poster

Bob Lazar: Area 51 & Flying Saucers

Dokumentární

USA, 2018, 97 min

(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (15)

 • oveckaoa
  **

  Jako dokument to není špatný, ale mě osobně vadí, že je to hodně odborné (radši to mohlo být stylem, že mohly třeba hledat ty lidi co s ním dělaly nebo mohl jít do té práce kde údajně byl a oni tvrdí opak a mluvit tam s nějakým šéfem třeba, že by se znaly atd) takže pokud nejste někdo kdo je vědec případně se orientuje v té tématice asi Vás to taky neosloví. Dále se nabízí otázka, že pokud měl ten prvek proč ho nějak neposlal někomu pro posouzení klidně i do zahraničí a bylo by to vyřešené. Jinak komentář Mickeyho Rourka úplně zbytečný přijde mě, že je tam jen kvůli tomu, aby nalákaly na ten dokument více lidí podobně jako u toho dokumentu s Dicapriem. Do hlavního času v tv bych to radši nedával mám obavu, že většina lidí by to taky nepochopila o čem se tam mluví. 40 procent za téma(29.12.2018)

 • Slasher
  ***

  Byť jsem nikdy nevěřil ve vděčný ufounský konspi(s)račky, pustil jsem si tady to čistě se zájmem o celý ten nevadský kulturní fenomén kolem mimozemšťanských technologií a Area 51. Vyklubal se z toho přímo portrét známého leakera Boba Lazara, kterého se autor snaží přiblížit, neboť "kdo Boba nezná, je lehký označit ho jen za lháře a sráče..." Forma je místy (nepřekvapivě) prazvláštní, díváme na střihy archivních záběrů a různý tripový animace, celé ve věř-nevěř stylu, korunkou je pseudo-filozofický text čtený od Mickeyho Rourkea. Ale nějak to pořád funguje a baví, jako taková alternativa v dobré tradici CHARIOTS OF THE GODS. P.S.(9.4.2019)

 • tnp101
  ****

  Skoro by se dalo říct, že na pochybách jsem byl spíše z rádoby filozofické formy, jakou byl dokument natočen než z Boba Lazara, který se skutečně skvěle poslouchá. A vůbec nezáleží, zda mu věříte nebo ne. 70%(17.8.2019)

 • nessbeal
  ****

  Bavilo ma to pozerat a pocuvat...(4.1.2019)

 • vozralec
  ***

  Jedna paní povídala. Do toho celkem zbytečný komentář Mikyho Růrka.(28.12.2018)

 • bif
  ***

  Strašně divně natočený, ale já mu věřím. Na tomto dokumentu mě štval rádoby hipstercool komentář Mickyho Rourkea.(22.6.2019)

 • janak.t
  **

  Tak jako nevím,celkem o ničem.(28.12.2018)

 • Lajty
  *****

  Bob Lazar ví o čem mluví, nikdo jsem ho neviděl zaváhat, na otázky odpovídá zpříma. Musím říct, že mu věřím.(10.1.2019)

 • wesker
  **

  Pro konspirátory téma jak bič. Natočeno takovým zvláštním občas nezáživným stylem. Ovšem pokud se člověk zamyslí nad tím,že ten člověk by mohl mluvit pravdu,tak mám husí kůži z toho co je možná veřejnosti a vědecké obci zatajováno. Těžko soudit , bez jediného důkazu,veškerá svědectví stojí a padají na tvrzení jediného člověka.(29.12.2018)

 • fifox
  ***

  Příběh Boba Lazara je bez ohledu na to, jestli mu věříte, nebo ne, fascinující. Důvěryhodněji působícího člověka byste asi těžko hledali - má vzdělání, odbornost, na mnoho svých tvrzení dokonce i důkazy. A přece je zatěžko přijmout jeho příběh jako pravdu. Znamenalo by to totiž úplné přepólování našeho humanocentrického vědomí, kterým si rámujeme základní myšlenky o nás, našich životech jako jedince i celé společnosti. Pro přijmutí takových tvrzení je ale třeba více důkazů, neunáhlovat se, byť vstříc natolik racionálnímu a logicky koherentnímu projevu... Co ale filmu sráží vaz, je prakticky všechno, co není statická kamera na Boba Lazara. Jeremy Corbell z toho udělal trochu psychedelickou frašku plnou konstruovaného napětí, jehož se snaží docílit hovory s novinářem Georgem Knappem, který Lazarův příběh před třiceti lety "objevil", a který to vypráví jak kdyby uváděl epizodu Věřte, nevěřte. Plno zajímavých informací je tam navíc pouze nakousnuto a pak bez jediného komentáře překročeno. Trnovou korunu dokumentu nasazuje narace Mickeyho Rourka, z jehož projevu bylo patrné, že polovinu těch slov vyslovil v životě poprvé. Není divu, byla to výrazová slátanina, která akorát nepříjemně ohýbala gravitaci kolem jádra filmu. Pokud vás zajímá příběh Boba Lazara, koukněte raději na epizodu #1315 podcastu Joe Rogana.(30.6.2019)

 • LacoDeLoco
  **

  vsechno uz bylo nekde jinde(17.8.2019)

 • Horus8
  *****

  Pustit všem lidem v hlavním vysílacím čase aby se probudili !(28.12.2018)

 • P4PRIK4
  *****

  Super dokument, parádně vysvětleno, jak funguje antigravitační zařízení, na kterém pracoval Bob Lazar, co by reverzní inženýr...(9.1.2019)

 • Morb
  ***

  Souhlasím s tím, že to je opravdu zajímavé téma a jakmile mluví Robert Lazar, tak i neuvěřitelně poutavý. Ten člověk evidentně vědě rozumí a mě si na svojí stranu získal. Je ale taky pravda, že Corbell je příšernej scénárista, hroznej režisér, neschopnej kameraman a ještě k tomu se na něj jako na herce ošklivě kouká. Pokud ale máte spíš zájem o téma než o filmovou tvorbu, tak ten hňup natočil ještě Hunt for the Skinwalker.(9.7.2019)

 • Horryx
  **

  Zajímavej příběh Boba Lazara sráží nesmyslné zbytečné psychedelické prostřihy.(19.7.2019)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace