Píše se rok 2009 a Andrew Briggman je mladým rekrutem americké armády v Afghánistánu. Když je seržant Wallace zabit při výbuchu improvizovaného výbušného zařízení během zásahu ve vesnici, přebírá funkci velitele čety rotný Deeks. Seznámí četu se svým plánem. Budou projíždět vesnice a najdou toho, kdo je zodpovědný za smrt čtyřiadvaceti amerických vojáků včetně seržanta Wallace. Briggman předá Deeksovi seznam útoků podle data a místa. Rota zatkne zraněného muže, který je obviněn z nastražení bomby na silnici, a Deeks nařídí Briggmanovi, aby muže zmlátil. Ten to ale odmítne. Při první akci pod Deeksovým vedením Briggman uslyší výstřel a dorazí na místo, kde najde na zemi ležet mrtvého afghánského chlapce. Přítomní vojáci tvrdí, že se je chlapec pokusil napadnout granátem, a proto ho zastřelili. Briggman tomu ale nevěří. Na základně pak přes notebook pošle zprávu svému otci o vraždě chlapce. Jeho otec ihned kontaktuje Oddělení pro vyšetřování zločinů (CID), aby Deekse vyšetřilo. Briggmana další den zavolají do stanu, kde najde Deekse, jak mlátí vojáka Marqueze. Podezřívá ho, že zavolal CID. Marquez je následně hospitalizován. Briggman zavolá svému otci, aby přestal informovat CID. Při další akci je svědkem toho, jak Rayburn chladnokrevně popraví neozbrojeného muže a položí vedle něj samopal, aby to vypadalo, že se muž bránil. V tu chvíli je Briggman přesvědčený, že se to děje běžně. Jde do Deeksovy kanceláře a najde tašku plnou zbraní, ale Deeks ho při tom chytí… (TV Nova)

VanTom

Válka je špatná, áno, a mění lidi v zabijáky – čemuž se lze těžko vzepřít, i kdyby jeden chtěl. Ambivalentní aspekt afghánského (jakéhokoliv) konfliktu se pokouší nezáživný snímek podat nečernobíle, ale nakonec si na sebe uplétá bič z dramaticky jednostranného, rádoby hluboce psychologického (paranoidního) nátlaku, kterému musí hlavní postava čelit. ()

JohnSmith

Afghánské oběti války. Ač je to podle skutečné události, s De Palmovou klasikou to bude určitě srovnáváno a nevyhraje. Skarsgard je sice chladnokrevný ale celkově působí film hrozně předvídatelně a chybí mu tempo. ()

sedm.1

Tým zabijáků není v podstatě sám o sobě zas až tak špatný film, jen ale jednoduše doplácí na již poměrně nemalé množství jemu tematicky podobných snímků, odehrávajících se tedy jednak ve válkou zmítaném afgánském prostředí a jednak řešící podobné konflikty, a to ať už mezi vojákem a jeho nadřízeným, tak mezi vojáky samotnými, případně boj se svědomím, s tlakem z dané situace, se strachem, s nepřítelem, a tak bych mohl pokračovat do nekonečna, každopádně tím vším mám ale namysli konkrétně to, že se sice možná v jednotlivých filmech mění jednotlivé události, ale jejich podstata, průběh, vyústění a zpracování je prakticky totožné. Tedy nástup ústředního hrdiny plného euforie, elánu a odhodlání na plac, s postupným vystřízlivěním z nastolených přítomných podmínek, až po pocity beznaděje, zklamání a vlastní degradaci osobnosti. A prakticky totožnou kostru má i tento příběh, samozřejmě opět natočený podle skutečných událostí, kdy sledujeme proměnu z počátku natěšeného a sebevědomého mladíka v lidskou trosku, ztrácející půdu pod nohama s každou přibývající minutou. Tudíž zápletka, její zpracování a ani pointa nepřekvapí, vše je tak v podstatě nalajnované od začátku až do konce, bez nějakého zásadního, nečekaného zvratu, bez situace, ze které by byl divák paf, prostě bez překvapení. To samé pak platí i pro atmosféru, která je sice působivá a výrazná, ale kdo viděl již dřív pár snímků z tohoto prostředí, tak vlastně i tuctová a očekávaná. Co jinak této podívané chybí, je určitě napětí a momenty, které by měly fakt pořádný koule, a co se obsazení týče, tam je to padesát na padesát, Nat Wolff jako hlavní hrdina je výrazný mladý herec, jehož postava mě bavila a přesvědčil mě v ní, zato Alexander Skarsgard nebyl podle mě zcela vhodně obsazen, jelikož jeho ztvárnění nekompromisního seržanta bylo silně nevěrohodné, až směšné, prostě jsem mu to nežral. Velkým minusem jsou pak ještě jinak i absence emocí a nějakých opravdu silných, dramatických, vyhrocených scén, což vzhledem k danému tématu považuji za poměrně zásadní nedostatek. Jelikož Tým zabijáků na druhou stranu ale docela rychle ubíhá, neprudí a jeho zpracování je v rámci možností zábavné, tak pro příznivce podobných filmů by se mohlo jednat klidně i o velmi povedený přírůstek a ostatní si ho prostě jen jednorázově příjemně užijí, jen aby za pár minut už nevěděli, že ho vlastně kdy viděli. ()

