Policista Wayne zachrání život jednomu člověku. Zanedlouho se dozví, že to byl známý gangster Frank. Ten ho za odměnu pozve do svého nočního klubu. Trochu se spolu seznámí, a když Frank zjistí, že Wayne žije sám, pošle mu jako " dárek" dívku Glorii, aby mu týden dělala společnost. Wayne ji chce vyhodit, ale Glorie mu vysvětlí, že kdyby ji Frankovi vrátil, dostala by se do maléru ona a její bratr, který Frankovi dluží peníze. Wayne si ji tedy doma nechá, vyspí se s ní, vznikne mezi nimi vztah. Po týdnu si Frank přijede Glorii vyzvednout, ale Wayne mu ji už vydat nechce, protože s ní chce žít.Frank mu nabídne, že Glorii prodá za 40. tisíc. Wayne hořko těžko peníze sežene, ale Glorie takový kšeft odmítne a sama odejde. Frank si pro ni přijde znovu, vypadá to, že se střetne Frankův gang a policajti, kteří přijedou zase podpořit Wayna. Frank s Waynem se tvrdě poperou, do toho zmatku se najednou Glorie vrátí, a aby zabránila většímu maléru, rozhodne se, že se k Frankovi vrátí dobrovolně. Frank je ale také velkorysý, a když vidí, čeho je Wayne kvůli Glorii schopen a ona kvůli němu, vzdá se jí, a nechá je už oba na pokoji... (TV Nova)

martiq.1

Zvláštní podání mafiána v roli Billa Murraye...chvílemi mám pocit,že přijde děsná recese, ale bohužel, opak je pravdou.Jinak je to vcelku příjemná podívaná. ()

Besyn

Nemůžu si pomoct,ale myslím ,že s ústředního tria De Niro,Murray,Thurman se dalo vytěžit mnohem,mnohem více páni autoři !! ()

candy_daze

Docela zklamání. Na jednu stranu to nebylo tak špatné. Docela se mi líbil tak trochu bizarní charakter Billa Murrayho. A Robert De Niro, který je legendární z rolí mafiánů tentokráte v roli poseroutky, kterého mafián sužuje. Ale tohle byly jedny z minima kladů filmu. Mezi zápory patří to, že se to docela táhlo i přes to, že ten film měl jen hodinu a půl. Bylo mi úplně jedno jak to skončí a čekala jsem o dost víc, i vzhledem k tomu, kdo všechno tam hraje ()

Zombo

Dobré, místy dokonce velmi dobré (bohužel i trochu utahané) drama. Určitě bych tomu nedal označení komedie jen kvůli lehké ironii a hrstce průměrnějších vtipů a hlášek. Příběh tomu také moc neodpovídá - osamělý a senzitivní/zbabělý policista se náhodně chytí do křížku s citově nevyrovnaným mafiánem - možná až na ten zmatený a poté terapeutem odlehčený konec, který spíš zklame. Jinak R. De Niro zahrál svůj slušný standard, D. Caruso mile překvapil, ale nejvíce na mě zapůsobil charismatický a vždy výborný B. Murray, zvlášť když jsem ho poprvé viděl v záporné roli. ()

waska

Zajímavé herecké obsazení, mladička hezká Uma Thurman, ale taky velká nuda. Párkrát jsem se zasmál, ale jinak je to utahaná a vcelku nezáživná nuda. ()

crjules

Volim neco mezi tremi a ctyrmi hvezdami. De Niruv tanecek (pri ohledavani mrtvoly ) na Lee Rothova (tady tedy original Louis Prima) "Just a gigolo" a Billl Muray v roli mafiana jsou pro me nezapomenutelni. ()

dogma97

Produkce: Martin Scorsese // Viděl jsem několikrát, takže hodnotím s dostatečným odstupem. Tenhle filmík se prostě povedl, ale kdo od něj čeká dusnou krimi atmosféru nebo kdovíjakou akci, tak je úplně mimo. Hvězdička navíc za nádhernou Umu Thurman (23). ()

Rodin

Mdlé. Nápad to byl opravdu dobrý, jenže se v průběhu času prostě rozpliznul do takové jakési limonádičky pro americké vdané paničky v domácnosti. Tři hvězdičky dávám za herecké výkony všech čtyř představitelů hlavních a pohlavních rolí, kteří však, ruku na srdce, tentokrát předvedli také jen svůj standard, jakkoli vysoký. ()

kubilov

Produkce Martina Scorseseho, hlavní role Roberta De Nira, vedlejší role Umy Thurman a Billa Murrayho, mafiánsko-policajtský příběh... přesto s odřenými zády za pouhé 3*? Největší chyba je, jak už to tak bývá, v dost přihlouplém (místy až debilním) scénáři, který, i když se herci mohou přetrhnout, tak neobjasní snad vůbec nic. Je plný nelogičností, různých blbostí, zvláštních chování a spektakulárních rozhodnutí postav, zvláště pak motivace Murrayho postavy jsou maličko nepochopitelné. Dost zvláštní film, který z podprůměru vytahují pouze herci. ()

walkingdead

De Niro se nejlíp hodí do role drsného mafiána nebo drsného policajta. Tady hraje policajta - ale slovo "drsný" na jeho postavu nesedí ani  zdaleka. Drsnej mafián tady je taky - ale hraje ho Bill Murray. Takže tohle netradiční pojetí jejich obvyklých rolí je na tom filmu asi nejzajímavější. Ale celkově se mi to docela líbilo, takže slabší 4 ****. ()

Bilky

Všetci by tu radi videli obe hlavné postavy vymenené podľa šablóny: De Niro = mafián a Murray = ustrašený snílek. Ale práve v tom originálnom prevrátenom castingu je čaro tejto nahorklej komédie. A až na záverečnú scénu sa mi to celé javilo oveľa uveriteľnejšie ako 90% všetkých filmov oboch protagonistov. Pre mňa je tento film po každom pozretí lepší a lepší 😜 75% ()

Elessar.

Videla som aj lepšie vecičky, nuž vo filmíkoch z produkice De Nira, dá sa to... Taký celkom odpočinkový filmík, s pár zábavnými momentmi. Potešia aj známi týpci mafiános ()

Jirka.Arbter

Murray a De Niro v jednom filmu by měli v jakémkoliv smysl dávajícím vesmíru znamenat jistou pecku. My bohužel žijeme v tom, který smysl nedává. Jedinou opravdu záživnou dějovou linkou filmu je romance mezi Waynem a Glorií. Vše ostatní tady je jen na chvíli, pomyslíte si, že se to ve filmu ještě někdy vrátí, jenže ono nevrátí. Konec filmu byl opravdu moc přiblbý i na mě. ()

BONOBON

Tenhle film drží nad vodou jen trio De Niro-Thurman-Murray a hlavně fakt, že jde jen o oddychovou mafiánskou komedii, protože je to v podstatě o ničem.. ()

bratr_jezek

Hvězdné obsazení nezachrání to, že mezi Nirem a Thurman je velmi zvláštní vztah (a to nejen ve filmu, bohužel i jejich projevy napovídají, že by bylo lepší obsadit film někým jiným). ()