Jsem matka

• angličtina I Am Mother (více)
všechny plakáty

Po masové zkáze lidského pokolení se dospívající dívce vychovávané o samotě mateřským droidem obrátí celý svět vzhůru nohama, když se setká s jiným člověkem. (Netflix)

Sludger

Scifi patrí k žánrom, kde sa neustále hľadá nová cesta, iný pohľad a jedinečná myšlienka. I AM MOTHER ohýba "robotický" žáner podľa seba a neustále hádže otázky do plénu a vy dychtíte pod odpovediach. A tie prídu! Dôležité je, aby ste o filme nič nevedeli, najlepšie nepozrieť si ani popis, ani trailer, iba jednoducho si ho pustiť a unášať sa v atmosfére. Po filme začala hlava fičať na plné obrátky a neustále preberala informácie dookola až dospela do záveru, že ide o dielo, ktoré drží pokope a prináša ucelenú a "vizionársku" myšlienku. Zo začiatku Vám to príde, že - čo to bolo?, no keď sa hlava zastaví, tak príde - to teda bolo! Silno odporúčam! ()

Tosi

Film o třech postavách na jednom místě. Máma robot, dcera znuděná pubert'ačka a třetí do mariáše zhroucená Hilary Swank. Vizuálně film působí zajímavě a i nápady ve scénáři o výchově prostřednictvím technologií jsou dobře zmáknutý. Osobně mně tam chybělo nějaké větší spiknutí, protože nejstrašidelněji vypadalo to robotí pobíhání chodbama. ()

Mrkvič

Technothriller. Nápad fajn, provedení také dost povedené. O filmu jsem nic nevěděl a tak jsem byl postupem času zvědavý na další posun děje. Všechno dává smysl, dobře to vypadá a rozhodně mi film něco málo předal. Na televizní tvorbu hodně povedená věc. ()

Pavlínka9

Na toto jsem se těšila, jelikož děsivost stroji ovládaná Země - toho se nechci dožít, tak si to chci užít aspoň u obrazovky :) (Trošku ironie, jelikož v tu chvíli mě stroj taky vlastně ovládne). Hmmm..trošku podstapo, trošku sci-fi, trošku reality....Splnilo to moje očekávání...ale za mě až moc předvídatelné. ()

ghatos

A tak solidní práce...hlavně v první polovině. Pak jsou tam nějaké scenáristické obezličky a nakonec moje mama není moje mama? Vždyť já jsem celá mama! 60%. ()

giovanni3

Solidní sci-fi s gradující atmosférou, slušnými efekty a skvělou kamerou. Děj není úplně dechberoucí a šel by říci několika větami, ale i tak za ty 2h nenudí. Clara Rugaard podala skvělý výkon. Celkově povedený film, který si klidně někdy pustím ( ne s titulky kde jde vidět vrchní půlka textu jako teď :D ) a kdo ví třeba i zlepším hodnocení. 3z5 ()

herr_carter

U některých filmů, spytlíkovaných v garáži Flixu mi přijde, že je to prostě nějaká rychlovka, nabídnutá nějakému jejich kamarádovi k natočení stylem: " Hele, tady máš pár desítek milionů, půjčíme ti k tomu našeho hlavního tvůrce digi efektů (který to normálně nedělá, ale když máš ty narozeniny) a natoč něco ve stylu postapo a zkus to udělat tak, aby se to netvářilo jako totální píčovina". Protože totiž možná celou první polovinu se film tváří děsně dospěle a všechno pozitivní se stane v momentě, dokud se na stanici PRD-X 3 neobjeví million dollar baby, pak jde všechno trošku do prdele, jak logika umělé inteligence, tak obecně celá osa příběhu a budování napětí (kdo je hajzl, homo sapiens nebo číslo 5?). Konec, přiznám se, jsem zcela nepochopil...buď to vážně natočili v obědové pauze, nebo měla Matka místo umělé inteligence demenci.........................moje hodnocení = 4,5 z 10. ()

xLIGHTx

Nebolo to až tak zlé. Niektoré veci už v komentároch navôkol mohli padnúť. Skrátka, spočiatku to vyzeralo dosť dobre. Len dáko v tretej tretine sa to začína vyvíjať nie až tak nádejne ako doposiaľ. Ale to je len môj subjektívny názor. Je tam cítiť vplyv Terminátora, možno i Vesmírnej odysey, asi kvapky Matrixu, niečo i z 10 Cloverfield Lane, ale to by nemuselo až tak prekážať. Filmu dosť napomáha H. Swank, nemyslím si, že by jej prítomnosť bola odveci. Niektoré efekty, v exteriéroch snímke nepridajú, ale to tiež nebude až taký problém, len správanie postáv je, vrátane „robotky“ niekedy akoby nelogické (?zámer). To vyvrcholenie, vyústenie filmu pôsobí jasne, ale zároveň – chýba tam asi ďalšie dorozprávanie alebo usmernenie, imho skrátka nejako sa pekne vybudovaná stavba filmu zrútila, hoci to dlhú dobu celkom sympaticky fungovalo. +Možno trochu skrátiť stopáž by bolo ústretové. Škoda. *** ()

iXtr3m3

Silnejšie tri hviezdy. Možno aj štyri, ale keďže väčšinou nadhodnocujem, tak teraz sa budem držať pri zemi. Technicky je to dokonalé, bez problémov konkurencie schopné pre akýkoľvek Bloomkampov film. Samozrejme obsahovo je to "iné", klasický Netflix, ktorý skúša "inteligentnejšie" sci-fi, ktoré viac ako na burácajúcu akciu, vsádzajú na "myšlienku". Ak som správne film pochopil, tak tá myšlienka bola fajn. ()

Lukoboss

Americkej sen o genderové "rovnosti" už dorazil i do Austrálie, takže tady máme film, kde nehraje žádnej chlap - dotaženo k dokonalosti! Mladá naivní slečna, protřelá ženská, která ví, kde je pravda, a robotka(!), která není zase tak hodná, jak se zdá. Příběh 100x ohranej, všechno už jsme to někde viděli a hlavně neskonalá nuda. Měl jsem pocit, že film trvá snad tři hodiny, bylo to naprosto nekonečný. A oslovení "mother" / "daughter" tam zazní tolikrát, že už mě to začalo lézt na nervy. Tohle se nepovedlo a popravdě se celkem divím zdejšímu relativně vysokýmu hodnocení. ()

bruceman7

No, to co v první půli vypadalo dost zajímavě (přiznám se, čekal jsem otevření Vaultu a návštěvu Klamathu) se v té druhé tak nějak "zpodivnělo". Asi bych uvítal, kdyby se víc rozvinulo nějaké to vyprávění o tom, co je "za branou a tak vubec", přestože o tom pár (klíčových) vět padlo . 6/10 ()

Hanys_

Malé nenápadné scífko o jedné holčině (výborná Clara Rugaard) a androidí mámě. Napjatá atmosféra, dost nepředvídatelný děj a ikdyž ne všechny zvraty a pointy mě ohromily, tak jednoznačně palec nahoru. ()

Paity

Zhruba čtvrté sci-fi z Netflixu, co jsem viděl a musím konstatovat následující zjištění. 1) Nečekejte od Netflixu nějaké významnější bojové scény 2) Do vesmíru jako takového se vůbec nepouští 3) Většinou se jedná o konverzační sci-fi drama 4) Očekávejte, že hlavní postava je něčím uvedena od začátku v omyl, aby se pak na konci vše převrátilo 5) Ve filmu se vždy dotknou nějak rasové multikulti (bílá žena, černý můž; bílá žena, černé dítě; hispánec, běloška; lidstvo, geneticky upravený člověk) se stále stejným poselstvím, že jsme si všichni rovni a že rozmanitost je to nejlepší co nás může potkat. ()

anfi15

Celá myšlenka tohoto filmu je velmi zajímavá a dá se o ní dlouho pojednávat. I přes to nebyl potenciál plně využit, tak jak bych si to představovala, a místo toho hlavní postava (ta “vyvolená”) skotačí kolem a neví čemu věřit. Ve výsledku, kdyby se zapletka filmu nestala, výsledek by i tak dopadl stejně. ()

Prochy38

Lehce klaustrofobické post-apo drámo. Za mě plný počet. Jo, je tam cítit inspirace v lepších snímcích, šlo to i předvídat dlouho dopředu. Ale! Na mě tento maximálně využitý minimalismus stoprocentně zafungoval. H. Swank stejně jako C. Rugaard naprosto skvělé. Hlavní myšlenka za mě excelentní! ()