Paity

Tohle bylo skoro typicky netflixovsky slabé. Scénář o ničem, herci nevýrazní, hlavní "hrdina" ufňukánek. Nic pro mne. ()

kolemjdouc

Co je ve válce zločin??Samotná válka je zločin - takové a jiné situace jsou jen důsledek. A tenhle snímek má demonstrovat,že se takovéhle situace dají uhlídat?Viník je ten,kdo první rozdmýchal oheň. ()

mira007

Dvojník mladýho Donutila jako americký voják, jehož jednotka se po příchodu nového seržanta, který vypadá jako dvojník Viggo Mortensena,  stane svévolně vraždící jednotkou. Válka v Afganistánu v psychologickém filmu, který nebyl špatný, dle skutečné události, ale stejně mám pocit, že tyhle věci se dějí v těch válkách trochu častěji. ()

TheSpearCZ

Souhlasím s tím, že Krauss si měl jako debutový snímek vybrat jiné téma než psychologické drama, což je podle mě nejtěžší žánr na natočení a nezvládl to ukočírovat. Co se týče filmu, tak se jedná o lehce nadprůměrné béčko, u kterého se člověk díky krátké stopáži nudit nebude, ale tomu hlavnímu hrdinovi jsem to prostě občas nevěřil. Potěšil Skarsgård jako solidní záporák a také to, že tomu nahrávají skutečné události. Lepší 3* ()

Hapretor

Dobře nastíněný a zahraný film o "psych" vojácích, co si patriotismus špatně vyložili a jednali po svém ... Skarsgard rules ... America sucks ... ()

clara.bow

To je tak, když se někdo snaží vojensky obstát v zemi, kde tě nikdo nechce a kde na vojáka číhá nebezpečí na každém kroku. Vlastně se nemůže nikdo divit, že se domorodcům nelíbí, že se jim po prašných cestách prohánějí amíci po zuby ozbrojení a z civilistů byť i násilím vymáčknout za každou cenu, kde na ně číhá smrt. Děj je sakra pravdivý a co to nenapsat, do US Army se hlásí různé vzorky lidí. Neudiví také způsob výslechu a zacházení s lidmi, které je už běžně známo nejen za II.světové, ale i války v Kambodži, nebo ve Vietnamu, a nebo Arabských zemích. Všude měli nějaký ,,důvod,, k obsazení země, a když ji zničili, pak zase beze slávy odtáhnout... rozhodně nejsem fanda jakýchkoli separatistů, džihádistů a šílenců, kteří zabíjejí ve jménu Allaha, ale...na závěr obsazení - A.Skarsgård s N.Wolfem...? docela dobrý, jen mě extra ani jeden nenadchl. ()

Tipko

Zaujímavý film o brutalite, zbytočnom vraždení a vymývaní mozgov veliteľmi amerických vojakov v Afganistane. ()

milwaukee

Pustil jsem si film dvakrát a dostal jsem se do půlky. Dál to bohužel nešlo. Možná časem změním na odpad. _____Nakonec jsem dokoukal celé. A teprve posledních deset minut mi otevřelo oči a tak nějak nevím, jak to zhodnotit. Na vojně jsem byl celé dva roky. Dost dobře jsem pochopil bezmocnost hlavního hrdiny, který už měl hlaveň v puse a chtěl zmáčknout spoušť. I s tím jsem se setkal, u svých spolubojovníků. A jeden ji zmáčkl. A o tom, jak to chodilo v Afgánu, taky něco vím. Partička rádoby ostrých hochů, která každý večer vyrážela do terénu s výkřikem "ulov si svého Afgánce". Se dvěma takovými jsem jel v autě na služebku. Celé dvě hodiny jízdy se dokázali bavit jen o tom, jak nejlépe oddělat chlapa. Už tenkrát mi nebylo dobře od žaludku a tenhle film mi dost věcí připomněl. Původně jsem dal jednu hvězdu, dokonce i zvažoval odpad. Teď dávám čtyři hvězdy a chvíli setrvám v hodně nostalgické náladě. Film pochopí a ocení převážně ten, kdo si prošel "Zeleným peklem". ()

tkey

"Chce to odvahu se postavit svým nepřátelům, ještě více odvahy však stojí postavit se svým přátelům". Film hlavně o morálním dilema, kde je těžké rozpoznat, co je vlastně to dobré. ()

Hemlock

Slušně natočené válečné drama, které se zaměřuje na řadového vojáka, jež si musí vybrat mezi splněním rozkazu a moralní zásadou. To, že je to natočeno podle skutečné události, celkovou atmosféru ještě podtrhuje a paradoxně nejvíce sympatií si u mě získal za surový herecký výkon právě psychopat seržant, jež jakožto iniciátor a vášnivý sběratel prstíků arabského původu je jasným příkladem toho, že vojna není pro každého - 75%. ()

Sa.sa

Slušný film o válce a vraždách civilistů... Njn to je tak když pošlete magory hrát si na vojáky... Prostě to je tak když se Amíci serou tam kam nemají a myslí si, že jim vše projde... Alespoň dostal ten magor doživotí...! Což se fakt divím... ()

Zaks

Armádne psycho béčko, tiež dráma z Afganistanu a podľa skutočnej udalosti. Asi preto to bolo také dosť nudné. Niektoré scény boli predsa len o niečo lepšie ako iné (napr. utrpenie afganskej matky so synom). Isto mnohí budú nesúhlasiť, ale spravodlivosť zrejme musí byť takáto... ()