Narušitel

• USA The Intruder (více)

Mladí manželé (Michael Ealy a Meagan Goodová) si koupí vysněný dům v Napa Valley v domnění, že našli dokonalý domov pro založení rodiny. Když se k nim však muž, od kterého nemovitost koupili (Dennis Quaid), začne potajmu vkrádat a narušovat jim život, pojmou podezření, že se za rychlým prodejem skrývají temné úmysly. (HBO Europe)

Trailer

darkrobyk

„Odstěhujeme se na venkov, tam budeme mít klid." Jistě, pokud ovšem nenarazí na psychopatického burana. Pomalu se rozjíždějící příběh mladých manželů, kteří vyměnili hektické velkoměsto za peklo venkova. Charlie (D. Quaid) je takový bodrý chlapík s dobrým srdcem, co by mouše neublížil, a tak než manželé pojmou první podezření, mají ho v podobě vši v kožiše již pěkně zakousnutého. A zatímco Scotta postupně sžírají pochybnosti, Annie je naivní a hloupá a hraje si s otevřeným ohněm tak dlouho, až se zdá nemožné uhasit hořící střechu. Poslední čtvrtina je dostatečně napínavá, o tom žádná. Ale osobně bych nechal oba manžele zařvat hned, jelikož jejich hovadské chování mě vytáčelo. Za konec budiž hvězdu přihodím, samostatnou si rozhodně zaslouží D. Quaid, kterému jsem po celou dobu držel palce. ()

Asia_Power

Pokud se mi někdy podaří migrovat zpátky na rodnou hroudu, tak si tam rozhodně nekoupím barák od šíleně se tvářícího důchodce, co střílí Bambiho na potkání. Ještě klika, že ve Vietnamu nemáme srny, teda aspoň myslim, že je tam nemáme. Minimálně, když mě odtamtud naši odtáhli, tak tam srny nebyly. No to je jedno, pro jistotu nekoupím barák od žádnýho důchodce s puškou. Což bude problém, jelikož po válce s amíkama tam maj stařešinové pušek jak nasráno. No času na řešení těchto problémů mám ještě pár let, takže se nemusím v brzký době bát, že narazím na slizce se tvářícího dědulu, co mi bude denně běhat do baráku s dary, páč by mi tuze rád nasoukal slimáka mezi chlopně. Meagan takový štěstí jako já nemá plus je jako bonus totálně vyjebaná (v hlavě) a tak jí nedochází, že ten hodnej stařec je psychopatickej, násilnickej, sadistickej, šmíráckej, vraždící, duševně chorej zkurvysyn, co jí chce se svým scvrklým kouskem masa nahradit manželovu černou klobásu. A aby smočil, neštítí se naprosto ničeho. Každopádně Dennis zahrál šílenýho kmeta luxusně a ty jeho grimasy ve mně vyvolaly podezření, že má držku z gumy, každopádně fakt mi hlava nebere, jak mohl těm dvěma černým gazelám připadat jakože přitažlivej...Ten byl asi tak rajcovní jako Zeman v tangách nebo Babiš s kleštěma na bradavkách. Každopádně se mu musí nechat, že na svůj věk byl čipernej a měl tuhej alespoň kořínek, když už mu netuhlo nic jinýho. ()

Gilmour93

I když to není podáno explicitně, strany barikády jsou jasně dány. Na jedné afro-americký pár z vyšší střední vrstvy, kdy on je úspěšný tvůrce reklam a odpůrce zbraní a jeho dobrosrdečná choť dělá z domu domov a píše do dámských časopisů. Oba si za svůj přínos společnosti pořídí honosnou usedlost, kde chtějí být šťastní až do smrti. Jsou tu však bíle lži, co je chtějí rozdělit! Zosobňuje je patologický lhář s členstvím v NRA, posedlostí starými pořádky, majetkem a trofejemi a nutkáním narušovat životy druhých systematickou manipulací a útlakem. Chyběl jen nápis o dělání Ameriky znovu velkou na jeho červené kšiltovce! Jenže bez spravedlnosti není míru a tak na závěr proběhne v pár vteřinách soud i vykonání rozsudku a když se spustí titulky s rapovou hudbou, vy víte, že Deon Taylor zase White Supremacy nakopal prdýlku. Krapet inteligentnější námět, transgenderovou maskérku asijského původu a může pomýšlet na plnění cílů oscarové pětiletky! Na žánrový průměr to vytáhne výstavní psychouš Quaid, který trochu připomíná Mela Gibsona po mrtvici a v jedné „dveřní“ scéně si dokonce zahraje i na Jacka Nicholsona.. ()

tron

Kvalitný stalkerovský triler, ktorému trochu ubližuje nemastná neslaná ústredná dvojka, ale našťastie to príliš nevadí, lebo skóre následne značne vylepšuje parádne psychopatický Dennis Quaid, viacero značne nepríjemných scén a prekrásna výprava na prvý pohľad neskutočne idylického domu s prekrásnym pozemkom, na aký by väčšina z nás nezarobila ani za tri životy. Scenárista David Loughery pred dvanástimi rokmi už jeden stalkerovský triler napísal, nebezpečného suseda so Samuelom L. Jacksonom, ale toto je oveľa lepšie. ()

T2

Rozpočet $8miliónovTržby USA $35,419,122Tržby Celosvetovo $36,599,361Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Ošuntelí Dennis Quaid terorizuje nových obytníkov svojho bývalého sýdla. Úvod ešte v norme, rozbeh nie je zlý ale postupne to začne otravovať, postavy rovnako, začne to byť dosť tuctové, v konečnom výsledku skoro vyprchané. /50%/ ()