Bratr a sestra nabourají Santovy sáně a pak musí celou noc zachraňovat Vánoce. Ještě že si Santa vždycky umí poradit. (Netflix)

issoumaila

Veľmi príjemné Vianočné prekvapenie. Kurt Russell charakter Santu Clausa stvárnil vynikajúco. Vlastne nespomínam si kedy mi postava Santu sadla viac ako práve v tomto filme. Naopak však rola Judaha Lewisa bola veľmi nedôveryhodná a z môjho pohľadu nepresvedčivá. Po vizuálnej stránke však dokonolé. Disney a Pixar majú možno proti sebe veľkú konkurenciu a filmom Vianočná Kronika to Netflix (na poli rodinných filmov minimálne) len potvrdil. Určite si k sviatkom tento čarovný príbeh o rok doprajem znovu... a ako vidím možno aj s druhým pokračovaním. ()

MickeyStuma

Vánoce jsou už zase ohrožené. No, když se to vezme kolem a kolem, vlastně se nejedná o žádné překvapení. Ani to, že malé či menší děti jsou zvědavé a vymýšlejí všelijaké pasti, jen aby viděli Santu Clause. Tak začíná i tento příběh, kde centrem dění jsou sourozenci starší Teddy a mladší Kate. Použijí kameru po zesnulém otci, aby Santu tajně natočili. To se podaří, čímž následující události vezmou za své. Příběh jako takový nepřináší nic nového. Santa Claus ve světě lidí přechází z jednoho problému do druhého a přirozeně mu nikdo nevěří. A děti dělají co mohou, jen aby mu pomohli. Vánoční dobrodružství plný skopičin, honiček a humorných situací. Jo, a samozřejmě nechybí ani skřítci. A kdo že to na samém konci k Santovi přijde? Kurt Russell v roli Santy je skvělý. Dobře se do toho opřel, čímž celý koncept dostal ohromnou energii. Svým výkonem vytáhl něco zvláštního a zároveň byl za poslední dobu tím nejúžasnějším Santou, jakého jsme kdy viděli. Charakterová svéráznost zvítězila. Vánoční hudební koncert ve vězení je asi vrcholem všeho. Děti už jsou jen obyčejné děti. Film má dobrý scénář, je kreativní i zábavný. Skřítci svým výstupem krapet připomínají Mimoně, ale v rámci zábavy nic proti ničemu. Čeho si málokdo všimne je fakt, že Santovi mnohé dialogy jsou převzaté z textů vánočních písní. Alespoň to tak zní v originále. Na výpravě se nešetřilo, takže vynikne i Santovo sídlo. Sice nic přehnaně pohádkového, ale vybaven je dobře. Snímek samozřejmě, ostatně jako obvykle, poslouží hlavně v zemích, kde Santu Clause používají, ale to neznamená, že by nemohl nepobavil i nás. Tento vánoční snímek se povedl a zaslouží si být součástí vánoční videotéky. ()

Olík

Říkal jsem si, dost možná nazrál čas pro novou Vánoční klasiku. Svátky rodiny Griswoldů už jsem viděl stokrát, Allanova Santa Clause možná taky, třeba neholený Kurt Russell převezme nabízenou štafetu. No, bohužel se tak zřejmě nestane. Nic proti této štědrovečeronoční jízdě, ale v pointě nepřináší nic nového, než Xtou variaci záchrany Vánoc na poslední chvíli. Očividná snaha oblažit svět novou Christmas classic končí někde na půl cesty. Dospělé narážky střídají infantilní skřítci po předškoláky, nekočírovanou jízdu rodinné klišé. Russell je bezesporu fajn fresh Santa, ale když se k nám příští rok komínem nenacpe, hlavu si z toho dělat nebudu. ()

chrispe

Zapla jsem to bez valného očekávání a ze začátku jsem si říkala, že to bude fakt hezký rodinný film. A najednou bác! scény jako z Need for speed. Jakože vážně? To mi moc nesedlo (celkově ty akční scény). Každopádně... sumasumárum... jsem se u toho nasmála a nejednou se přistihla, že se blbě tlemím. I ty Santovi příšerky se mi líbily. Takže já s hodnocením nemůžu jinak. ;) /// 18.12.2023 V naší domácnosti se z toho stala klasika. ()

Plechpetr

Ze začátku mě to fakt hodně bavilo, nicméně zhruba po hodině se to začne bortit a všechno začne být až moc fantasy. Jinak si ale myslím, že i tento film se zařadí na náš vánoční seznam. Scéna v cele byla fakt divná. ()

PanOvocny

Santa is back in town! :D Boží, vtipné a milé zpestření opakujícího se koloritu vánočních pohádek a příběhů v televizi. ()

Kvasekus

Co se týče vánoční televizní zábavy, tak u mě jednoznačně vedou český filmy a pohádky...snad jedinej americkej film, kterej o svátcích rád vidim je Sám doma a ani tenhle film made in USA to nezmění, i když Kurt je velkej sympaťák. Ale ty hodně divný elfové, zpívání ve vězení atd...to už pro mě nejni ()

ER

Žádný zázrak to není,ale je to svižné,humorné,s "trochou" vánoční atmosféry. A protože solidně doplňuje filmy s touto tématikou,tak jsem přidal 4. hvězdičku,protože jich zase tolik není. ()

rublik05

K mému velkému překvapení jsem objevil krásnou, příjemnou a pozitivní vánoční komedii, která má konečně poutavý a především kvalitní děj, plný nečekaných situací, humorných scén a zajímavých nápadů. Příběh od začátku započne neuvěřitelné tempo, díky které se film mění v nádhernou magickou jízdu a nedá prostor ani šanci k okoukanosti či nudě. Kurt Russell jako Santa Claus je neuvěřitelně charismatický, působí velmi přirozeně a jeho postava je plná hlášek a překvapení. Je až k nevíře, jak moc se tvůrcům povedla krásná vánoční atmosféra, jejíž odlehčenost a pohoda z filmu přímo číší a skvěle se tak přenáší na diváka. Vánoční kronika je živoucí úkaz toho, že lze natočit skvělou vánoční komedii, aniž by působila trapně, nezáživně a stereotypně. Snímku nejde prakticky nic vytknout. Na navození předvánoční atmosféry, na příjemně strávené večery je tato rodinná komedie ideální. 10/10. ()

haroska

Za mě ne. Zavřený štětky v base, co zpívání mávnutím kouzelného proutku Santovy jako jeho pomocnice koledy :D a to fakt nejsem uzkoprsa. Ale nebýt Russla, kterej je teda výbornej, dám snad i 1😅🙈🙈 ()

MilesTeg

Pořád mám raděj Santu Úchyla, ale nebylo to až tak hrozný, Kurtovi to sedlo a malá Darby se naučila elfsky. Díky za paní Santovou, jinak to být nemohlo :-) ()

Psycho.R

Bál jsem se, že půjde o infantilní rodinný film. Když mi ho však doporučil kamarád, který nemá rád skoro žádný film, tak jsem zbystřil. A ejhle, fakt mě to bavilo. Sice bych Kurta radši viděl v pokračování Útěků, ale role cool ujetého Santy mu šla. Dokonce bych si dokázal představit, že mu scénář popustí uzdu ještě víc, ale chápu, že už by se muselo jít s ratingem nahoru. Příjemné překvapení. ()

E lan

Příjemný vánoční dobrodružný snímek, který rozhodně o Vánocích potěší. Kurt si střihl svou roli s gustem, děti jsou taky správný, triky na úrovni, tak tomuto snímku nic nechybí. ()

Jonatána

Tak tohle bylo prostě super! Santa Kurta Russela byl prostě boží (kdo nečekal, že se tam zjeví paní  Clausová a bude to Goldie Hawn, je divný :-D)  a celé to nemělo chybu. Vážně paráda. Santa krade policejní auto, koncert ve base neměl chybu a na konci jsem pochopitelně slzela. Takže za mě více než dobrý. ()

Nix

Haha tak tohle mne fakt pobavilo. Kurt jako Santa se předvedl a Netflix dal opravdu velice pohodový vánoční film plný zábavných gagů. Tohle doporučuju, já jsem byl velice překvapen. ()

Shitonit

Trochu silná káva, řekl bych, vzhledem k tomu, že se jedná o vánoční čistě santovsky založený film, budiž. Celkově to funguje, přenesl jsem se přes nekonečně marnou snahu na začátku vysvětlit mi vo co de.. a šup do saní. A pak ? Totální guláš, háci báci pátý přes devátý až mě to chvílema tak sralo, že jsem to chtěl,... toužil tak vosolit abych to každýmu, fakt každýmu zhnusil.. Ale do rána se mi to rozleželo, a teď když vo tom mám tak něco vyplodit, mi něco slabě našeptává, že to není úplně blbý. Atmoška v tom je, Santa je, dárky sou, záporňáci se mihnou, skřítci co se chovaj jak mí milovaní Mimoni sou v tom taky, tak vo co gou ?? ()

BUBO26

Ak chcete netradičný, ale zábavný vianočný film, tak je to dobrá voľba. Russell je sympaťák, na decká si síce musíte zvyknúť, ale potom sa to poddá. ()