Věra (Zlata Adamovská) prožila s Jindřichem báječný život a je pevně rozhodnutá splnit jeho poslední přání – zaběhnout maraton! Emancipovaná a rázná matka tří dcer v tom nevidí žádný problém. Prostě si trasu rozdělí na čtyři díly a zdolají těch více než 42 kilometrů jako rodinná štafeta. Žádná z nich sice dosud neuběhla ani metr, ale do startu přece zbývají tři měsíce a trenér Vojta (Vladimír Polívka) připravil skvělý kondiční plán. Stačí jen začít. Dcery se ovšem do běhání nehrnou. Mají úplně jiné starosti. Nejstarší Marcela (Tereza Kostková) čelí dennodenně průšvihům svých tří synů a jejich otec Karel (Ondřej Vetchý) ji už dvacet let neumí, nebo nechce, požádat o ruku. Prostřední Bára (Veronika Khek Kubařová) touží po dítěti, jenže pro něj zatím nenašla toho pravého tatínka. Její biologické hodiny bijí na poplach. A nejmladší Kačka (Jenovéfa Boková) sice chlapa má, ale ten chlap má jeden zásadní háček – manželku. Zamilovaná Kačka přesto lpí na vztahu bez budoucnosti. Je zřejmé, že dcery mají momentálně úplně jiné priority než běžecký trénink. Svérázná maminka Věra proto musí napnout všechny síly, aby rodinnou štafetu přivedla přes řadu překážek a komediálních komplikací na start Jindřichova vysněného maratonu. S běháním je to úplně stejné jako v životě. Důležité je vydržet a nevzdávat se, když cíl je na dosah… (Cinemart)

r007

Vůbec nechápu to vysoké hodnocení. Pro mě je to jen sled sice příjemných, ale předvídatelých vtípků, naprosto bez fantazie, všechny situace, které ve filmu byly, asi byly už někde jinde...kromě toho maratonu . A jako žena jsem se cítila při některých scénách dost trapně, Když nad tím tak přemýšlím, ještě jednu uberu...To bezva ženská na krku byla originálnější. ()

bonovox

Pohodová česká komédia ktorá pobaví a zanechá v človeku príjemný pocit. Herci taktiež vybratí na mieru. Milé prekvapenie ()

Majket

Je to komerční a prvoplánový, ale to člověk někdy chce, jen tak se odreagovat, zasmát se nějakýmu klišé, těšit se, až si Boková s Polívkou dají pusu a pobrukovat si hlavní písničku filmu, taktéž velmi mainstreamovou... Hned po filmu doběhneš do obchodu pro botasky a jdeš běhat taky. ()

Astonko

Naivná a z pohľadu vnútorného pocitového cítenia postáv nerealistická (za smrť milovaného otca resp. manžela ani jedna slza od 4 osôb?), no zato veľmi vtipná, svižná a dobre natočená oddychovka a o to tu predsa ide 6.5/10 ()

mouzi

Clovek nesmi ten film brat uplne vazne. Je to nerealisticke a povrchni, ale kdyz se od toho hnidopisstvi oprostite, je to docela zabava. @HBOgo ()

fafejt001

Po druhém shlédnutí přidám půl * . Ondra a Terka bezva dvojka , kluci se jim také povedli a Zlata vše zastřešuje . Běžet marathon není žádná prdel , teda sranda a holky si zřejmě mákly pro věrohodnost jejich prezentace běhu .Kdo v životě neběhal , neví co je to na jeden zátah 10 kiláků . To doběhnete a myslíte si , že jste skončili . CHápu , že tohle byl film , ale děvčata opravdu v cíli vypadala , jakoby běžela onu již zmíněnou délku . Jo a Rozárka krásná holčička . Takže shrnuto , vydařený film za *** a půl . M. Horský to dobře natočil . Parááááda . ()

Saxos

Je vidět, že pravidlo "v jednoduchosti je krása" určitě platí. Klidná a pohodová komedie s nepřehnaným humorem s cílovou skupinou - ženy. Klady: Zlata si k 60tce dala pěkný kondiční dárek. Hláška: "tak ses měl pořádně napít, ty vole". Závěr doporučuji a Vyšehrad je na běhání prima. ()

DJMaroko

Film není zase tak špatný i když je plný nesmyslů a klišé, jen mi tam neseděli jednotliví herci ke konkrétním postavám (Adamovská, Vetchý, Boková, Polívka), bohužel je mám zaškatulkované jinde. A už vůbec tam neměl co dělat Hofmann (v Mostu exceloval ale tady??). Zvolil bych prostě jiný výběr. V každém případě bohaté obsazení velkých, malých i mini rolí tomuto filmu a vlastně všem podobným jenom prospívá! ()

Dawe2

O ničem. Na začátku se jedna rozhodne, že poběží a na konci běží. Mezitím se stane pár od začátku předvídatelných věcí, jedna možná nečekaná a tucet trapných momentů. Herecké výkony neoslnivé, amatérské, nejlepší snad Hofmann. Kamera v pohybech se mi vyloženě nelíbila, tohle opravdu ne. Jedna hvězda za občasný vtip a Hofmanna, druhá za rodiny film beze zbraní a násilí. ()

Fender

Já naprosto nechápu ta vysoká hodnocení u tohoto filmu, co je na tomto filmu tak dokonalé? Vždyť nemá žádnou zajímavou myšlenku, nic originálního zde není a rozhodně to není ani vtipné. Působí to neuvěřitelně lacině, tak jak je možné, že kritici tento film tak nadhodnocují? Asi mi něco uniká.. ()

Scaevola

Je to česká romantická komedie... Jako základní hodnocení by takováto specifikace jistě postačila, protože o nic jiného film sympaticky ani neusiluje, nicméně rád dodám, že příběh měl nápad, určitý styl a zábavný nadhled a několik vtípků se povedlo, byť se nejedná úplně o šálek, kterých bych si sám o sobě objednal. Jako psychologická intervence pro dva však snímek funguje bezchybně. ()

meda2016

Jsou filmy, které nejsou vynikající a ani špatné, hlavně potěší víc diváků než popudí. Sem tam vtip, který neurazí a mentorování není únavné nebo prvoplánové. Tady je prostě za *** 65%. ()

wdc

Některé scény byly stereotypní a nezahrány dost autenticky/opravdově, bylo tam několik vtipných momentů. Docela to šlo, nenadchlo to ani neotrávilo a atmosféra byla místy příjemná. ()

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin