Kořist

• USA Crawl (více)

Nadějná plavkyně Haley Kellerová (Kaya Scodelario) není sebevrah. Do uzavřené zóny na Floridě, která se připravuje na jeden z největších hurikánů za posledních pár desítek let, se vypravila jen kvůli tátovi (Barry Pepper). Ten se snažil na poslední chvíli zabezpečit svůj dům, ale už měl být z oblasti dávno evakuovaný, přesto se neozývá. Haley ho najde v už částečně zaplaveném sklepě, v bezvědomí a těžce zraněného. Než ho stačí odtáhnout do relativního bezpečí, připomenou se nezvaní hosté, kteří jejímu otci to zranění způsobili. Stoupající hladina vody totiž výrazně rozšířila loviště zdejších aligátorů, kteří jsou poměrně hladoví a zvědaví. Situace je vážná a poměrně beznadějná. Hurikán udeřil naplno, sklep se plní vodou a Haley je jasné, že bude záhy čelit volbě, zda se utopit nebo nechat sežrat při pokusu o záchranu. (CinemArt)

UhLee

(5/10). Kaya Scodelario přehodila výhybku a místo z Labyrintu utíká z tlam aligátorům. Velkým digitálním potvorám, které po ní jdou jako po uzeným. Tenhle film měl koule jako blázen. To se mi na tomto režisérovi hrozně líbí. Divákovi dá kapičku naděje a pak ji totálně rozmetá a je hrozně nepředvídatelný. Má osobitý styl a to moc cením. Kořist je taková bububu jednohubka, která rozhodně neurazí a rádi si na ni ještě jednou vzpomenete. Měl jsem radost, že se z poměrně předvídatelné podívané stal hodně odvážný boj o přežití, který rád pošlu dál. ()

DJ Rocco iNc

Nechápem ľudí, ktorí tento film ohodnotili, ako odpad. Odporúčam im ostať radšej pri tureckých telenovelách. Osobne hodnotím tento film, ako jeden z najlepších animal hororov za, minimálne, posledné desaťročie. Atmosféra od samého začiatku vďaka realistickému spracovaniu, napätie sa postupne stupňovalo, ktoré vyvrcholilo útokom aligátora a gradovalo až do samého konca. Týmto filmovým kúskom to pokladám, ako veľkolepý návrat Alexa Aju. ()

Lachtaan

Trikově dobře zaopatřená survival jednohubka s mou neoblíbenou Kayou Scodelario a snaživým Barry Pepperem. Thriller, který se nepáře s žádným nudným náběhem na onu úhlavní linii a prakticky hned nás háže do nitra hurikánu a čelistí divokých aligátorů. Nestačí během oněch 80+ minut nudit, proto dávám průměr, i když ne zcela zasloužený. ()

BROKEN_

Průměrná žánrovka, která je v některých pasážích klišoidní, krvavá, hlavně scéna kdy nejméně 5 aligátorů roztrhá jednoho chlapa ( to bylo hafo povedený). Hudba je většinou velmi povedená. Někdy je film předvídatelný, a někdy zase překvapí. Zkrátka je to béčko, které na sobotní odpoledne neuškodí. A poslední věc, efekty jsou vcelku povedené, na to kolik film stál. Slušné 3 hvězdy. :) ()

viperDavid

Nebylo to tak špatný díky hlavní představitelce. Pár děsivých scén, docela koukatelné i když často nelogické. Jasně že člověk plave rychleji než aligátor, to je přeci naprosto normální, takový šneci. Trocha z přírody, aligátor jakohokoliv druhu plavě přes 20km/h, člověk 7km/h. Z toho jasně vyplívá že stačí dát pár bazénů a jste rychlejší. Příště budou závody se žralokem. ()

Johnny.ARN

Zase raz som držal krokodílom. Ale ani celá smečka nedokáže odrovnať dvoch amíkov a psa. Psovi nič, pes tu. Toto dať v kine, pýtam si vstupné. 1 z 5 ()

Sfinkter

Aja by se měl vrátit k hixploitationu, který by mu v tomto tempu seděl lépe. Od začátku do konce nereálná slátanina, která však některými scénami umí pobavit (aligátor ve sprše apod.). ()

oveckaoa

Už , když jsem si přečetl tady recenzi https://www.kinobox.cz/clanek/16737-recenze-korist očekával jsem , že to bude dobré jelikož recenzent je něco jak Spáčilová na idnesu věčně nespokojený zakomplexovaný člověk a tak se taky i stalo. Zhruba od 5 minuty se to už rozjede tak, že zde není žádná vata a v dnešní době rasové korekce kdy ve filmech musí být nejméně jeden asiat a černoch jde o věc překvapivou jelikož zde není ani jeden pouze bílí herci (pokud teda nebyl někdo mezi těma plavkyněma cca 2 minuty na začátku). Po stránce gore je to v pohodě bodycount též slušný (5) na 87 minut tak, že za mě spokojenost. P.s. Ajovi by bodl opět nějaký masakr ve stylu Noci s nabroušenou břitvou akorát, že ani tak by se většině lidí tady nezavděčil ()

Yoshimitsu

Na kořisti lituji asi nejvíce toho, že jsem nepočkal a pustil jsem si to v kinoripu. Já mám prostě rád, kde jsou zvířecí predátoři jako zabijáci, tak jsem neodolal. Samotní aligátoři byli fajn, byli hodně vidět a docela řádili i když nic moc krvavého nešlo vidět. Ústřední dvojice, kde je výraznější plavkyně Haley než pan Pepř taky ušla. Až na to, že Haley má otevřenou zlomeninu a plave tam jako by byla na olympiádě a skoro zapomněli na cukřenku, což mě nasrali. Dávám 70% ()

Phietros

Je libo napětí a chuť na aligátory? Stačí namíchat ty správné ingredience a vyzdimate z ničeho velké překvapení! Na koktejl je zapotřebí ta správná atmosféra, gradujici napětí, trochu bolesti, hodne aligátoru, jeden hurikán, otec v domě a úžasná Kaya! Nelogické chování při volání o pomoc a dialogy mezi dcerou a tatou o nicem! Jako celek ale 69% ()

mickyreed odpad!

Nevím, jestli jsem dement, že dávám odpad 60% filmu, ale to tady fakt nikomu nevadilo, že ten film neměl špetku logiky ani špetku atmosféry? Že bylo až příliš záběrů nastrčených tak, aby se krokodýlové objevili v (ne)správnou chvíli? Že v něm byly jen trapný drsňácký hlášky? Že v něm bylo hnusně okatě digitální všechno od deště až po ty divný krokodýly? A ještě k tomu všemu bez vtipu a nahoty? Připadalo mi to, jak kdybych čuměl na shit z produkce Asylum a přitom to ani ten blbej Asylum nebyl a šlo to regulérně kin ... What the fuck?! Ještě zlatý Ajovy nobrain Piraně. ()

hroubek

Alexander Aja je dobrý režisér a umí přistupovat k hororům hodně drsným způsobem(Hory mají oči). Nebojí se krve a násilností, ale taky moc dobře ví, že je potřeba budovat napětí a pracovat s postavy. K čemu jsou hektolitry krve, když nás postavy nezajímají, a jsou nám ukradený. A tento přístup aplikuje i ve svém nejnovějším filmu Kořist. Aja nám dá dostatečně velký prostor, abychom postavy poznali, pochopili proč se chovají, tak jak se chovají, a báli se o ně. Je dobré, že Aja ví co točí za film, a jaké jsou jeho limity, a je fajn že je dokáže využít ve svůj prospěch. Kořist má sice béčkovější příběh, přesto má velmi dobře napsané postavy, a parádní klaustrofobickou atmosféru, kterou dokáže vytěžit na maximum. Kaya Scodelario zahrál svou postavu dobře a uvěřitelně. Barry Pepper nezklamal a ukradl si pár momentů. Filmu trošku podráží nohy, lehce přepálené finále, ale není to nic co by mě trhalo žíly. Kořist je fajn film, který má béčkovější premisu, ale zajímavé postavy, a dá se u toho krásně vypnout. ()

lykan9

Kořist mi přinesla to, jaké jsem měl očekávání. Mám rád eko horory a zvlášť, pokud jsou v hlavních rolích žraloci nebo aligátoři. Já osobně se bavil a byl potěšen a budu rád, když takovéto filmy budou nadále vznikat. ()

VanTom

Nečekejte víc, než klišovitý monstr béčkový horor v působivých kulisách zaplavovaného domu bičovaného hurikánem. Je to dost blbost (ale kvalitně žánrově natočená), kterou abyste si užili, musíte akceptovat nahodilé chování obřích aligátorů, kteří jsou někdy nepřemožitelní, superrychlí a agilní (vedlejší postavy nemají sebemenší šanci a jsou roztrhány kdekoliv během sekund), jindy přepratelní, "uplavatelní", letargičtí (několikrát pokousaní hlavní hrdinové s nimi víceméně drží tempo). ()

Sany33

Príbeh: Keď stúpne hladina vody, nie je utopenie to najhoršie, čo sa vám môže stať. Herecké obsadenie: Okrem ostrieľaného Barryho Peppera, zahrala vysoký nadpriemer aj Kaya Scodelario. Dobre sa na ňu pozeralo aj v nehostinných podmienkach. Prevedenie: Dej sa prevažne odohráva v pivnici zatopeného domu. Tak ostali financie na vizuálne efekty, ktoré sú na veľmi dobrej úrovni a celý film naberá na uveriteľnosti. Celé je to taká survival naháňačka s predátormi, ktorý majú stále niečo v talóne. Pocity: Čakal som otrepané Céčko a dostal som veľmi pozerateľné Béčko. Film ponúka radu klišé a všetkého čo sme už videli ale veľmi dobre sa na neho pozerá a vie kedy pritlačiť na pílu, čo je jeho veľmi silná stránka oproti konkurencií na trhu. Pridaná hodnota: Nakoľko sme podobné veci už videli veľa krát, tento bod hodnotím záporne ale inak ide o lepšiu žánrovku. 70% ()

stitch7

Vskutku primitivní a průměrný film s hloupými a nepěkně animovanými aligátory (jako sorry, ale oni pod vodou necítí krev?). Ani mi to nestojí za nějaký delší komentář. Jediný, co mě na tom udivilo je, že to v roce 2019 stálo někomu za zfilmování. Bez napětí, bez vtipu. Tedy za vrchol vtipu se tady považuje "See you later, aligator" v titulkách. Za rok si na film ani nevzpomenu. ()

zigíš

Aja s lety, poněkud vyměkl Mohl to být fajn, animal horor, ale na to je bodycount střízlivý a nikterak nápaditý (a už vůbec ne děsivý) Táhnou to sympatičtí hrdinové, aspoň, do toho lehkého nadprůměru ()

Herzeleid

Dobře, párkrát jsem se zasmál, protože to bylo tak debilní, že už to víc nešlo, ale tím to skončilo. Klasický propadák tohoto žánru. ()

Sam Raimi slibuje další Evil Dead

Sam Raimi slibuje další Evil Dead

05.01.2020

Jaký film si letos oblíbil Quentin Tarantino?

Jaký film si letos oblíbil Quentin Tarantino?

03.11.2019