poster

Ava: Bez soucitu

 • USA

  Ava

 • USA

  Eve

  (pracovní název)
 • Slovensko

  Ava: Bez súcitu

 • Velká Británie

  Ava

 • Austrálie

  Ava

Akční / Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA, 2020, 98 min

Režie:

Tate Taylor

Scénář:

Matthew Newton

Hudba:

Bear McCreary
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Arsenal83
  *

  Kto si pozrie obsadenie, bude mať pocit, že ide pozerať minimálne jeden z top filmov roka 2020. A film hneď na začiatku prináša pre diváka prekvapenie až šok. V obsahu sa totiž píše, že "Ava je zatraceně sexy..." a naraz na vás kuká Jessica Chastain a vy nechápete. Film nakoniec prinesie neprehľadný akčňák, kde každý chce zabiť každého, ale viac než akcie tam máte fúru prázdnych kecov. Malkovich si odkrútil svoj štandard, normálne mu však na tvári vidíte, ako pri nonšalantnom prednese svojho textu myslí na to, kedy už bude padla.(25.8.2020)

 • salisbury
  ***

  Ava bez soucitu likviduje vše pod režijním vedením Tate Taylora, který se před několika lety zapsal do filmové historie skvělým snímkem Černobílý svět. Ava proskočila do akční žánrové škatulky, která je zcela odlišná od zmíněného Černobílého světa. Film nepředstavuje ve svém žánru nic převratně nového, tak nějak jde o variantu Johna Wicka v příliš těsné sukni s rozparkem táhnoucím se od země k bokům. Jessica Chastain je ve své roli věrohodná a její krvavý make-up pocházející z vlastní či cizí produkce z ní dělá více než jen ženu vamp, která film od začátku do endu vleče na svých ramenou. Spokojenost u filmu nastane rozhodně díky odpočinkové lince, kdy se zrak nechá pohyblivými obrázky unášet a mozek dostane žádaný relax.(7.8.2020)

 • M.u.t.t.t.y
  ****

  Kromě trilogie o Jamesi Bourneovi dá Ava svým střihem, pojetím akčních scén a technothrillerovém feelingu vzpomenout i na řadu jiných pecek, jako je třeba Captain America: The Winter Soldier. Antihrdinka Jessicy Chastain v něčem připomíná i starého dobrého Johna McClaina – nejde totiž o žádnou nezničitelnou superhrdinku, ale člověka z masa a kostí, kterého kopance do obličeje pekelně zabolí a spustí z něj i proudy krve. Potom se samozřejmě nabízí srovnání s akčními hrdinkami Atomic Blonde, Annou, Lucy nebo třeba marvelovskou Black Widow, přičemž na odsunutí jejího sólového filmu je uvedení Avy alespoň trochu náplastí. Z čehož všeho plyne, že od snímku nelze čekat nic moc originálního – spíš mnohokrát prověřenou zábavu. A povedlo se. ___ Už poněkud neoriginální úvodní titulková pasáž, která naznačuje minulost hlavní postavy prostřednictvím rychlých střihů a novinových nápisů ukazuje, že tvůrci vyzobávají z akční kinematografie staré a osvědčené prvky. Předcházející scéna s vraždou arogantního byznysmena ale nastavuje solidní a dynamické tempo filmu, které se mu bohužel podaří udržet jen napůl. Hlavní dějová linka, která ukazuje rozkol mezi Avou a její tajnou organizací, funguje skvěle. Ať už Ava „ukončuje“ své cíle, mudruje o etice své práce s mentorskou postavou skvělého Johna Malkoviche nebo si jde po krku s hitmanským šéfem Colinem Farellem, vše funguje skvěle. Vedlejší zápletka o problémech s matkou, sestrou a bývalým přítelem ale působí jaksi nadbytečně a jinak zábavný film kvůli nim zhruba v polovině ztrácí dech. Lze z nich cítit jistá snaha o hloubku, k tomu ale bohatě stačí Aviina drogově alkoholická minulost a trauma ze vztahu s otcem, který hezky doplňuje její vztah s Malkovichem. Místo zdlouhavých sesterských dialogů by snímku slušela třeba povedená automobilová honička, která zde navzdory žánru zcela chybí. ___ Po filmu o sexy vražedkyni samozřejmě nelze vyžadovat zcela striktní logiku, i přesto ale některé momenty trochu udeří do očí – hlavně opakované procházky zkrvavených postav pod dohledem hotelových či letištních kamer, navzdory kterým se vrahouny nikdy v průběhu filmu nepodaří chytit či identifikovat. Za určitou uvěřitelnost lze ale scénář a režiséra pochválit v otázce nečernobílého pojetí postav, díky kterému si nemůžete pomoct a místy „záporákovi“ v jeho boji proti poněkud bezohledné Avě dokonce i trochu fandíte.(11.8.2020)

 • POMO
  *

  První hvězdně obsazený Hollywood od lockdownu a hned ukázkově špatný, jakých se dostává do kin jen několik a ukazuje se na ně do konce roku prstem jako na jeho největší průsery. Četli to vůbec ti herci, než řekli ano? Malkovich si tady jediný udržuje důstojnost, jeho postava dává jako jediná smysl. Role pro Commona je zlý vtip (když si vzpomeneme jak se vytáhl třeba v žánrově spřízněném Johnu Wickovi 2. Farrellovi hlavní padouch - bezohledný zabiják s nulovou charakterizací - taky vůbec nesedí, a přebotoxovaná máma Geena Davis by možná mohla vzbudit sympatie, kdyby ji to scénář umožnil. Celá ta smutná rodinná linka s problematickou dcerou Jessicou Chastain je však naprosto nefunkční a pouze zdržuje agentské mlátičky a přestřelky, které ovšem taky nejsou žádnou výhrou - pouze akčně doplňují nejohranější možný agentský námět - likvidaci jednoho z teamu nájemních zabijáků. Úplný knokaut filmu ale dává samotná postava Jessicy bez jediné sympatické či soucitu hodné charakterové črty, bez smysluplných motivací pro rozhodnutí z minulosti, které nyní lituje a snaží si najít cestu k rodině. Jakoby měla být jakousi popkulturní antihrdinkou, které máme fandit za to, že po*ere vsechno, čeho se dotkne i čemu se vyhne. Všechno špatně.(7.8.2020)

 • Spiker01
  ***

  Nejsem fanoušek Jessicy Chastain, ale dovedu si představit, že hodně lidí volalo po čistě jejím akčňáku. Zato jsem fanoušek Colina Farrella a ten tu bohužel nic extra nepředvedl. Ava je typický příklad protlačování ženských hrdinek do akčních filmů, když konečně díky Lucy začaly vydělávat. Samozřejmě v základu nic proti tomu, při sledování jsem si vzpomněl na Bessonovu Annu (evidentně došly normální názvy, ten český se alespoň snaží), ovšem ta má nesrovnatelně lepší akci. Tenhle film je celý takový bez nápadu, nemastný neslaný a rychle zapadne v bohaté filmografii této oblíbené herečky. Kované fanoušky akčňáren na těch 90 minut zabaví, ale bude vám omáčka kolem nich úplně šumák - takže back to the 80s...6/10(31.8.2020)

 • - Film měl původně režírovat Helmer Matthew Newton, ale byl nahrazen kvůli obvinění z napadení a domácího násilí, kterého se měl dopustit v roce 2007. (Spiker01)

 • - Film se natáčel v amerických městech Weston a Boston ve státě Massachusetts. (fanda124)