Sonja: Královna ledu je příběh o Sonje Henie, jedné z největších světových sportovkyň a zakladatelce moderního krasobruslení, která se v roce 1936 rozhodla dobýt Hollywood a stát se filmovou hvězdou. Její první film překonal kasovní rekordy, v roce 1937 se zapsal jako snímek s nejvyšším počtem prodaných vstupenek. Sonja se stala nejbohatší ženou své doby, stále obklopenou fanoušky, milenci a rodinou, nikdy nebyla sama. S přibývajícím věkem její sláva slábla, ale ona se rozhodla stále pokračovat. Její svět se zhroutil, když spadla opilá na rozbředlém ledu v Rio de Janeiru. (iTunes)

Trailer 1

Aniki

Porucha osobnosti v plné své kráse, nicméně holka se z toho průseru (dle závěrečného dovětku) ještě vylízala. Wilmannová zahrála krvelačnou "bestii" velmi uvěřitelně, škoda jen, že příběh byl až na ten úplný závěr celkem předvídatelný. Srdce hlavní hrdinky dotlouklo mnohem později, než v době, kterou ještě snímek mapoval. Hodnocení za neoslnivost - trojhvězdí. ()

natalanka

Tak to byla jízda. Uměla bruslit to bezesporu. Ego měla taky až do nebe. Semlela ji sláva a city ji chyběly. Film byl sám o sobě hodně dobrý. Měl spád, bylo na co koukat a to jak holka fičela životem mi připomnělo Eltona Johna i Frediho. Sláva jim udělala ze života peklo a nakonec se stejně cítili osaměle. Stojí za to ho shlédnout. Ale vracet se k němu nebudu. :-) ()

rigby

Rozhodně sympatický film se stejně sympatickou hrdinkou, i když možná pro každého tak úplně ne. Nicméně i tak je zajímavý její život, protože je na co se dívat, ačkoli to zřejmě muselo být natočeno v mezích slušnosti a mnohé zůstává pouze naznačeno či letmo vysloveno. Na druhou stranu to zase takový zázrak není, abych si to hned běžel pustit znovu. 3+ ()

filipvrbik

Docela jsem se na film o Sonje Henie těšil, navíc je nosrký tím i o to víc, ale jsem poněkud zklamán... Film bohužel začíná až po třetím olympijském vítězství legendární bruslařky a není tedy vůbec sportovní (občasná lední revue je spíš k pláči, než sportovní výkon). Když už tedy pojali tvůrci film jako vzestup a pád, mělo to obsáhnout i sportovní karieru a taky dění po roce 1956, které naznačili jen v titulkách. Je to prostě celkově takové seversky chladné a neúplné...50% (ale zase pár věcí jsem se dozvěděl, za to ty tři hvězdy) ()

Johnny.ARN

A čo si myslela, že bude zarábať navždy? To ma vždy dokáže fascinovať, ako si tí ľudia myslia, že ked sú bohatí teraz, budú bohatí navždy. No nebudú, lebo všetko minú na alkohol, autá a domy a nič im neostane. V prvej hodine sa toho strašne veľa udeje. Iný režisér by z prvej hodiny spravil jeden dvojhodinový film. Tá druhá je presný opak. V prvej vidíte lesk a slávu, zdola na hor, v tej druhej z hora na dol. Pomaly, ale o to hlbšie. Natočené výborne, zahraté skvelo, dobová atmosféra sa podarila. Proste film, kde si väčšina niečo nájde. 3 z 5 ()