Věra (Zlata Adamovská) prožila s Jindřichem báječný život a je pevně rozhodnutá splnit jeho poslední přání – zaběhnout maraton! Emancipovaná a rázná matka tří dcer v tom nevidí žádný problém. Prostě si trasu rozdělí na čtyři díly a zdolají těch více než 42 kilometrů jako rodinná štafeta. Žádná z nich sice dosud neuběhla ani metr, ale do startu přece zbývají tři měsíce a trenér Vojta (Vladimír Polívka) připravil skvělý kondiční plán. Stačí jen začít. Dcery se ovšem do běhání nehrnou. Mají úplně jiné starosti. Nejstarší Marcela (Tereza Kostková) čelí dennodenně průšvihům svých tří synů a jejich otec Karel (Ondřej Vetchý) ji už dvacet let neumí, nebo nechce, požádat o ruku. Prostřední Bára (Veronika Khek Kubařová) touží po dítěti, jenže pro něj zatím nenašla toho pravého tatínka. Její biologické hodiny bijí na poplach. A nejmladší Kačka (Jenovéfa Boková) sice chlapa má, ale ten chlap má jeden zásadní háček – manželku. Zamilovaná Kačka přesto lpí na vztahu bez budoucnosti. Je zřejmé, že dcery mají momentálně úplně jiné priority než běžecký trénink. Svérázná maminka Věra proto musí napnout všechny síly, aby rodinnou štafetu přivedla přes řadu překážek a komediálních komplikací na start Jindřichova vysněného maratonu. S běháním je to úplně stejné jako v životě. Důležité je vydržet a nevzdávat se, když cíl je na dosah… (Cinemart)

PenelopaW

Některé z dialogů a scén mi přišly hodně nepřirozené (např. matka rozebírající s 15letým synem, zda už si zasouložil, a s tím související navlékání kondomů na okurky), mnoho momentů bylo předvídatelných, ale celkově to bylo docela milé překvapení, které potěšilo a neurazilo. ()

Franki69

Naprosto krystalický ženský romantický film, srovnatelný třeba s deníky Bridget Jonesové. Nasnímaný v optimistických barvách, s patřičně optimistickým soundtrackem a s občasnými humory. A také se zdravovědným poselstvím o duševně očistném a zdraví prospěšném běhání ve vystajlovaných elasťácích. Film mě příjemně překvapil nekomplikovaností, udržel se v hranicích romantického kýče, aniž by sklouzl do sebeparodie. I chlap ho přežije, když tedy skousne, že mužský element je ve filmu odsunut do vedlejší role užitečných a roztomile připitomělých troubů. Nakonec jsem rád, že jsem ho viděl a dávám 75%. ()

SuzieS

odpocinkova pohadka pro dospele, teda spis pro zensky, teda spis por zensky z mesta. Ale precejen bych stopaz znacne prostrihala, ony i ty dialogy by pak mozna trosku min sustely papirem. Ale prijemne se na to koukalo, ikdyz jak tady vsichni komentuji, opravdu je to strasne predvidatelny, ale tak nejak by clovek byl i nastvany, kdyby to dopadlo jinak ()

nettopyrek

Tak jsem viděl Ženy v běhu. Ustál jsem to, vlastně uležel, ale je mi z toho až fyzicky špatně. Ženy v běhu reflektují jakýsi fiktivní svět, kde jedinou hybnou silou, která ženy obecně k čemukoliv motivuje, je hledání, případně podnícení partnera k vytvoření tradiční rodiny. Je to svět, kde jsou muži, kteří se ocitnou na okamžik sami v domácnosti, neschopnými bulíky, protože jen žena může mít domácnost pevně v rukou a autor jasně vymezuje její místo mezi plotnou a pračkou, protože tohle „normální“ chlapi přece neumí. Svět bez jakýchkoliv konfliktů, dilemat, pouze neuvěřitelná porce stereotypů, klišé a laciných vtípků (např. neuvěřitelně trapné rodinné skládání slova HOVNO v písmenkové polévce)…wtf? Ženy jsou tady definovány jako bytosti, jejichž štěstí je přímou úměrou závislé na mužích, zapomeňte na práci a jiné ambice, v tomhle světě nejsou důležité. Partnerské vztahy, sňatky a budoucí miminka jsou hnacím motorem všeho. Že je tohle u nás komerčně nejúspěšnějším filmem celkem chápu a zdálo by se, že po Troškovi to není až taková tragédie. Technicky je to sice vyšší level a obejde se to bez pitvoření, ale hodnocení na CSFD je minimálně znepokojující. To se opravdu filmoví fandové spokojí s tímhle paskvilem? A pokud už je žena v určitém věku, může být vlastně ráda, že se ještě vůbec někdo objeví. Třeba sympatický kriminalista, jehož malá dcerka, která potřebuje nutně maminku, aby byla rodina kompletní, se nejmenuje samozřejmě nijak jinak, než Rozárka!! Bleeee, fuj, jdu zvracet….. ()

Ace.A.T.L.

