Věra (Zlata Adamovská) prožila s Jindřichem báječný život a je pevně rozhodnutá splnit jeho poslední přání – zaběhnout maraton! Emancipovaná a rázná matka tří dcer v tom nevidí žádný problém. Prostě si trasu rozdělí na čtyři díly a zdolají těch více než 42 kilometrů jako rodinná štafeta. Žádná z nich sice dosud neuběhla ani metr, ale do startu přece zbývají tři měsíce a trenér Vojta (Vladimír Polívka) připravil skvělý kondiční plán. Stačí jen začít. Dcery se ovšem do běhání nehrnou. Mají úplně jiné starosti. Nejstarší Marcela (Tereza Kostková) čelí dennodenně průšvihům svých tří synů a jejich otec Karel (Ondřej Vetchý) ji už dvacet let neumí, nebo nechce, požádat o ruku. Prostřední Bára (Veronika Khek Kubařová) touží po dítěti, jenže pro něj zatím nenašla toho pravého tatínka. Její biologické hodiny bijí na poplach. A nejmladší Kačka (Jenovéfa Boková) sice chlapa má, ale ten chlap má jeden zásadní háček – manželku. Zamilovaná Kačka přesto lpí na vztahu bez budoucnosti. Je zřejmé, že dcery mají momentálně úplně jiné priority než běžecký trénink. Svérázná maminka Věra proto musí napnout všechny síly, aby rodinnou štafetu přivedla přes řadu překážek a komediálních komplikací na start Jindřichova vysněného maratonu. S běháním je to úplně stejné jako v životě. Důležité je vydržet a nevzdávat se, když cíl je na dosah… (Cinemart)

Ornament

Ke komediím přistupuji obezřetně. Neotřelý vtip se těžko hledá a i u této komedie se mi potvrdilo, že nejvtipnější místa se nenajdou v akčních, či komorních obrazech, ale dotýkají se především sexuality s vulgárním podtextem. Příběh je hladký, klouže po povrchu, nezachází příliš do hloubky. Nebýt excelentních hereckých výkonů v podání Zlaty Adamovské, Ondřeje Vetchého, Terezy Kostkové, potažmo Bolka Polívky (byť v okrajové roli), film by působil trochu křečovitě... Přesto za odvahu natočit z převážné většiny s nesportovními typy herců běžecký film, uděluji více hvězdiček, než by si film jako takový zasloužil. ()

wdo

Zbytečná, nudná, nenápaditá, předvídatelná záležitost. Klišé v každé scéně. Rádoby vtipné scény postavené na vulgaritách a dvojsmyslech. Opravdu se pro český film nenajde jiné téma než poslední přání a popel v urně (Výlet, Teorie tygra, Tátova volha a teď Ženy v běhu), nebo se tvůrci vsadili, kdo z nich to uchopí originálněji? ()

zorrra

Na to, že som od toho naozaj nič neočakávala, tak celkom dobré, ba až vtipné a dokonca aj milé. Konečne po sto rokoch český film, kde neboli žiadne prsia a podobné záležitosti. Oceňujem aj slušnú namotávku na beh, zase som dostala chuť chodiť behať. Po dlhej dobe konečne film, ktorý bol pozitívny a vtipný. Za mňa 4*. ()

ProchySBK

Jedna hvezda za Vetchyho, ale jinak uz zmente dialogy a premejslejte jestli se takhle vubec cesky rodiny doma bavi. To to u nas maji zensky tak spatny? Jinak hudbu, ktera je od zeny v pokuseni porad na stejny brdo, by to taky chtelo upravit. Je to jak v pohadce pro deti. A propo detsky hlasky ma moje neteř za jeden den vysypany z rukavu lepsi jak za celej tenhle film. No a to ze je film predvidatelnej kdo s kym a jak uz ani nezminuju. Sorry, tohle je na 30 procent. ()

Kralovna.Noc

Hodnocení tak 50:50. Něco dobře, něco špatně. Místy vtipné,jindy přehrávané pasáže, všechno tak nějak strašně pozitivní a zápletky předvídatelné, místy nechápu nelogičnost chování postav. Je to taková velice nenáročná romantická komedie. ()

gallina

Kino plný ženských a z nich nejmíň polovina se neskutečně nahlas smála už v půlce věty, takže vlastně nevím, jestli můžu plně hodnotit...Zřejmě jsem o to nejvtipnější přišla. To zbývající mě zas tak nenadchlo, lepší průměr. ()

yastrab

Po dlouhém době jednoduchá česká komedie, ve které není politika a nenutí diváka k zamyšlení(co tím chtěl básník říct).V podstatě jde o humorně podané mezilidské vztahy.Výborní herci a hudba.Dávám 4+. ()

Profík

Vyčítat romantické komedii klišé asi není úplně fér, jenže tady se s nimi zachází dost nešťastně. Je tam dost momentů, které působí nepříjemně cringy nebo wtf, v podstatě všechny příběhové vztahové linky by si zasloužily přepracovat. například začátek bářina vztahu je veliké wtf (pro představu, POZOR SOPILER,, jak by to asi vypadalo, kdyby místo Báry měla Věra syna a Hofmannova postava byla policistka?).Nejsem nějaký SJW , ale sexismus se tu objevuje až nepříjemně často bez jakýchkoli důsledků. Žádná z postav mi taky nijak výrazně nepřirostla k srdci, akurátní 2 hvězdy za 40%. ()

Crocodylus

česká kinematografia málo kedy ohúri, no je určite na vyššej úrovni - ako slovenská... robím to so zvláštnym pocitom, ale v rámci kategórie "český film" si táto snímka zaslúži skôr 4/5 ako 3/5 (ktoré by sa mi udelovali naozaj jednoduchšie)... dobré herecké výkony, dobrá kamera, vtipný námet (...) ba dokonca aj primeraná dávka "romantiky"... bol som milo prekvapený :) = príjemný večerný film! ()

Tom333

Další "otravná" komedie milostných vztahů, která česká kinematografie plive na plátna každý rok stále víc (až je těžké se v názvech "filmů" zorientovat). Jedna hvězda za "vtipného" Ondru Vetchého...Zbytek statický, nudný výkon. (...never more!) ()

Save77

Po všech těch intoušských a psychologických sond do lidských niter, je tenhle snímek pohodovým a úsměvným bijákem. Láska, romantika, happy end. Nic složitého, oddechovka a úprk z každodenního blázince. Moc se mi líbila Tereza Kostková, nejpřirozenější postava ze všech. A zamilovaný Vláďa Polívka. Ach, to mládí. :-) ()

obrobr

Maximální pohoda , maximální sranda . joooooo . To je po dlouhé době super česká laskavá komedie . Za mě pět hvězdiček a soukromě ještě jednu navíc ()

r3musko

Príjemná česká romantická komédia. Film s pozitívnou energiou a s klasickou štruktúrou príbehu, zvratom a následným happyendom. Občasný produkt placement zase tak nevadí. ()

ferdafs_fs

Vždy, když mi někdo řekne "na tohle se podívej, moje na tom byla s kámoškama a nachlamali se", nedopadá to dobře. Už jen proto že jsem chlap. A (ne)připadá mi vtipné úplně něco jiného. Přišlo mi že se tam často přehrává, viz (bacha SPOILER) Vetchý, kondom a okurek. Ale vcelku je to pro mě po dlouhé době taková milá, docela koukatelná česká rodinná podívaná, ne tak zcela ale ze života. ()

DoktorSlovo

Bože děkuji,že jsem neviděl v kině.Ne trapné,ale zoufale novácky televizní.Ty dvě tři pousmání stačí z bídou na tu jednu hvězdu. ()

MM1979

Po opravdu dlouhé době normální a zábavný český film. Trochu až moc předvidatelný, ale tak nějak mile... Jediné, co by mě zajímalo je to, co by je čekalo / čeká v druhém dílu :-) ()

bournak

Nečekal jsem žádný zázrak, ale přece jenom jsem byl zvědavý na mimořádně komerčně úspěšnou komedii. O to větší bylo zklamání. Sice jsem se několikrát zasmál Ondřeji Vetchému, který film trochu zachraňoval, i když i jeho prvoplánový humor ve mě někdy vyvolával pocity trapnosti. Film je determinován špatným scénářem, laciným humorem, neuvěřitelně špatným soundtrackem, trapnými dějovými liniemi(příběh prostřední dcery) a výsledkem je hloupé a průměrné nic. ()

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin