Bratr a sestra nabourají Santovy sáně a pak musí celou noc zachraňovat Vánoce. Ještě že si Santa vždycky umí poradit. (Netflix)

Ajbell

Filmy na túto tematiku nie je možné nemať rád. Už to ale nie je tradične čarovné, hold, doba sa mení a tak aj tento príbeh je tak trochu bláznivejší, než bolo vo zvyku. Ale dobre sa to pozeralo=*** ()

cezero

První polovina naprosto výborná, tak nějak si představuji když se o filmu řekne vánoční jízda.. Druhá půlka je bohužel slabší a z filmu se stává klasický rodinný film s dobrým koncem.. Lepší průměr. ()

viax

Vánoce jsou zachráněné, války nehrozí, což je naprosto zásadní. Děti jsou sympatické a Santa? Santa je naprosto úžasný, zvlášť když se rozhodne zvednout vánoční náladu svým zpěvem. ()

Kinepa

3+ musím uznat, že na první adventní víkend dobrá podívaná s dětmi. Kurt byl v podání Santa Clause výborný. ()

hori14

Super vánoční oddechový film, který ze mě vytrhl nechuť sledovat novodobé vánoční filmy. Velice dobře odvedena práce, jak představit Santovu práci o vánoční noci spolu s dvěma zvědavými uličníky :D . Zasazena komedie a přítomnosti do rodinné vánoční pohádky se velice podařila. Doufám, že se povedl i druhý díl stejně jako ten první. ()

pecolik

Plno vánočního sentimentu, super Kurt Russell a jeho koncert ve vězení. Ještě že nakonec vozili dárky jen v rámci USA, jinak bych musel přestat věřit na Ježíška. ()

anicca

Budete sa nudiť? Nie. Budete sa baviť? Trochu. Je zápletka originálna? Ani trochu. Kurt Russel ako Santa? Môže byť. Detskí herci? Chalan hrozný, baba výborná. Pozriem si dvojku? Áno. Pozriem si znovu jednotku? Už nie. Pre mňa lepší priemer. ()

Elanornegra

Veľmi prijemne prekvapenie. Spočiatku mi to navadilo a keď sa na scéne objavil Santa alias Kurt Russell, hneď to dostalo nový cveng. Niekoľko roztomilych situácii. To ako Santa každého poznal. Tá vitálnosť Rusella. Napr ako sa dostala tá mala do mechu s darčekmi. Spokojnosť, nato že som nemal žiadne očakávanía. Záverečné rozdávanie darčekov, aj finále roztomilé…75% ()

Drslw

V čom je dnešná doba naozaj dobrá, je kazenie všetkého, čo bolo dobré v iných dobách. Tento film nemá s vianočnou atmosférou absolútne nič spoločné. Jedna hviezdička plus za hercov, s Kurtom na čele... ()

Jirkacek

Americkou romantickou komedii Vánoční kronika z roku 2018 jsme si vybrali z nabídky společnosti NETFLIX pro jeden prosincový večer. Jako každý rok se již blížily vánoční svátky a v tomto období jsme vždy začali sledovat ve větším množství pohádky nebo právě filmy s vánoční tématikou. A snímek Vánoční kronika už svým názvem nabízel nějakou zápletku spojenou s krásnými svátky na konci roku, takže jsme mu dali šanci a jednoho večera se rozběhl na obrazovce naší TV. Na začátku jsme se seznámili s rodinou Pierců, kterou tvořila ovdovělá matka Claire (Kimberly Williams-Paisley), šestnáctiletý syn Teddy (Judah Lewis) a jedenáctiletá Kate (Darby Camp). Maminka se snažila rodinu uživit poté, co nedávno zahynul tatínek hasič a obě děti na něj vzpomínali. Synek se v pubertě chytil špatné party a kdo ví jak by to s ním dopadlo, kdyby jednoho Štědrého dne Claire neodjela neplánovaně do práce a tak děti zůstaly doma sami. Kate si prohlížela staré rodinné nahrávky z Vánoc a najednou si všimla rukou, která připomínala Santovy paže. Spolu s bratrem tak nachystaly past na muže v červeném a skutečně se jim podařilo vystihnout okamžik, kdy se Santa pohyboval v okolí jejich domu. Kate se rozhodla schovat do jeho saní zatímco Santa (Kurt Russell) běhal po střechách a roznášel dárky, a Teddy ji neochotně následoval. Po chvilce se spřežení dalo do pohybu a během jízdy po nebi Kate muže s šedivými vousy oslovila a způsobila tím katastrofu. Santa se lekl a ztratil kontrolu nad saněmi, takže došlo k havárii v Chicagu. Santova kouzelná čepice se ztratila, sobi se rozutekly a taška s dárky vypadla ve městě neznámo kde. Následovalo vzájemné seznámení mezi dětmi a Santou, které jim sdělil, že se musí co nejdříve vrátit k roznášení dárků, jinak se ztratí vánoční nálada. Bez čepice se Santa ovšem nemohl pohybovat rychle po střechách ani prolézat komínem a tak mu děti začali pomáhat. V baru u jiných lidí neuspěli, neboť nikdo nevěřil, že se jedná o pravého Santu, i když o každém věděl spoustu věcí i jejich jména. Následně ukradli auto, ale začala je pronásledovat policie, která muž v červeném zatkla a dala ho do vězení. Mezitím děti nalezli soby a pytel s dárky, v němž se však skrývalo ještě něco jiného. Byli to skřítkové a krajina se Santovou dílnou, přičemž právě legrační pomocníci měli dětem poskytnout rady a pomoc, jak celou situaci zachránit. A tak se také stalo. Do konce zbývala ještě pěkná porce minut a já byl zvědavý, jak to celé dopadne. Ovšem jako vždy si výsledky závěru filmu už nechám pro sebe, abych vás nepřipravil o potencionální zážitek. Mohu už jen prozradit, že se jednalo o velmi pěkný vánoční film, který mi svým stylem hodně připomínal starší trojdílnou sérii s jednoduchým názvem Santa Claus s Timem Allenem v hlavní roli. Také tyhle devadesátkové vánoční filmy se mi líbily, ovšem ty se odehrávaly v širším časovém měřítku, zatímco Vánoční kronika proběhla za jednu noc. Společné bylo samozřejmě téma vánoc a postava amerického roznašeče dárků, který se mi zdá více uvěřitelný, než náš český Ježíšek. Vždyť jak by mohlo takové malé miminko zvládnout nosit velký pytel s dárky, když se ještě samo nenaučilo chodit….! Ale vraťme se k filmu Vánoční kronika a jejímu prvnímu dílu, který se přes pomalejší začátek rozjel do slušných obrátek. Děj mne bavil, skřítkové byli legrační, Kurt Russell v roli Santa Clause byl skvělý a zejména vězeňská scéna se sborovým zpěvem byla vynikající. Důležité ovšem bylo, že jsem se příjemně bavil, párkrát jsem se dokonce hodně zasmál a tak film splnil svůj účel. A to bylo hodně důležité, protože tak tahle slušná komedie získala pěknou porci cípatých pod vánočním stromečkem. Suma sumárum, snímek Vánoční kronika ode mne dostal čtyři kronikové hvězdy ****. () (méně) (více)

mina_harker

Velice příjemný a pohodový film. Kurt Russell má charisma na rozdávání a ve vězení rozjede hudební číslo ve velkém stylu. ()

RLkray

Pekný moderný vianočný film obsahujúci zaujímavé myšlienky a dej a tiež niekoľko fakt zábavných a príjemných scén. Postavy sympatické, vo filme je prítomná dobrá vianočná atmosféra, vyzdobené domy, stromčeky, sneh... - proste tak, ako to má vyzerať. Veľmi vhodný film na predvianočné obdobie. ()

fcapab

Vzhledem k tématu, věřícímu dítěti, vánocům a té nostalgické náladě a pohodě + Kurt... vtipná jízda. ()