Autor detektivních románů není schopen napsat bestseller. Je v krizi. U soudu pozná mladičkou rumunskou emigrantku, kterou podezřívají z vraždy. Nina se díky němu dostává z vězení a odjíždí s ním na venkov. Půvabná dívka dokáže připravit svému ochránci nejedno kruté překvapení. Ten sice začíná psát další knihu, ale má stále silnější obavy, že ji nedokončí. Má z Niny strach. Neumí si totiž odpovědět na otázku - je to milenka nebo vrah, který usiluje o jeho život? (Warner Home Video CZ)

anli

Krimi-komedie s mysteriózními prvky,která loví diváka na charizmatického a dobře hrajícího Toma Sellecka a na půvabnou,leč moc nehrající Pavlínu Pořízkovou,která sice moc hrát neumí,bezpochyby ale film zdobí.To jsou největší klady snímku(což tvůrci samozřejmě věděli),ale je celkem příjemně napsán a poměrně slušně režírován.Není tu ani nouze o vtipné hlášky a zábavné situace a celou tuhle nenáročnou komedii to kupodivu drží slušně pohromadě a na jedno podívání nezklame.Vracet se k ní bude ale jen velký obdivovatel někoho z hlavní herecké dvojice.Já dávám,vůbec ne,alibistických,65% a říkám,že Pavlína je tady fakt kus. ()

noctambule

Dost ujeté a směšné, k čemuž přispěl hlavně dabing "Můj krásnej Vašek." Člověk se tím baví spíš v rovině GP, protože Pařízková samozřejmě neumí hrát a nepředvedli se ani ostatní. Představy Američanů o Východu jsou známé, ale přesto vždycky pobaví, hlavně když se narážky netýkají přímo nás, i když tam hraje Češka. Rumuni se u této komedie asi moc smát nebudou. ()

farfalla

Takový hezký, ale nanicovatý film, jako ostatně filmy Toma Sellecka bývají. Hezká Pavlína Pořízková mu zvednout laťku moc nepomohla. ()

AIMÉE

Sympatický Tom a půvabná Pavlína, k tomu pár vtipných chvilek, avšak to je dost málo k překročení průměru. ()

Pennyzka

Film je krásnej a bizarní. Rumunská emigrantka v podání Pavlíny Pořízkové je okouzlující a spisovatel zase velmi humorná postava. Rozhovory jsou nabité hláškami. Chování, děj a myšlení postav je nepředvídatelné až nesmyslné, ale vytváří tím napínavý příběh od začátku až do konce. ()

alambert

Než jsem to začal brát spíš jako parodii, než jako vážný thriler, měl jsem chuť vypnout TV. Potom jsem to ale dokoukal a docela to šlo. To jsem chtěl dát jednu hvězdu, pak ale přišel jeden vtip, který mě naprosto odrovnal a přesvědčil, že aspoň dvě hvězdy si to zaslouží. Těch 63% ale nějak nechápu. ()

John80

Spisovateľ a mladá krasna rumunská emigrantka, ktorej spisovateľ poskytne Aliby ,aby sa nedostala do basy za obvinenie z vraždy a ich trable okolo toho, typicka komédia pre 80 roky , ktorá nenudi ale ani ničím neurazí 3* ()

Rodin

Ptákovina. Milá ptákovina. Hrozně milá ptákovina s výbornými verbálními fórky, místy i obrazovými. Opět tedy nechápu to označení "Mysteriózní", nicméně bavil jsem se tehdy v sobotu ve tři odpoledne moc příjemně. Moje žena u toho spokojeně vyžehlila dva velké prádelní koše. ()

Uesbe

Vzhľadom na svoju dobu vzniku a obsadenie topmodelky je to majsterštyk. Ktovie, či to ovplyvnilo vznik Castlea... Škoda, že napr. Mila Jovovich nemá takú osobnosť ako Pavlína Pořízková... A škoda, že práve ona prestala hrať. ()

Mr.nachos

Zrovna to sleduji v televizi a musím říct, že jestli Pořízková něco umí, není to herectví. Byl by to zajímavý film, místy i směšný, rozhodně ne napínavý, už vůbec ne mysteriózní (by mě někdy zajímalo kdo označuje žánry filmů), ale to by tam muselo být jiné obsazení. A v neposlední řadě mě tahá za uši dabing, sice to není vada filmu, ale je to vážně strašné. No a kvůli tomuhle všemu přepínám a je mi úplně jedno jak to dopadne. ()

Pitryx

Komorní film – tak bych to nazval. Nic složitého kaměrově, vizuálně jednoduchý. Zato je nabit slovním humorem, ne stále v jednom kuse, ale celkem vzato, stačí to. Proto mne mrzí dabing, to dělali snad v plechovém sudu nebo kde. Je to velká škoda, přesto se u filmu divák pobaví a zasměje. 20130728nest ()

horor2

Tom Selleck neví, kdo je vlastně tajemná dívka, která ho okouzlila. Film, který má v sobě hodně žánrů a je lízlý romantikou. Pavlína Pořízková je v něm sexy. :-) ()

PetrJulian

Po rozpačitém začátku následuje brilantní druhá polovina, která film notně pozvedává lehce nad průměr. Teda řeknu vám - pochutnat si na guláši a pak podstoupit zbytečný výplach žaludku bych fakt nechtěl :D ()

demovka

Spisovatel v koncích se nechá okouzlit půvabnou záhadnou emigrantkou v nesnázích. Pomůže jí a a přivede si jí domů. Tak moc je okouzlen. Najde tím ale inspiraci a začne psát. Postupem času ale začne pochybovat o nevinnosti krásky a nakonec o vlásek unikne smrti. Filmu patří plus za oba herce, za vtipné hlášky a napínavý příběh. Divák totiž přemýšlí společně s hlavním hrdinou, jestli kráska je nebo není nevinná. Paulina je opravdu půvabná a Tom hraje přesvědčivě zamilovaného solidního pána. ()

StandikK

"Něco tak velkýho mi do krku ještě nikdy nikdo nestrčil. No, já slyšel něco jinýho.", reakce po vypumpování žaludku:-))) Mi se tento film hodně líbil..., v dětství i teď. ()