, za skvělý vizuál a výkon hlavní hrdinky se dalo hodnotit i výš.(19.8.2017)

Tak jsem se nechal strhnout tím všeobecným boomem a prostě to nevyšlo. Ne, že by to bylo špatné, ale prostě to nějak nemám chuť sledovat dál. Trochu mi to připomnělo Potomky lidí skrz tu neplodnost. Otázka je, na jak velkém území se to odehrává a jakou mají reálně moc. Každopádně je to dost děsivá verte budoucnosti, kde bych žít nechtěl. Někdo si v tom asi najde svoje, ale já ne. Možná je to spíš pro ženy... "Pochváleno buď ovoce."(17.7.2018)

• - Narozdíl od knižní předlohy se v seriálu oběvují i černoši a černošky. V knize jsou všechny postavy pouze běloši a bělošky. (morgos)

• - Seriál byl natočen v Kanadě. (morgos)

• - June (Elisabeth Moss) sleduje na notebooku epizodu Náhradní matka (1998) seriálu Přátelé (od r. 1994). A to právě slavnou scénu, ve které Monica (Courteney Cox) vysvětluje Chandlerovi (Matthew Perry) ženské erotogenní zóny. (hansel97)