Princ Jaroslav se vydává do světa hledat ztracené sourozence – staršího bratra Jindřicha a své dvojče Jaromíra. Ti se zamilovali do tajemné krásky na portrétu, do princezny ze Země démantových skal a při jejím hledání zmizeli kdesi ve skalách. Princ Jaroslav nalezne princeznu Milenu a rozhodne se splnit tři úkoly, aby sourozence zachránil z prokletí… (Bohemia MP)

Zeek

Kdo by neznal Třetího prince s Pavlem Trávníčkem a Libuši Šafránkovou. Ale toto herecké spojení, které fungovalo ve Třech oříškách pro popelku, se mi zde už tolik nelíbí. Pohádka působí spíše depresivním než příjemným dojmem. Moje hodnoceni: 50% ()

Milwa

Je to moje třetí nejoblíbenější pohádka, má krásně ponurou atmosféru, ale že by byla úplně děsivá, to ne...... ()

mh.mail

60% - Sice asi nikdy nebude patřit mezi top ten českých pohádek, přesto si myslím, že je to jedna z těch lepších, už možná jen proto, že je to opravdu pohádka a nesnaží se o žádné experimenty ani přesahy do jiných žánrů. Libuška Šafránková je pořád k nakousnutí, a to i jako ďábelská princezna z Diamantových hor. ()

zdeny99

Podle mě je Třetí princ jedna z těch nejhezčích pohádek, bohužel také velice nedoceněná. Libuše Šafránková s Pavlem Trávníčkem byli v roce 1982 již osvědčenou vyzrálou pohádkovou dvojicí, žádná mladá ucha jako v Popelce. Luděk Munzar s Janou Hlaváčovou působí skutečně jako král s královnou. A že se jedná o depresivní pohádku? Podle mě je to milé zpestření po pohádkách, které točil Zeman a Vorlíček. Navíc dobrodružné scény z Adršpašských skal jsou pro mě v tomto filmu jedny z nejlepších pohádkových scén. [16014. hodnocení, 349. komentář, 67%] ()

tyna97

Vždycky mě jako dítě hrozně rozčilovaly ty úvodní půlhodinové titulky. Pohádka mi nepřišla veselá, spíš trochu psycho a depresivní. Hudba mě děsila. ()

Brtniik

Trochu mě dojalo závěrečné rozdělení princezen. Pan scénárista patrně netušil, že démant je forma uhlíku, tudíž na podkovy (coby mačky) by se snad nechaly nalepit, nikoli do nich zakout. Libuška samosebou neuvěřitelná kočka. ()

Joll

Naprostá klasika, která hřeje u srdce každé Vánoce.Libušce a Pavlovy nejde dát jinak než za 5 hvězdiček ()

Smejdik

Velmi zajímavá pohádka, určitě jedna z českých LEPŠÍCH. Originální námět, dobré herecké výkony (Libuška jela!!). ()

kkarx

Řekl bych, že to je asi nejpodceňovanější pohádka u nás. Už ten začátek s dvěma dvojčaty, kteří mají dva stejné meče, koně, psy a jednoho staršího ztraceného bratra, má kouzelnou atmosféru, která se později s přesunem děje do Adršpašských skal změní na zlověstnou a klaustrofobickou. Musím ale říct, že příběh je vskutku rafinovaný a až do konce jsem byl vcelku zmatený. Vždycky mi jenom trošku vadilo, jak ty ony tři úkoly byly poměrně nejasně definované. Třeba ten samotný závod byl podivný a vlastně i nedomyšlený, kde byl start a kde cíl? Nestačilo by, aby se princezna do cíle tak strašně nehnala? :-) ()

mourinho

Jedna z těch nejpovedenějších. Temná atmosféra, tajemné prostředí Demantových skal, strašidelnější byla snad už jen PANNA A NETVOR (1978)! A Libušce to pořád sluší..... ()

MickeyStuma

Poutavý a stále přitažlivý pohádkový příběh, přinášející nejslavnější představitele princezen a princů. Ano, Libuši Šafránkovou a Pavla Trávníčka. Oba rozehráli téměř brutální erbenovskou poetiku, jaká tu ještě nebyla. Atmosféra snímku je netradičně temná a místy si zahrává až s hororovou tématikou. Boj se zlem se odehrává i zde a tak jako každá jiná pohádka končící svatbou, se i tato stala nepostradatelnou a stále vyhledávanou. A že je krapet depresivní, jak se o ní říká? Inu, vyčnívá od ostatních, ale aspoň je v něčem originální. Nakonec Erbenova tvorba je každému známa, a kdyby se ztvárnění jeho příběhu trochu umírnilo, znamenalo by to zprasení jeho díla, což by bylo jedině na škodu. ()

Rathalos

Tak ako v Popoluske,aj tu Libuse Safrankova a Pavel Travnicek pasovali k sebe a boli sucastou velmi peknej rozpravky,klasika,ktoru mam moc rad...:-) ()

Luk Skywalker

Za mého dětství psycho pohádka, kdy to potácení se ve skalách s pohledem (kamery) vzhůru a k tomu tísnivý hudební doprovod nezapomenu dodnes. ()

Denny

Tak téhle pohádce jsem nikdy nepřišel na chuť, i když tam hrajou dva Trávníčkové a je točena v zajímavých exteriérech. ()

Véronique

Z této pohádky jsem vždycky měla tak trochu strach - ta její tajemnost mě až děsila. A to se netýkalo pouze prostředí, ale také děje - přítomnost dvou Libušek a dvou Trávničků na mě bylo moc:) V poslední době však této pohádce postupně přicházím na chuť a možná příjde doba, kdy je zařadím mezi mé oblíbené. 62%. ()

Zemřel herec Luděk Munzar

Zemřel herec Luděk Munzar