Raoul Taburin

• Francie Raoul Taburin (více)

Jestli se někdo vyzná v kolech, pak je to Raoul Taburin (Benoit Poelvoorde). Je nejzručnějším cyklomechanikem v širokém okolí, který dokonale rozumí duším svých zákazníků i těm na jejich bicyklech. Celý život ho ale trápí překvapivé tajemství, které neprozradil ani své milující ženě. Neumí jezdit na kole! Když poklidný život v prosluněném městečku na jihu Francie naruší rozšafný pařížský fotograf, začíná hrozit, že Raoulovo tajemství bude odhaleno... Milá komedie podle stejnojmenné knihy geniálního ilustrátora, humoristy a autora „Mikulášových patálií“ Jeana-Jacquese Sempého vypráví půvabný příběh o přátelství, lásce, důvěře i strachu z vlastní slabosti. (Aerofilms)

Johnny.ARN odpad!

Opravár bicyklov, čo sa nevie bicyklovať. No film jaj kokot. A o tom ešte niekto niekto napíše knihu a dokonca to aj sfilmujú. Zas len ďalší nepodarený francúzsky pokus o komédiu. ODPAD! ()

kolemjdouc

v hlavní roli kolo.To tu ještě nebylo.Ale dobrá záležitost na odreagování.jeden by ani nevěřil že to bylo natočené nedávno.Těm kolům jsme říkali kostitřasy ()

aquiver

Oddechovka z francouzského venkova sice na obalu lákává, avšak kromě faktu, že hlavní hrdina neumí jezdit na kole, je bohužel celkem o ničem. Chybí tu i humor, režijní invence, nebo hlubší obsah a význam, hned jsem si při této úvaze vzpomněl na výborný snímek Kluk na kole, stejně tak Raoul Taburin kvůli absenci dobrého civilního herectví nedosahuje ani kvalit našeho českého podobného snímku Instalatér z Tuchlovic... neurazí, ale je to škoda promarněného potenciálu... 60 % ()

Dixiee

Neskutečně příjemný a milý film, který na Vás dýchne létem, francouzským venkovem a pohodovou sousedskou atmosférou. Dějově je sice občas absurdní a tempo vyprávění pomalé, avšak ono to k té atmosféře tak nějak sedí, že jsem nad lecčím přimhouřila oči. ()

TomasKotlant

Někdy prostě potřebuješ celých 90 minut, abys někomu vysvětlil, že fakt neumíš jezdit na kole... místy je to sranda, ale občas už to je fakt trapný a taháš za hodně slabej konec provazu... Ale podařilo se ti, že jsem tě nevypnul. Jenom jsem si možná trochu přál, aby do tebe uhodil blesk. ()

BOURQUE

Opravár bicyklov, ktorý nevie bicyklovať. Je to vlastne možné? Filmový príbeh Raoula Taburina sa nás snaží o tom presvedčiť. Príbeh jednoduchého človeka v malej peknej francúzskej obci, ktorý celý život bojuje nielen sám so sebou. Pekná rola pre B. Poelvoorda. Osobné hodnotenie: 71% (***) ()

ještěžiju

Asi by mi musel někdo vysvětlit, proč se z dvacetiletých verzí Raoula a Madeleine skočilo takřka až na padesátileté verze, přitom jejich děti po tom skoku neměly zatím ani deset let. Asi se dvacet let marně sna... no nebudeme to rozebírat. :-) Holt mám rád Benoita, ale pro tu roli nebyl dobrá volba, už není nejmladší. Film byl milý, jenže se točil takřka výhradně kolem Raoulova tajemství a to je málo na celý film. Aspoň nějaké plus přidaly milé "Sempého" dialogy. ()

bararich8

Milá francouzská komedie, která potěší nenásilnou jednoduchou zápletkou, kterou dokázali tvůrci pěkně zpracovat a ač je to místy možná až moc "soft", neuškodí občas něco takového vidět (Naslepo Bio Central), 4* ()

tančísvlky

V podstate jednoduchý film o celoživotných príbehoch čo môžu poznačiť naše účinkovanie na tomto svete a určite mu treba dať šancu ho vidieť ... ()

winstonik

Mám rád vajíčka na akýkoľvek spôsob. Je to niečo ako s Amélie z Montmartru na akýkoľvek spôsob. Napríklad na Raoula Taburina. ()

Plastík

Hodně příjemný film - pohodovka. Příběh pro potěšení. Hezké prostředí a příjemní herci. Nádherná atmosféra. Nelze očekávat něco velkolepého. Zkrátka jen naslouchat vyprávění. ()

The_Edge

Pro každého cyklistu povinnost :) Vtipné, neotřelé a roztomilé. Jedná hvězdička navíc za téma samotné :) Dneska mus vyjet na svém tabourinu! ()

Stumbleine odpad!

Všichni, jenž tu hodnotí tři a více, díky čemuž je kvalita filmu aktuálně ceněna na 67%, byli při projekci zjevně v opravdu pozitivním psychickém rozpoložení (sjetí ilegálními narkotiky). Se slovenským dabingem je to obzvlášť bizár. Film vhodný ke kolektivnímu promítání v domovech důchodců, v odmašťovnách, a ve všemožných detenčních či jiných ústavech, kde tvoří klientelu spoluobčané s downovým syndromem ()