Zajímavá vize dystopické společnosti, kde se plodné ženy mění na inkubátory pro velitelskou smetánku. Skvělá práce s dávkováním informací je podpořena výbornými hereckými výkony. Mossová působí jako chytrá ženská vržená do noční můry uvěřitelně a bílý čepeček jí sekne. Atwoodová navrhla inteligentní a fungující svět s postavami, které zaujmou a první série v končí v dokonalé synchronicitě, přesně ve chvíli kdy děj i hlavní hrdinka vstupují do nové fáze, která nechá to co jsme znali daleko v prachu. Technologické vychytávky budoucnosti zcela chybí, jen pár slov o solární energii a chytřejším využívání lidské pracovní síly. Těším se na poznávání toho světa, je až mrazivě aktuální.(1.10.2017)

Silná záležitost. Seriál, u kterého vám rozhodně dobře nebude, dokáže se opravdu zarýt pod kůži. Několikrát mě silně mrazilo v zádech a nešlo si během sledování nevzpomenout na Orwella. Ta atmosféra je neuvěřitelná a byla jsem velmi překvapená, když jsem se dozvěděla, že většinu epizod točily ženy. Opravdu tleskám. A konečně rozumím té ódě na Elizabeth Moss, dříve jsem ji neznala, ale tady předvedla opravdu vynikající výkon.(24.6.2017)

Spojené státy jako přísně totalitní společnost, to už je pěkná absurdita. Ač jí vládnou muži, deset dílů sledujeme očima jedné ženy, služebnice-nešt'astnice, které do tohoto zvláštního světa musely rodit děti. Kde je totalita, tam se logicky tajně kují pikle a ty zase vytváří zvědavost u diváka. Nebýt to docela utahané tempo, za skvělý vizuál a výkon hlavní hrdinky se dalo hodnotit i výš.(19.8.2017)

Pro mě osobně totální ztráta času. Nezáživný příběh bez zábavy a nějakého potřebného háčku, který by mě nutil se dívat na nové díly. Rád jsem se tohoto konečně zbavil. Jediné, na co se dalo koukal byla Bledel a Strahovski. A to neříkám v rámci sexismu, ale v rámci toho, abych vážně ukázal jak to bylo na prd. Druhá sezóna má pro mě jasný zákaz. Mrhání časem by to bylo.(2.7.2017)

Nejde to inak. Tri dni po dopozeraní seriálu musím dať najvyšší počet. Hoci som váhal, lebo 10 dielov je príliš veľa oproti tomu, čo sa dialo na TV obrazovke. Príbeh je rozťahovaný, má mnoho pomalých, v podstate nikam neposúvajúcich scén, pitvá sa v monológoch hlavnej predstaviteľky, rozoberá jej pocity večne znásilňovanej služobníčky. Potom som pochopil, že vlastne všetky tieto postupy robia seriál výnimočným. Nehľadiac na samotnú myšlienku totalitnej spoločnosti... Seriál je filmársky dokonale natočený s dôrazom na mrazivú atmosféru a silné osobné scény. Hĺbavým a depresívnym spôsobom odkrýva zvrátenosť chorého systému. Plusom je aj sústredený výkon Elisabeth Moss v hlavnej úlohe.(5.7.2017)