Jak už to tak často bývá, dramatické události začínají většinou velmi nenápadně. Mladý a ambiciózní manažer Lockhart (Dane DeHaan) dostane od nadřízených jednoduchý úkol. Přivézt ze sanatoria pana Pembrokea, nepostradatelnou hlavu jejich společnosti. Léčebna, kam se před časem uchýlil a podle posledního odeslaného dopisu se z ní ani nechce jen tak rychle vrátit, se nachází v zastrčeném koutě švýcarských Alp. Její personál zde poskytuje životem a prací vyčerpaným boháčům speciální očistnou léčbu. Ale nabízené zázračné procedury možná nejsou tak úplně běžné a pobyt zde až tak úplně dobrovolný... (Cinemart)

Birter

Ve většině filmů slouží atmosféra a bohatá vizuální stránka jako kulisa příběhu. U tohohle je to vice versa. ()

PTuranyi

Výborný mysteriózny thriller pripomínajúci tak trochu Prekliaty ostrov. Ale to len preto, že hlavný hrdina prichádza do liečebne, tentokrát však nie psychiatrickej, kde sa dejú podivné veci. Lekári ich však vydávajú za halucinácie, ale tie sa nakoniec ukážu ako skutočné. Produkcia výborne pracuje s atmosférou a napätie s neistotou rastú každou scénou. Herci sú presvedčivý takže šialenstvo má priestor rásť. ()

taibrek

Film je proste iný a ak sa s tým nezmieriš na začiatku, tak to ani nepozeraj. Veľmi pekné prostredie a nápady s pijavicami, uhormi sú proste na nezaplatenie. Na druhej strane sa zase aj niečo nepodarilo napríklad tá barónová tvár, či hlavná postava, ktorá musí za každú cenu všetko čo zistil vykecať a potom sa čuduje, že čo s ním na klinike robia... ()

dmatejek777

Velké překvapení. Ty dvě a půl hodiny uběhly velice rychle. Absolutně skvělá atmosféra provázející celý film. Prostředí švýcarských alp a sanatoria, vynikající herecké výkony, sympatičtí herci. Velice kvalitní film. ()

Joshua2121

Musím sa priznať, že takmer do konca to vyzeralo na 5-hviezdičkový film. Atmosféra neskutočne pohlcujúca, scény originálne a prostredie, jeden očný orgazmus. No z viacerých dôvodov, ktoré dopredu nechcem prezrádzať to pre mňa skončilo na hviezdičkách troch, aj keď zážitok to veru bol. :) ()

10doktor10

Šel jsem na to doufaje ve film podobající se Prokletému ostrovu. Nekonala se sice taková pecka jako legendární film s DiCapriem, ale i přesto atmosféra hradu v překrásných Švýcarských alpách s tajemnou léčebnou uvnitř, udělala svoje. Trochu mě mrzel ne tolik dechberoucí závěr. Komu se však líbil Prokletý ostrov ocení i tento kousek. Doporučuji ;) ()

bigmatko

film má ťažko pochopiteľnú pointu, z ktorej sa nakoniec vykľuje mierne fantazy. dlho som rozmýšľal aký film mi to pripomína a potom som si spomenul, že Podivuhodný experiment. má to podobnú blázincovú atmosféru. mysterioznosťou sa to zas podobá prekliatemu ostrovu. miestami je to natoľko podivné až sa pozastavíte nad významom príbehu, ale celkovo to hodnotím ako dobrý, mierne napínavý mystery film. niektoré scény majú výrazne realistický dopad na city diváka a pridávajú na tajomnosti deja. nečakajte však nejaké výrazne rozuzlenie alebo vysvetlenie pointy. Film sa oplatí vidieť. ()

Lasa

Jak již zmiňují další uživatelé, jedná se svým způsobem o napodobeninu Prokletého ostrova, který mám velice rád. Po parádním začátku, krásných záběrech Alp a temným dějem se ale člověk pomalu prokouše k jiným pocitům. Od půlky nabere film jiný pohled a ten se změní i divákovi. Divný závěr mi dost ubral na hodnocení a po tom, co jsem zhlédl trailer jsme byl z filmu celkově zklamán. Doporučuji film vidět pokud máte rádi mysteriózní filmy a názor už ať si každý udělá sám. ()

Robin.Vesely

Fantastický, mysteriózní Thriller, který mohu jenom doporučit. Během celého filmu si postupně skládáte dohromady, na co se to díváte a o co ve filmu jde a pak dojde k vyvrcholení. Filmu nemohu vůbec nic vytknout, vše do sebe zapadá a jedná se o perfektně promyšlený scénář s výbornými hereckými výkony. Velice doporučuji. ()

