Padesát odstínů černé

Päťdesiat odtieňov čiernej

Komedie

USA, 2016, 92 min

• marekspanel

Tak bude určitě lepší než originál a s Marlonem je většinou sranda..jsme si říkali. Ale tohle už bylo tahání kočky za ocas. Přehnaný vulgární humor, který frčel před 15 lety ještě může dnes někoho bavit?! Všechny ty "negrovské" pózy..to už se musí i samotní černí v améru stydět. Vidět to jde i na publiku v kině, které se většinou směje každé kravině, ale tentokrát bylo v sále spíš jen (trapné) ticho. Párkrát jsme se zasmáli, ale dohromady by to byly tak 2 minuty. Škoda peněz! Ale lepší než předloha asi jo, proto ta 1*.(10.2.2016)

Film sám o sobě je velmi hloupý, jednoduchý, navíc s primitivním sexuálně laděným humorem. Pokud jste však viděli Padesát odstínů šedi, uvědomíte si, že lépe pojatou parodii na tento brak natočit nejde! Zatímco v Šedi berou všechny ty kýčové výblitky zcela vážně a působí to neuvěřitelně směšně, v Černé neberou vážně vůbec nic a dokonale se Šedi vysmáli. Film doporučuji jako náplast pouze těm, kteří viděli Šeď.(21.4.2016)

• HermyJane

Když není dobrá filmová předloha, ani knižní předloha té filmové, pak je předem jasné, jak tato… věc dopadne. Nicméně se přiznám, že jsem se párkrát některé té utroušené blbině zasmála, ale na mou obranu bylo už dost pozdě večer a nebyla jsem úplně střízlivá. Parodie Padesát odstínů černé se dá přežít pouze v této kombinaci.(20.6.2016)

No je to nakládačka:), rozhodně to není pro žádné citlivky ani estetické duše, ale jako parodie je to výborné. Vytýkat tomu slaboduchost děje je nesmysl - téměř otrocky a zrcadlově to exponuje originál. Takže pokud jste "šediny" neviděli ani nečetli - vadí to - přijdete minimálně o polovinu smyslu parodovaného. Zakopaný pes nízkého celkového hodnocení bude tedy nespíš v tom, že ti, co mají originál v nábožné úctě, jsou tímto počinem pobouřeni, a ti, co by dokázali ocenit parodii, zase pohrdají originálem natolik, že ho neznají. Mimochodem ústřední pár je mnohem víc sexy v této "black" verzi, kam se na ně Dakota s Jamiem hrabou...(5.7.2016)

• tom.nosek

Opravdu zlé. Vizuálně jsme někde na pomezí mezi trapností, nudou a nechutností. Scenáristicky většinou taktéž u trapnosti a nudy, ale když se zadaří, občas jim to vyjde... Ovšem asi tak jeden celkem dobrý vtip je na 15 bídných. Na začátku se film snaží navodit dojem, že bude mít i nějaký scénář a náznak děje, ovšem tyto snahy velice brzo skončí a pak už jsou za sebou jenom téměř nenavazující scény, které by šlo pustit v jakémkoli pořadí. Abych okomentoval oficiální obsah filmu podle Bontonfilmu: "dráždivá a na padesát způsobů šťavnatá" - ne, "přináší některá šokující odhalení" - ne, "erotický hit a drzá poťouchlá komedie jdou nehorázně dobře dohromady" - a i tak se nepovedlo, "cílem budou především centra smíchu" - zde bude tisková chyba, mělo tam být centra nudy.(21.5.2016)