Dycky Sunderland

• Velká Británie Sunderland 'Til I Die
Dokumentární / Sportovní
Velká Británie, (2018–2024), 11 h 42 min (Minutáž: 31–53 min)

Série(3) / Epizody(17)

Tenhle dokumentární seriál sleduje anglický fotbalový klub Sunderland během sezóny 2017–18, který se snaží po sestupu vyhoupnout zpátky do Premier League. (Netflix)

Mr.Pink

Za nezajímavější aspekt celého dokumentu považuju, zda odpověď na "why is it never us" netkví právě ve fanoušcích samotných. Tohle dilema podle mě dost nenápadně ale přitom úzkostlivě probleskávalo oběma sériemi. Spousta fanoušků mi jako kdyby přirostla srdci a jako relativně nezaujatý fanda sportu jsem pochopil, proč se někdo ve svém fanouškovém přístupu dostává o onen pomyslný level výš, kde je pro něj sportovní tým vším. Na druhou stranu ale v tomhle ohledu vidím právě limity progresu Sunderlandu. Jakkoli jsme viděli několik skvělých fanoušků, věřím, že pocitově pro hráče nakonec bohužel převáží a nohy mu svazuje právě ta většina, která ho po prohraném zápase sprostě uráží. Právě tohle zamyšlení podle mě dokonale vystihuje Sunderland ´Till I Die a dokument by proto měl být povinností pro každého, kdo nechápe jak zapálené fandy na jedné straně, tak lidi, kteří nevidí víc, než 11 chlapů, co čutá do míče, na straně druhé. ()

Xakor20

Zatímco celá Anglie řeší Brexit, dělníci ze severu, kteří jí ho nadělili, neúprosně a zoufale podporují kdysi hvězdný tým, který je zmítán mezi krachem a pádem na ještě větší dno. Skvěle natočené, emotivní! Perfektní obraz toho, jak moc lidem ze severu Anglie na fotbale záleží a čím vším pro ně je. Vším! ()

barny120

Mne ako futbalovému fanušíkovi sa seriál veľmi páčil. Bola to pecka. Vidieť ako top kluby fungujú, aké majú hráči zázemie a všetko okolo klubu, to bol pre mňa zážitok. Sunderland bol niekedy top klub, seriál ukazuje jeho pád až na dno. A tí fanušíkovia, to sú maniaci. ()

LukyVanco

Dal som tomu šancu. Čakal niečo priemerné a ono je to geniálne natočené. Ako dlhodobý sledovateľ EPL som po niečom takom túžil. Priamo vidieť do zákulisia a vieme si potvrdiť, že tí típci, ktorí zarábajú veľké prachy sú len .... futbalisti.. a narozdiel od víťazných dokumentov/seriálov sme svedkami, že dôležitejší ako talent je mentálna odolnosť. Tie šnúry prehier ma budú mátať v snoch ešte dlho.. ()