mrGhostly

Film mě nechal v docela silných rozpacích. Na jednu stranu mám s odstupem času chuť vidět jej znova a čím víc o něm přemýšlím, tím víc si uvědomuji, že se mi projekce vlastně líbila. Na druhou stranu je tam ale v pozadí pořád takový nepříjemný pocit, že nedostál svým očekáváním, že se jedná o pozlátko s chaosem uvnitř. Vizuál i atmosféra byly fantastické. S jejich přičiněním se dala stopáž 146 minut v pohodě zvládnout. Škoda jen, že není všechen tento čas využit k logičtějšímu a propracovanějšímu rozuzlení děje. Z každé odpovědi, které se nám, divákům, dostane, vzejdou jen dvě další otázky. Možná by v tomto mohla pomoci právě druhá projekce. Mile překvapily neotřele kruté scény (myslím, že se s mým zubařem nějakou chvíli neuvidíme)... Přese všechno myslím, že film stojí za vidění, i přes některá svá negativa. // 2D // orig. znění // 26. 2. 2017 // 70% ()

hanca.uh

Krásné záběry kamery (exteriéry) a slušně natočené interiery, celkově film dobrý, pro mě trošku lehce předvídatelná pohádka, ale bavil mě maximálně. Kdyby i ta poslední čtvrtina plynula tak jako před tím, dala bych tomuto snímku asi plný počet bodů. Takto tam byly ke konci scény až příliš neuvěřitelné a děj se ubíral tak trochu mimo realitu (i tu sci-fi hororovou :-) ) a ten až "romanticko-uvědomnělý" závěr mi taky moc nesedl, nicméně rozhodně tento snímek stojí za shlédnutí a celkem se divím tak nízkému % hodnocení tady. ()

hawa

Jako většina jsem i já očekávala něco na způsob Prokletého ostrova, což částečně způsobilo mé zklamání z filmu, to je ale moje vina - neměla jsem chodit do kina za účelem srovnávání s Prokletým ostrovem, když - jak už teď vím - děj obou filmů je sice dost podobný, ale základní myšlenka je odlišná. Což mi ale vůbec nevadilo - to ponuré a děsivé prostředí ozdravného zařízení a věčnou nejistotu a nedůvěru k ostatním, kterou jsem po celou dobu sdílela s Lockhartem, jsem si moc užila (skoro stejně jako u Prokletého ostrova - hlavní postava v léčebném zařízení, která nevěří doktorům a pacienti ji upozorňují, že něco není v pořádku, je vlastně asi to jediné, co mají oba filmy společné). To, jak Lockhart postupně přichází na sebevětší šílenosti, které léčebna skrývá, bylo taky super. Ale ten konec? Jako by se Isaacs rozhodl vrátit ke smrtijedům, ale místo ustrašeného Luciuse se stal samotným Pánem zla. A když už jsem viděla konec, začal mi ten předchozí děj přestávat dávat smysl. Částečně to byl asi záměr - abychom nepoznali, co se děje doopravdy a co je jen Lockhartova fantazie. Ale občas to bylo vážně na hlavu. Nejvíc mě dostala ta věc se sádrou - proč pod mí měl každý den ty kalhoty? Jak je tam dostal, to mu tu sádru každý den vyměňovali a cpali mu do ní i kalhoty? A jakto, že tu srážku z jelenem přežil prakticky bez škrábnutí? A nejzásadnější věc - nedozvěděla jsem se, co v té vodě bylo, že to oblbovalo lidi. Nebo je oblbovali jen ti doktoři? Musím souhlasit s již zmíněným názorem, že nejlepší by bylo ukončit celý film scénou na lavičce. Ale něco, co mě opravdu pobavilo - na nadávku 'Vyhul si, Adolfe' budu vzpomínat ještě dlouho jako na famózní stěr na Němce :D (Spoiler: Kam ji ten Lockhart jako veze? Ví, že je postižená a bez 'Léku na život' umře? To jako bude pro ni lisovat sám sebe?) ()

TOPmoovie

ma to hodnotu ale privela psycho-psychopatickych usekov tomu ubera. lepsi reziser by z toho vedel urobit dost pecku. vyprava exteriery, vyborne. je to cele akoby to robili dvaja reziseri. jeden vyborny a druhy psycho-jakubisko. a ten druhy to ciastocne zprznil. ()

xwerm

Vyzerá to skoro ako remake Shutter Island z dik dilinom dicapriom. Hlavný herec sa na neho trochu aj podobá. Vyzdvihol by som dobrú hudbu a atmosféru. ()

Mark1983

Tak než jsem se k tomuto snímku dostal, téměř jsem byl přesvědčen, že to bude dle mého úhlu pohledu něco jen na jedno kouknutí. Avšak se tak nestalo a celkem jsem byl místy určitými pasážemi hodně imponován, a určitá dávka hororové atmosféry též nechyběla, což před shlédnutím tohoto snímku mě mé předsudky varovaly před tím, že na horor to bude nudné, přímo apriorně, což se ratifikoval opak toho, co jsem si myslel. Třeba se najde někdo, kdo to ani nedokouká, ale já se po čase k tomu vrátím. ()

jizvoun

Mysteriózní úchylárna zasazená do působivé léčebny na vrcholcích malebných švýcarských alp. Překvapivé, místy nechutné, ale stále mě to napínalo a nutilo čekat, co se to tam vlastně děje. ()

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt