Bratr a sestra nabourají Santovy sáně a pak musí celou noc zachraňovat Vánoce. Ještě že si Santa vždycky umí poradit. (Netflix)

swenyx

Vánoční americká jízda plná veselých barviček a ztřeštěného humoru pojatá do moderního stylu. V celku dobrá pohádka, jen mi tedy moc té vánoční nálady nedala, jinak je to dost akční a furt se něco děje. Santa je zahranej Kurtem Russellem dobře a celý film to tahá dost nahoru, mezi vánoční klasiky se to rozhodně neřadí, ale neurazí to. ()

kyblik2

Nechápem vysokému hodnoteniu, to asi Netflix tento rok nenatočil nič dobré. Strašne klišovité plné patosu. Pre deti to moc nie je a dospelých to nebaví, tak potom pre koho to je? Nebola to vyslovene nuda, ale podľa tunajšieho hodnotenia som čakal oveľa viac. Skoro som to vypol a dnes som to tu hľadal, lebo už som aj zabudol ako sa to volalo. Spievajúca scéna vo veznici úplne potopila celý film a nepasovala tam. WTF? Vlastne načo tam akože bola? A to hranie na city cez !!!!SPOILER!!! mrtvého otecka veru nevyšlo!!!!KONIEC SPOILERU!!!! Dalo sa to spraviť aj opatrnejšie, citlivejšie, celý film pôsobí strašne umelo a silene a prehnane. Pár vtipných momentov tam je a za to dávam 3*. Inak si radšej pustím Všade samé zvončeky so Swarzenegerom a dostanem to isté a ešte lepšie, alebo čokoľvek iné. Výber Vianočných filmov je vysoký. ()

joemikes

Nejlepší na téhle ptákovině byli skřítci, skřítci a pak skřítci, takže díky skřítci, jinak jsem to vypnul a koš. ()

Carcooli

Krásný rodinný film. Kurt tady naprosto září v roli Clause a nejvíc se mi líbila ta hudební scéna ve vězení. Mrzím mě, že moje milovaná Goldie se ve filmu objeví až v posledních třech minutách, přestože je psaná jako hlavní postava... ()

mokki5

To bylo tak: Kurtu Russellovi začali růst vousy a s každým novým filmem jich bylo víc a víc až se z něj nakonec stal Santa Claus. A tak se asi někdo konečně rozhodl že mu věnuje film hodný jeho vizáže. A ono to celkem bavilo. Doby, kdy se točili ty nejlepší vánoční filmy jsou dnes již asi nenávratně pryč. Ale Vánoční kronika na mě působila příjemně, dobře se na to koukalo a nabuzovalo to tu pohodu vánoční, jakou má. A Russell si tu roli evidentně užil. ()

Orion12

Naprosto výbornej vánoční film na předvánoční atmosféru přímo stvořenej. Určitě jeden z nejlepších amerických vánočních filmů po kultovním Sám doma a Grinchovi. Herecké obsazení je vynikající , potěšil herec z chůvy na zabití , ale nejvíc celý film válí Kurt Russel , který si to neskutečně užívá a vypadá jako by se do téhleté role narodil , jeho santa je vtipný uvěřitelný a podává skvělý herecký výkon. Příběh je taky na suprové úrovni , ano je tam opravdu spousta klišé , a některé momenty nejdou opravdu brát vážně - třeba že se do pytle na dárky vleze celý Severní pol , ale příběh se netáhne , některé scény jsou fakt vtipné , bylo tam pár hlášek , kdy jsem se fakt smál od ucha k uchu , hlavně v první půlce ta podle mého byla alespon po komediální stránce mnohem lepší. A celkem překvapivý závěr filmy , který jsem ani já nečekal :). Do toho si dejte krásné vánoční lokace , vánoční písničky , dost vtipných scén a máte jeden z nejlepších vánočním filmů minimálně na Netflixu. Dopručuji :) ()

Marselus517

Príjemný rodinný film na Vianoce. Skvelý Kurt Russell a celkovo obsadenie detských postáv sa podarilo. Vo filme je dostatok vtipných hlášok. Nevýhoda filmu je jeho dĺžka, o takých 20 minút menej by tomu sedelo viac a nedochádzalo by k hluchým miestam a následnej nude. Taktiež ma vyrušovalo v niektorých momentoch lacno vypadajúce scény odohrávajúce sa v prázdnych kulisách mesta. ()

Nih

Netflitvorcovia prišli pred dvoma rokmi s filmom The Christmas Chronicles. Zaujímavý príbeh, vtipné. ()

medveed

Příjemné překvapení! Kurt Russel ztvárnil snad nejlepšího Satu, co jsem kdy ve filmu viděl. Celkově velmi povedená jízda s vyváženým poměrem akce, humoru a ponaučení. 80% ()

NikiVai

Má to vtip, má to švih, má to kouzlo Vánoc. Jo, je to stokrát otřepaná písnička o záchraně Vánoc na poslední chvíli, la je to moderní a svižný a já si to užila na max. A Kurt jako Santa je super. ()

Tongo

No můj názor je že to tak dobré teda nebylo .Santa je sice občas fajn ale ve filmu jsem se jedinému vtipu nezasmál a nevím proč přišlo mi že Santovi "skřítci" nejsou ani trochu roztomilý ani vtipný ( mimoni mi přišly lepší ) ,ale u mě film asi zachránilo pár těch scén třeba to Santovo hudební číslo a tak dále takže za mě to jsou 3 hvězdy . ()