Princ Jaroslav se vydává do světa hledat ztracené sourozence – staršího bratra Jindřicha a své dvojče Jaromíra. Ti se zamilovali do tajemné krásky na portrétu, do princezny ze Země démantových skal a při jejím hledání zmizeli kdesi ve skalách. Princ Jaroslav nalezne princeznu Milenu a rozhodne se splnit tři úkoly, aby sourozence zachránil z prokletí… (Bohemia MP)

Billie777

Mě tahle pohádka vždycky hrozně bavila, proto bych jí taky dala vyšší hodnocení, než jaké tu má. Je to můj styl - mám ráda tajemnější pohádky, ponuré prostředí, třeba i depresivní... Tohle mám ráda. :-) Navíc Libuška - od 70.letech nejlepší představitelka českých princezen. Královský pár výborně vybraný, princ(ové) jako Pavel Trávníček nezklamou a v neposlední řadě nádherné lokace a krásná hudba. ()

Zagros

Tato pohádky pro mě byla v dětství docela strašidelná. Nepopírám, že je natočená dobře. Nemám moc tvůrcům co vytknout, možná jenom právě to, že je Třetí princ prezentován jako pohádka primárně pro děti. To za mě určitě není a svým dětem ji pouštět nehodlám. Někdy se na ni ovšem jak dospělý rád mrknu znovu. ()

LEATHERFAC

Tvá dcera je možná ještě krásnější (kupče). To není moje dcera - mohl sis ji koupit za dukáty, které jsi mi da...ale chtěl jsi radu. A to říkáš, že jsem zmoudřel?  :-))  Jinak asi jediný film, kde Bartoška, ač hraje jednu z hlavních rolí neřekne ani slovo... A opravdu by mě zajímalo koho že tu měla hrát Yvettka Kornovic - já ji teda nikde nezaznamenal, ani v titulcích filmu není uvedena. ()

Teg

Atmosférická pecka, která se pojetím totálně vymyká zbytku české pohádkové tvorby. Ani bych tolik neřekl že to je pohádka, jako spíš zfilmovaná pověst s dobrým koncem ... takovej neanimovanej Zeman. ()

eagle-eye

Jedna z posledních českých pohádkových klasik, jenž už ovšem balancuje nad propastí... Trávníček už asi marně v Doremi vzpomíná na časy, kdy byl jedním z nejlšpích pohádkových princů. Šafránková jako dominatrix vypadá velmi pozoruhodně, až si člověk říká, že by možná stálo za hřích se od ní nechat zpráskat (být v roce 82 samozřejmě)... ()

cab

Tajemna a mysteriozni pohadka z oblasti Adrspasskych skal patri mezi mene znamejsi, ale moje dosti oblibene, at uz kvuli sve originalite ci netradicnimu hudebnimu motivu a dramaticke atmosfere. Vsechny pohadky se nemusi nest v pozitivnim duchu... 85% ()

Dixiee

Ve srovnání s některýma současnýma českýma pohádkama se mi nejeví zase tak špatně. Trávníček ale bohužel opět dokazuje, že prostě hrát neumí a že jeho jediná pořádná role byla v pohádce Tři oříšky pro popelku. Tam jsem mu alespoň jeho prince věřila. ()

Paity

Dnes už klasická pohádka, kde si Pavel Trávníček zahrál víceroli a kde byla Libuška Šafránková opět super-okouzlující. ()

F.W.Colqhoun

Jako dítě jsem měl z pohádky nahnáno skoro stejně jako z Panny a netvora a dalších Herzových prasáren, vydávajících se za vánoční podívanou pro děti. Když jsem si Třetího prince v návaznosti na výlet do Adršpachu docela nedávno reprízoval, už mě tolik neděsily Diamantové skály, tlukoucí srdce v pískovci a maniakální hudba Ivana Kurze, nýbrž to, že dva Trávníčkovi princové dospěli v řádu tří let, což je i v rámci mytického myšlení příšerná vývojová myšlenka. Skrze netradiční syžet, "jungiánské aspirace" [jak označil dvojníkovský hřích pro pátera Knoxe kolega], koukavou skalní výpravu a výrazné herecké výkony se Moskalykův výpad do světa mimo zločin může směle řadit mezi českou pohádkovou klasiku. ()

duddek

Ponurá mysteriózní pohádka, která sotva může bavit děti. Nepřitáhne je zneklidňující hudba ani opakované závraťovité pohledy na strmící skály. Vyznat se v tom, která z princezen je která, je obtížné i pro dospělého. A hlavně je zde mnoho nepochopitelného jednání postav i vývoje děje. Korunu (sic) tomu nasazuje Jaroslav/Jaromír svým neotesaným chováním, kterému se bůhvíproč nikdo ani nepodiví. A příkladem dětem nejde ani svým neskrývaným sukničkářstvím, v němž evidentně zůstal žít šťastně až do smrti. ()

Mafiapau

Nejvíc strashidelnej shit co jsem jako malej viděl.. dodnes z toho mám noční můry ty vymrdanče Moskalyku a Šamále. ()

Adramelech

Velmi pěkná, erbenovsky ponurá pohádka s dobrým koncem: jeden princ se ožení s jednou princeznou, druhý princ s druhou princeznou, a třetí princ, ten nejstatečnější a zřejmě i nejmoudřejší, se svatbou nespěchá a svobodně a nespoutaně nahání celý harém pěkných mladých děvčat z lidu. ()

Prochy38

Nádherná pohádka! Ne vždy musí vítězit dobro nad zlem, někdy může sleský rozum vítězit nad magií. Krásný příběh o bratru, který se nevydavá za štěstím, nebo za láskou, ale na pomoc dvěma bratrům, kteří se ze své poutě nevrátili. P. Trávníček skvělý a L. Šafránková nádherná jako vždy a všude. ()

Xavi6

O tomhle se dá mluvit jako o další povedené české pohádce s nadprůměrným dějem, hodně slušným obsazením a dobrou režíí. Škoda, že naše pohádky jsou vždycky tak krátké, ale ono je to možná dobře, jinak by to nejspíše ztrácelo na kvalitě a nudilo, ale byl bych zvědav, kdyby tento film trval třeba 2 hodiny, co by z toho vzniklo. :) ()

Hanes88

Zajímavá a pěkná pohádka, ale více méně pro dospělé. Libuše Šafránková a Pavel Trávníček v hlavníCH rolíCH :-) skvělí a děj byl taky povedený. Mi se to líbilo, takže dávám 4 hvězdy. 75%. ()

Asmodin

Jedna z nejlepších českých pohádek. Moc mi nedávala smysl a scénáristi se taky nepřetrhli s vysvětlováním např.: Proč si princezna ze skal, přála Jaromírův neúspěch? Proč Jindřich a Jaromír zkameněli? Je mi jasný, že protože podlehli diamantům, ale zkameněli kouzlem popř. prokletím - a kdo ho seslal? apod. Pohádka je líbivá jen hereckým obsazením a krásnou krajinou. ()

amokey

Tahle pohádka je mou nejoblíbenější už od dětství právě proto, že je jiná. Je trošku strašidelná, trošku záhadná, ale i přesto o lásce a statečnosti, jako spousta jiných pohádek. Moskalyk natočil tuhle pohádku, jak on umí. S atmosférou. Je nezapomenutelná a určitě ne moc oblíbená. Právě pro její zvláštnost, strašidelnou hudbu a mohutnou atmosféru ji mám ráda. A hlas vypravěče tomu jen přidává. ()

Zemřel herec Luděk Munzar

Zemřel herec Luděk Munzar