Nic novýho, nic zvláštního, ale ani nic nudnýho. Pár vtipných scén tam je, romantických chvil tam je halda, je to předvídatelný, ale ne blbý. Nenudil jsem se a mělo to pár chvil, kvůli kterým si to klidně pustím znova. Za mě 3* a DOPORUČUJU ()

Veeria

Velice příjemný a povedený český film. Líbilo se mi herecké obsazení a jednotlivé příběhy. Myšlenka filmu je povzbuzující. Když nemůžeš tak přidej víc. Síla rodiny, která se semkne a spolu splní nesplněný sen. Fandila jsem každé ze sester i jejich mamince, každé běh pomohl nalézt své štěstí. Ráda se podívám někdy znovu. (Pátá hvězdička za trenéra, správná volba!) ()

Grázl83

Taková romantická pohádka, ale celý film se nese v příjemné atmosféře a je strašně pozitivní. Nechybí několik vtipných momentů, bavil mě hlavně Vetchý a kvalitní soundtrack. Velké překvapení. ()

Goumen

Jedna z nejlepších českých komedií. Vyloženě takový feel-good film s pozitivní energií. Obsazení skvělé, dost opravdu vtipných scén. Možná ke konci to působilo příliš přeslazeně, ale to se dalo čekat. ()

superzurda

Příjemné podívání se skvělým témátem umocňují scény s Ondřejem Vetchým, který mi zde přijde velmi zábavný a při každém jeho dialogu jsem se opravdu zasmál. Zároveň je film ale velmi laciný. A jako výslednou hrubku panu režisérovi vytknu, že pokud Zlata trénuje pravidelně, bez problémů a pod dohledem trenéra, tak je nesmysl, aby v cíli byla hluboko poslední na pokraji sil a za lidmi, kteří ji pár záběrů předtím míjeli. ()

kolly13

Úvod je neslaný a hrozí přepnutí programu. Naštěstí se to ustálí a druhá půle vcelku uběhne hladce, fandíme aktérům a děláme, že nevíme nic o finále. Je to takové hloupoučké, z dobrým Vetchým a Kostkovou, skvělým Polívkou a dobře nabručeným Hofmannem. Jako nedělní večer s manželkou (když Vás přemluví se dívat a vy máte bodu k dobru) to není špatná volba. ()

notozjano

Ženy v běhu je příjemně natočená komedie s romantickým nádechem a malé příměsí melancholie. Je to solidní odpočinkárna a kupodivu mi nevadila ani paní Adamovská, která je ve svých rolích důležitá jak prdel. Herecká sestava tudíž na vysoké úrovni a protože se jedná o český počin, s radostí si zapětkuju. ()

Novko

Na poměry dnešních českých komedii, mě to docela překvapilo. Humor je tu dobrý, ale někdy nucený. 7,5/10. ()

KasaK

Klasický mozkový vypínač. Sympatické herecké zastoupení, které výborně ztvárnilo prostinký příběh založený na typickém českém role modelu a českých stereotypech. Čtvrtou star za tu dokonalou vypínací schopnost s nálepkou "přiblblé české komedie." Herci to celé nesou na bedrech. Kdyby tento scénář ztvárnil průměr české herecké školy, hodně by se to tu šedilo. Je jasné a zřejmé, že tvůrcům vůbec nešlo o to se vtěsnat do realistické sféry vyprávění. ()

Fun_Thomas

Další zbytečná a trapná Česká "komédie". Svět, kde se muži chovají jako neschopní debilové a pro ženy je hlavní životní cíl si někoho z nich vzít. Vtipy příliš nefungují, vážné situace také ne. Ach jo. Snad jedině Veronika Kubařová se občas chovala tak nějak normálně lidsky... ()

LencaN

Jo jo, takhle má vypadat romantická komedie. Konečně se to naši taky naučili. Film je poctivě natočený, ta herecká parta je neskutečná, jedna hvězda vedle druhé a všichni sympaťáci. Celou dobu jsem se bavila a moje divácké já bylo spokojeno, protože jsem se na ten film hodně těšila a taky opravdu stál za to. Nenásilné, milé, legrační, možná i poučné. Z celého filmu je cítit, že to dělali všichni z radosti z práce, z filmování a že to není jen honba za ziskem. Což mi potvrzují o rozhovory s herci. Paráda a určitě si pustím v budoucnu ještě několikrát :) ()

kaesko

Hodně povedená komedie. Smát se budete prakticky pořád. Vtipné hlášky, ale přitom ne trapné. Lehce okaté, ale nenásilně. Lehce sladké, ale tak akorát. Povedený kousek. ()

Kozlowski8

Příběh čtyř žen - matky a jejích tří dcer, z nichž každá prožívá svůj vlastní životní úsek, naplněný láskou, zklamáním a "běžnými" životními starostmi a radostmi. Vše je orámováno přípravou na splnění jednoho z životních snů jejich nedávno zesnulého manžela, respektive táty - zdolání maratonského běhu. Krásně napsané, milé, vtipné i dojemné. Každá scéna nabízí mnoho úsměvných i velmi legračních momentů, nechybějí ani romantické a dojemnější pasáže a i herecky si to neuvěřitelně dobře sedlo. Film, na který se moc hezky kouká a který baví v každé své minutě. Pohoda, u které ani tolik nevadí, že víme dopředu, jak to celé dopadne. Moc jsem si to užil a nebojím se ohodnotit velmi vysoko. 85%. ()

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin