Jak už to tak často bývá, dramatické události začínají většinou velmi nenápadně. Mladý a ambiciózní manažer Lockhart (Dane DeHaan) dostane od nadřízených jednoduchý úkol. Přivézt ze sanatoria pana Pembrokea, nepostradatelnou hlavu jejich společnosti. Léčebna, kam se před časem uchýlil a podle posledního odeslaného dopisu se z ní ani nechce jen tak rychle vrátit, se nachází v zastrčeném koutě švýcarských Alp. Její personál zde poskytuje životem a prací vyčerpaným boháčům speciální očistnou léčbu. Ale nabízené zázračné procedury možná nejsou tak úplně běžné a pobyt zde až tak úplně dobrovolný... (Cinemart)

nikhaj

Uhory a úhorky, hadanky a križovky, za trocha sodovky odšťavia vam zo žilky. Z najvysieho miesta budovky rovno do podzemnej laborky. Odšťavení ludia večny život inym slubia ()

Snakefinger

Vizuálně úžasná záležitost. Bohužel hodně zmatená, ale krásně bizarní. Vlastně jsem ani nevěděl, co bylo doopravdy, co fikce a co blábo. A o to tady jde. Jeden z nejlepších filmových počinů roku jednozačně. ()

Gamine

Thriller v kombinaci s mysteriózním žánrem je přesně můj šálek, první hodina mě bavila hodně hlavně díky hutné tajemné atmosféře, neokoukanému prostředí starých lázní a nádherné kameře. Doufala jsem, že jednotlivé dílky mozaiky do sebe zapadnou nečekaným, ale smysluplným způsobem (i kdyby v rámci fantasy), což se nestalo a nic vysvětleno nebylo (kromě motivu "Malfoye"). Konec to bohužel celé shodil a možná by bylo lepší to nedokoukat.. hlavně poslední vteřiny filmu, které to ještě víc zamotaly. ()

Yamatosan

Vizuálně natolik úžasné, že to přebíjí i v některých chvílích trochu slabší scénář, hlavně konec rozhodně mohl být lepší, ale k čertu s tím, když se na to tak krásně kouká... a že je to příliš dlouhé? - já se tedy nenudil jedinou sekundu! ()

ronyyy

Doufala jsem teda v závěr, co by byl trošku míň přitaženej za vlasy, než 200 letý nesmrtelný pošuk se zálibou v incestu, ale nevadí. Měla jsem celou dobu pocit, že sleduju Prokletý ostrov, ale vzhledem k tomu, že ten film a jeho psycho atmosféru miluju, se mi líbilo i tohle. ()

redsparrow

Vlastně už mě nebaví ani přemýšlet, jestli v tom bylo něco hlubšího, protože bezbřehé valení klišé jedno za druhým mě už skoro klasicky připraví o jakýkoliv zájem filmu věnovat další jednotky pozornosti. Zhuleně mumlající (tajemné) postavy, povinná hadovitá nebo jinak, na první signální útočící stvoření, nekonečné expozice podbarvené tak děsivým a atmosférickým soundtrackem, že jsem chvílemi uvažoval, že bych si u toho třeba upletl svetr. Sice to neumím, ale stihl bych se to naučit z videí na youtubu. Fakt se mi nesnažte namluvit, že v "hororech" se tohle všechno musí proto, že "to je kurva žánr, ty píčo, chápeš to?" Ne, nechápu. Kravina je prostě kravina, žánr nežánr. Jedna hvězdička za fajn exteriéry, viděné zatím pouze tisíckrát. ()

CheeseFigure

Ale celkom sa to dalo. Nemôžem povedať, že by to bolo v niečom originálne, alebo nápadité, ale zase to nebolo úplne zle. Páčila sa mi hudba, prostredie a aj pomalé odhaľovanie zápletky. Nebolo to tak, že by hrdina niekam prišiel a všetko sa ihneď len tak dozvedel. Pekne pomaly sa dozvedal rôzne  kúsky a divák tak môže hádať, čo sa vlastne v sanatóriu deje. I keď nebudem klamať, na začiatku som si tipol, o čom to bude. Film ale toto moje presvedčenie úspešne pár-krát nabúral, i keď v závere sa tento môj prvotný odhad potvrdil. Vadili mi niektoré strihy. Raz som mal pocit, že scény sú divne postrihané a dvakrát, že mi chýba časť filmu. Keby som to mal zhrnúť, Liek na život je jeden z tých filmov, na ktoré asi po čase zabudnem. Nebolo to zlé, ale ani nijak zvlášť úžasné. Tri hviezdy mi prídu akurát. ()

Maratonec

Vizuál, záběry, celkové prostředí a naznačený příběh si přímo volal o vysoké hodnocení. Začátek doslova naplní očekávání, pak se to však někde vleče a něktéré momenty zase postrádájí vysvětlení.Normálně nevyhledávám chyby, ale tady jich bylo víc. Například ve 3/4 filmu jsem si všiml záměny místa vypadlého zubu(zprava do leva). Zadrhnutí dějového spádu,který nakonec přes velkolepou výpravu nevyzněl jak vyznít měl...Pochvalu zaslouží atmosféra prvních 45 minut....Dávám tak 70 procent, ale hvězdičky dám tři. A sádra se kterou chodí do páry a pak je ponořen v nádrži s vodou, kde potom z ní na pokoji vyndá téměř suchý šanon se zdravotní dokumentací je už moc...Omlouvám se za neseřazené zachycené postřehy, ale asi takhle vypadal celkový dojem. ()

Noah_Kilrane

první půlka za 4*, konec za 1*, tohle fakt ne... a Mia Goth +1*...tedy výsledek za cca tři. Proč je poslední dobou tak časté, že je celkem kvalitní zápletka nakonec úplně pohřbena? ()

Fragonar

Absolutní vítězství formy nad obsahem. Forma je v tomto případě ovšem podmanivá natolik, že i přes nestoudnou debilitu rozuzlení příběhu dělá z tohoto snímku cosi výjimečného. A vzhledem k tomu, že minimálně dobrou polovičku filmu ještě věříte i v cosi inteligentnějšího (nebo jsem pouze já tolik naivní?), rozhodně stojí za zhlédnutí. Něco z Burtona, něco ze Švankmajera, něco i z hraběte Draculy a Zlatých úhořů... Naházeno do kotle na zázračné elixíry. Takové vaření obvykle dopadá tristně a trapně. Léku na život přesto neupírám podmanivou atmosféru, kulisy, kameru - a alespoň v první půli filmu i napjaté očekávání. Že není naplněno? Tak to přece, milé děti, většinou chodí. ()

Insanerider

Chápu místní hodnocení, že film nemusí sednout každému. Ovšem pro ty, kdo mají rádi gotický román, je tento snímek povinnost. Ani bych nezatracoval finále, které se drží v rámci mantinelů právě tohoto žánru a dalo se čekat. Za mě 90%. ()

Kaylar

Je přítomno pět diváků? Skvělé, splněn normativ pro projekci filmu v Poděbradech, tak se promítá... Kdyby nepřišel ten pátý divák, byla bych ochuzena o snímek, který je přesně dle mého gusta. Záhadná atmosféra se rozjíždí vcelku brzy, film plyne svým tempem a i když je možné poměrně brzy dělat závěry a předvídat pravděpodobné rozuzlení zápletky, v průběhu filmu se děj rozvíjí dál a dál a jsme tedy překvapeni víc a víc... Těch 146 minut v kině uběhlo jako voda. Osobně bych možná s vyprávěním skončila už dříve. Tvůrci nicméně zvolili efektní a grandiózní konec, který by diváky měl plně uspokojit. Hvězdičku ubírám snad jen za hlavního hrdinu, který mi nebyl příliš sympatický. ()

Mishi

Veľmi zaujímavo spracovaný filmový kúsok s viacerými prvkami mysterióznych,romantických a hororových prvkov . Úchvatná a skvostná scenéria prírody, hradu , kamera, aj keď v skutočnosti natáčané v Nemecku. Herecké obsadenie veľmi zaujímavé , herečka , ktorá vypadá na 16 (r.n.1993) , už od začiatku budí dojem zvláštnosti, obdobne mladík Dane DeHaan či riaditeľ v podaní Jason Isaacs. Naozaj taký mix Shutter Island, novodobej série Hannibala ( pohľady kamery ). Prostredie kúpeľov k tomu celému dodávajú ten zvláštny podtón, Napätie sa dá krájať od začiatku. Mrzí ma len ten záver - neporozumela som tomu, prečo to napokon tak sadistický a zvrátene ukončili, keď aj tu by sa dalo trochu upustiť od pár momentov. A úplne na záver - jazda hlavných protagonistov na bicykli na konci filmu mi pripomína aj film E.T. a k tomu smile :) Bolo veľmi zvláštne sledovať situáciu v kine, keď od momentov , ktoré vo Vás vyvolávajú rešpekt, prídete k tomu, že sa vlastne na záver smejete. A to asi nie je dobré, napriek tomu si tento film rozhodne ešte pozriem a vychutnám. ()

C.A.T.

Po delší době skvělý počin, ale bohužel se nemohu bavit pocitu,že tohle bude šíleně nedoceněný kus.Je to už teď vidět nejen na nízkém hodnocení,ale i na některých názorech.Příliš dlouhá stopáž? Nikoliv. Každá minuta měla svůj smysl, svůj spád a svou (nejen) vizuální krásu. Divný/blbý konec? No já teda nevím, jestli zastánci tohoto názoru celý film vnímali, ale ten konec tam padl s prominutím jak pr*el na hrnec (i když by mě celkem zajímalo, co by tam někteří vymysleli jako tu lepší variantu). Za celou dobu v kině jsem se nudila pouze u reklam, a tak by to mělo být vždy. 5* ()

IvanJan

Ale tak prečo nie? Opäť niečo nové - nieslo sa to v takej zaujímavej potuchline a fakt som netušil čo sa z toho vykluje...celý film som bol v napätí. Záver...tak možno si mohli odpustiť to stretnutie so šéfmi a nechať nás v predstavivosti vlastného konca :) i keď aj tak sa dalo. ()

space weaver

Gore Verbinski natočil fantastickou mysteriózní podívanou okořeněnou hororovými prvky. Téměř dvou a půl hodinová stopáž a některé komentáře ve mě zpočátku budily rozpaky. Ale ty se při sledování v kině postupně rozplynuly a daly průchod vizuální hře, která mě velmi bavila. Stopáž utekla jako nic a já odcházel se skvělým filmovým zážitkem. Občasná kýčovitost pro mě byla milým zpestřením v zástupu filmů, které se snaží se brát až příliš vážně. Hodnotím vysoko, kvůli intenzitě zážitku a absenci hluchých míst. Každý záběr byl kamerou vymazlený. Skvělé! ()

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt