Poklidný život maloměsta rozvíří svým příjezdem herečka Erna di Garmo, představitelka Červené ještěrky ve stejnojmenné operetě, která způsobí v místním divadle v Pěnicích senzaci. Její jméno je spojováno se záhadným zmizením váženého středoškolského profesora Bláhy, s nímž byla viděna před představením. Po Bláhovi zůstal jen klobouk na vodě a v něm milostný lístek adresovaný Červené ještěrce... (oficiální text distributora)

wosho

V rudém roce u nás měla premiéru komedie, jenž se spíše hodila do doby o 10let dříve. Kritika maloměšťáctví, pokrytectví a pomlouvačství se komunistům sice hodlia do krámu. Ale film vůbec nevyhlíží levicově. Je spíše o svobodě názoru. Sádek byl antikomunista do zcela krotkého filmu dal najevo jasně svůj názor. Ale to neznamená, že natočil kdovíjak podařený film. Spíše solidní průměr s opět výborným Plachtou (sám byl komunista-ale spíše idealista). ()

Brejlil

Tento film mám rád. Je naprosto nekonfliktní, což se o většině tehdejší produkce tvrdit nedá, Plachta je jako skoro vždy skvělý, a potěšily mně animované vložky, protože na podobné nápady je český film skoupý. ()

*Colorado

Nenáročný film na sobotní poobědové odpoledne :-) V některých momentech opravdu komediální, jindy to vyznívá do ztracena. ()

anitae

Tady jsem se moc nebavila a hlavně nesmála...film jsem viděla před lety, ale teď jsem si ho musela připomenout a mám strach, že děj zase rychle zapomenu;( 2,5* ()

IvonaK

Klasická červená knihovna, kde muzikálová hvězda má mnoho nápadníků a samozdřejmě si získá srdce svého vyvoleného který si ji namluví až příliš jednoduchým a nesmyslným způsobem. Jediné co na tomto filmu bylo zajímavé bylo to, že se zde vyskytovala malá ještěrka. To ale není důvod proč bych si tento film měla zrekapitulovat a proto čtyři hvězdičky nedám. ()

Pitryx

No nebylo to špatné, ale nic pro mne. Když to dávali v cyklu pro pamětníky, tak jsem to nikdy nedokázal dokoukat až do konce. Tentokrát jsem to zvládl, ale že bych skákal nadšením, to tedy rozhodně ne. To je tím, že jsem si zvykl na to, že s panem Plachtou je větší legrace, a zde skoro žádná. ()

javlapippi

"Vaše nevědomost neuráží jenom mě, ale uráží celou přírodu!" Áno, priznávam, od filmu s týmto názvom a rokom vzniku som čakal fabriku, montérky a zvyšovanie produktivity práce zavádzaním nových technológií v podobe akumulátorového vozidla. Prekvapivo sa mi dostalo príjemnej komédie z prvorepublikového malomesta, brániaceho sa progresívnemu entrtejmentu v podobe Žobráckej opery a preferujúceho pokleslú operetnú revue so subretami a tanečnicami. Poukazuje sa na malomeštiacku pretvárku, nechýbajú obľúbené scény zo strednej školy, nepraktický profesor, nejaký humor, trochu romantiky. Dobrí herci, mihne sa tu v malých roliach aj niekoľko neskorších velikánov. Nič extra, ale neurazí. ()

pOne

Nehrát ve filmu pan Plachta, tak snad ani není důvod, proč se na tuto komedii dívat. Tato věta asi vystihuje vše nejlépe. Alespoň dle mého názoru. ()