Reklama

Reklama

Goblin Slayer

(seriál)
  • Japonsko ゴブリンスレイヤー (více)
Trailer 2
Japonsko, (2018–2023), 9 h 36 min (Minutáž: 24 min)

Předloha:

Kumo Kagjú (kniha)

Hrají:

Júičiró Umehara, Jui Ogura, Nao Tójama, Júiči Nakamura, Tomokazu Sugita, Jóko Hikasa, Maaja Učida, Juka Iguči, Jošicugu Macuoka, Ikumi Hasegawa, Daiči Hajaši (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(24)

Obsahy(1)

Mladá kněžka se dostává do party nováčkovských dobrodruhů, kteří se chtějí vydat na úkol zabíjení goblinů. Přestože jsou goblini snad nejslabší monstra v tomto světě, ve skupině tvoří velikou hrozbu a skupina dobrodruhů jeden po druhém umírá. Na pomoc skupině však přichází muž, který oddal celý svůj život zabíjení goblinů... (Gantai)

(více)

Videa (10)

Trailer 2

Recenze (14)

Kimkong 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Hrdina je takový Mac Giver. Vymýšlí různé způsoby jak zlikvidovat démony. Topení, pálení, škrcení, pasti a různé triky mu nejsou cizí. Přesto se shledává s odporem ze strany ostatních dobrodruhů, neboť zabíjí jen gobliny. Je to obyčejný člověk bez super schopností, který jen ale používá mozek. Jeho tvář nikdy neudivíme. Opening má hezkou hudbu i zpracování. ()

Katakimiku 

všechny recenze uživatele

Jak název napovídá, sledujeme Zabijáka Goblinů a další zabijáky goblinů zabíjet gobliny. Prvních pár dílů bylo zhruba stejně nudných jako tenhle popis, naštěstí ke konci první série se moje dojmy začaly postupně zlepšovat, především vlivem finální dějové linky, která mě bavila, celkově byla zajímavější a měla viditelnější dopad na okolí a v podobné kvalitě pokračovala i další sezóna. Pořád je to klasické fantasy, kterých jsou teď mraky, takže lidem s větším přehledem v tomhle žánru asi nic nového nepředá. Atmosféra, jednotlivé mise, goblini a další fantasy prvky moc nevynikaly, všechny jsou viditelně zkopírované odjinud a nebyla jsem, vyjma samotných bojů s gobliny, které vždy stály na chytré a efektivní spolupráci členů party, z ničeho zásadně odvařená a nebýt zábavných charakterů s docela povedenou chemií, tak bych se snad ani nepouštěla do druhé série. Takhle to má smysl podle mě hlavně pro fanoušky seriálů jako Slime nebo Akame ga kill, kde není potřeba tolik zajímavé výstavby světa, ale stojí především na humoru nebo samotné akci. Animace v bojích teda nebyla vyloženě zázrak, ale druhá série byla, co se vizuální stránky týče, určitě o dost lepší. Za slabší začátek 6.8/10 ()

Reklama

Scalpelexis 

všechny recenze uživatele

Ne, nejsem zastánce této strategie, pro kterou se pánové ve studiu White Fox rozhodli. Jistě, první díl rozhýřenými kontroverzemi publikum, ať už pozitivně či negativně, rozvířil nebráním si žádných servítek a chladnokrevně mrsknul toto dílo do šablony temnější co sklep Josefa Fritzla. Další 2 díly byla už mírnější polívčička věnující se seznamování a poté už jste si mohli být naprosto jistí, že něco lepšího jak průměrné RPG s nasládlou "poetikou" dungeonů či dračího doupěte z toho, bohužel, si neodnesete. Kde je ta temnota? Kam jste ji zašantročili?! Mám raději seriály se stoupající tendencí než přesný opak, i když uznávám, že marketingově si tato politika splnila své a na první díl ukořistila mnoho zvědavců. Já bych tomu dokázal odpustit prořídlý děj, který se konstantně dokumentárně kodrcá pozorováním života a hlavně smrti goblinů, ale hůř se toleruje zbídačelé panoptikum vyčpělých postav. Něco se dozvídáme o postupně čím dál více nudnějším, věčně stoickým Goblin Slayser-sanem, ale překvapivě jsem se nedozvěděl vůbec nic o kněžce a postavy zbylých 3 dobrodruhů se objevily, pobyly, zasmály, pojedly, poté zmizely a zase náhodou objevili - ehm, co? Nejspíš za to mohlo silné přehazování manga kapitol, které nechalo příběh silně nesourodý. Poslední výtka byly ecchi fanservis momentky, které mi do D&D pasují podobně jako klokani na Antarktidu. Tudíž jsme se museli spokojit s ráznou akcí do rudou zbarvené a na kousky rozporcované, to celé zabalené v slušné grafické podobě. I hudba je ucházející, OP střídá geniální prvky s těmi bídnými. Abych to sesumíroval, líbilo se mi to tématicky. Líbilo se mi, že hrdinové i neobvykle trpěli a že život dobrodruha není žádný med, i když jste v jistém oboru specialista. To je ale pro mě málo. Konec mě nechal chladným a vnitřně jsem nikdy nepocítil, že sleduji něco výjimečného či zapamatování hodného. ()

GamelotXP 

všechny recenze uživatele

Pořád underated, protože do světa anime přináší spoustu nového: 1,větší neznamená lepší (Že nové star wars!), příklad to že máš 2 metrový meč neznamená, že je vždy vhodnější, nebo že i malý nepřítel může dosti zavařit. 2. Hlavní hrdina není středoškolák ani dospívající, a nemá žádné skryté ultra schopnosti pro které nic neudělal, má uvěřitelné a viditelné komplexy dokonce používá k boji strategii a navíc je celkově dobře napsaný. 3. Není tam tak moc klišé, jako jinde. Žádná postava mi nijak nevadí a ani není ani nijak uřvaná, jenom mně štvalo, jak paní elfce strašně vadilo upalování a topení, což moc smysl nedávalo. 4. Aspekt strachu a beznaděje je sem tam vidět a to je dobře. 5. Zbroj není useless, a dokonce někdo používá přilbu, což je důležitá část výzbroje a dokonce, že se oblečení i zbroj obměňuje. mínusi: Hlavním nedostatkem je sám příběh, který nijak extra nevyvinul a byl průměrný. No, snad druhá série ukáže něco více. dodatek A dialogy s hlavním hrdinou nemůžou být moc dobré, právě kvůli jeho zřejmého komplexu xd. ()

gumbo 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ikdyž první řada mírně vybočovala ze škatulky "klasický hrdinských fantasy anime", tak druhá do ní už suverénně zaplula. Sice to má celkem dobře napsané postavy, ale bohužel jejich dialogy a interakce jsou strašně klišovité a postupem času až otravné. A jelikož ani produkční kvality nikdy nevybočily do nadprůměru nemůže se z něj dostat ani celkové hodnocení. 65% ()

Galerie (361)

Zajímavosti (5)

  • Hádanka „Co mám v kapse?“ je Easter egg, tedy odkaz na knižní fantasy epos „Hobbit“ od J.R.R. Tolkiena. (breckakamil)
  • Ještěří mág při vyvolávání kostlivce provádí zakletí s pomocí kostí a zvoláním „Iguanodon“, což je vyhynulý dinosaurus, bíložravec, který funguje jako obránce. Při změně kosti na čepel pro útok vyvolává naopak Velociraptora, což byl dinosauří predátor. (breckakamil)
  • Události na farmě a ve vodním městě jsou v anime v jiném pořadí, než je tomu v manze „Goblin Slayer“. (Wade)

Reklama

Reklama