Vlastníci

• Česko S péčí řádného hospodáře (pracovní název) (více)

Paní Zahrádková (Tereza Voříšková) s manželem (Vojta Kotek) idealisticky chtějí, aby společnými silami dům zachránili. Novomanželé Bernáškovi (Jiří Černý, Maria Sawa) se s nadšením připojují. Paní Roubíčková (Klára Melíšková) pedantsky kontroluje řádný průběh schůze. Paní Horvátová (Dagmar Havlová) všechno iniciativně komentuje. Naivní pan Švec (David Novotný) zastupuje svojí maminku. Paní Procházková (Pavla Tomicová) s panem Novákem (Ondřej Malý) hledá způsoby jak zhodnotit svůj majetek. Pan Nitranský (Andrej Polák) touží po půdě v domě a pan Kubát (Jiří Lábus) důsledně sabotuje jakékoliv rozhodnutí. A v pozadí číhají bratři Čermákovi (Kryštof Hádek, Stanislav Majer), jen starý pan profesor Sokol (Ladislav Trojan) zatím nic nekomentuje… (CinemArt)

Terka_127

"Komedie pro ty, co to nezažili. Drama pro ty, co tím žijí." Líp to asi ani vystihnout nejde. Bohužel jsem vlastník, tak jsem na film byla zvědavá a jak na předpremiéře režisér Jiří Havelka řekl: "Lidé se smějí, že tam vidí své sousedy, ale sebe ne. Jestli to ale nebude obráceně?" Já doufám, že tam teda nejsem, i když se vždycky rozčiluji jako Terezka Voříšková. Ale své sousedy jsem tam opravdu našla :-D Ale zpět k filmu! Skvělý nápad, skvělý scénář, a to všechno ještě podtrhuje skvělé obsazení a to všechno skvěle zahrané. Herci jako by se v těch rolích našli :-D Spíš než komedii mi to připomínalo absurdní drama, což právě taky považuji za druh komedie. A to jsou pro mě třeba Homolkovi! Vrátila jsem se do 70. let 20. století a sledovala tu nekončící absurditu a principy hádek. Dokonalý! A buďme k sobě upřímní, je jedno, jestli jste majitel bytu v domě teď, nebo tehdy. Ty hádky jsou stále stejné, jen se mění důvod oprav či investice :-D Top za mě rozhodně Terezka Voříšková a Dagmar Havlová! ()

Tamdydam

Potřeboval jsem zrovna oddechovku, takže tohle mi zrovna do noty ideálně nepadlo. Ale je to dokonalé. Berete-li to jako divadelní hru převedenou na plátno a dopředu s tím počítáte. Je to autentické, je to věrohodné, je to ze života (i z mého), je to vtipné (a velmi), je to originální,... No, zkrátka můžu doporučit. Ale počítejte s určitou těžší stravitelností. Jedná se v podstatně o více jak hodinu trvající absurdní hádku, která od samého počátku nikam nevede. I když pointa nakonec přijde. ()

Mahowny

Český film roku, za mě i jeden z TOP českých filmů desetiletí. Jakože jsem taky vlastník, mohu potvrdit, že se prakticky jedná o hraný dokument. ()

qbic

Nedokážu to asi zhodnotit zcela objektivně. Film se mi líbil, docela bavil, ale tak neskutečně mě otravovalo a vyčerpávalo se účastnit takového zasedání, že jsem z kina odcházel se smíšenými pocity. A od filmu čekám většinou nějaké povznesení. ()

Alois88

To jsem si zase naběhl. Po minulé, pozitivní, zkušenosti s českým filmem, jsem se odhodlaně vydal do kina na snímek, který má s nadsázkou ukázat to, co důvěrně zná každý kdo bydlí v bytě. Navíc skvělé herecké obsazení. Za herce dávám tu jednu hvězdičku mimochodem. Zpočátku příjemná komedie s trefnými postřehy ze schůze SVJ se postupně změnila v tragikomedii, která za mě už překročila hranici toho,co je opravdu vtipné a co už je trapné. A ano, skutečně tragikomedii, protože většina událostí v pozdější části filmu už nebyla bláznivě úsměvná, ale spíš tragicky smutná. Holt Češi už komedii bez pořádné lidské tragédie, ideálně úmrtí, prostě neumí, to tvrdím už nějaký ten rok. ()

Jamajdzan

Film o tom jak zábavné může být se koukat na věci, které zažívat je tak nezábavné. Dramatická část za mě trochu předčila tu komediální, ale obě by si zasloužili mírně ubrat. Drama by mělo zacházet méně do extrémů, aby bylo uvěřitelnější a prostě víc ze života. A vtípky byly až moc na jistotu tzn. že se tvůrci až moc ujišťovali, aby to každý opravdu pochopil, až to místy začínalo být lehce trapné. Ale jinak pohodová česká konverzačka, která se vryje pod kůži. ()

markyzgero

skvělej timing některejch hlášek, dobře pointovanej scénář a obstojný herecký výkony trochu sráží větší než malý množství balastu a staromilská režie. ale jinak cajk. ()

ANTYCHRYST

Hodnocení 76%??!!! To je trošku omyl neee?? Tvl... Jsem asi koukal na jinej film nebo nevím.. Místo pořádné nálože hlášek.. Jen pár povedených.. Si stejná p. ča jako tvoje máma.. :) :) Homo narážky.. a pár dalších.. Tím ale zábava skončila.. Hádek sotva promluví.. Kužel řeší jen hlasování.. Docela bída.. Chybí tomu lepší scénář a ostřejší humor.. 30% na tohle jít do kina.. Tak budu solidně nasratý..Johnny Ramba už není Bobulka ale Bobule bohužel :) ()

Knor

Celkem přesně vystihující všeobecný charaktery a problémy vlastníků po celé republice. Kdo nikdy žádnou schůzi nezažil, tak si bude myslet, že je to tu dost přehnaný, ale kdepak. Možná tu je pár extrémních situací, ale daleko od reality to určitě není. Skvěle napsáno, skvěle zahráno. Už jsem ani nedoufal, že by česká žumpa vyvrhla něco koukatelnýho, ale tohle se fakt povedlo. ()

JohnZ87

Povedená tragikomedie, která si utahuje z typického "čecháčkovství", hamižnosti, sobectví nebo pocitů "důležitosti" určitých členů SVJ, kteří svojí "funkci" berou až moc vážně. :) Reprezentativní vzorek členů schůze SVJ asi nemohl být trefnější - hnidopišská a na zásadách úzkostlivě lpící právnička mající stanovy SVJ za písmo svaté, věčný potížista a šťoural, rozhodná předsedkyně a její podpantoflácký manžel, obecní trouba, racionální gay, vyčůraná zlatokopka, živnostník-odborník na "všechno", pavlačová drbna, zakřiknutý nováček s těhotnou manželkou, nemluvný-spící důchodce nebo bratrské duo pragmatických kapitalistů, kteří dokáží těžit z omezenosti ostatních. Situace se samozřejmě několikrát vyhrotí a dojde i na dost zajímavé a v konečném důlsedku i vtipné konfrontace. Zejména závěrečný výbuch Zahrádkové a následně i Zahrádky je prostě nezapomenutelný. Tereza Voříšková a Vojtěch Kotek v rámci celého filmu předvádějí zřejmě své životní herecké výkony a zejména Kotek se celkem dokázal vymanit ze svého dosavadního hereckého rozsahu. Úvodní titulková scéna včetně hudebního podkresu zjevně svým pojetím odkazuje k legendárnímu Kulovému blesku. 80% ()

Cooller

'za mejch let se svitilo i prasklejma žarovkama, kdo chtěl tak viděl' výborně zahraná komedie naprosto vystihující malost a postkomunistickou omezenost. českého národa v kostce... místy mi to přišlo přitažené za vlasy a některé ty hysterické scény se vyloženě nepovedli, ale přes to všechno je to stále přinejmenším na 4 jelikož humor je overall vynikajici a česká produkce už předlouho nevypustila nic tak dobrého ()

dkas

Tak tohle je přesně ten důvod, proč už na podobné schůze nechodím. Bohužel se to k závěru trochu rozmělnilo a už to nebylo úplně ono, samotný závěr pak trochu popírá předchozí děj. Většina postav je nicméně skutečně na zabití. ()

Ewík

Tohle je doopravdy jízda. Sice jsem na tak moc emocionální schůzi ještě nebyla, ale věřím, že to takhle někde doopravdy bývá. Navíc mě to zase trochu pomohlo vhlédnout do reality lidí kolem mě. Doopravdy majstštyk - všechny role byly vymazlené (až mi stoupl krevní tlak :-D ). ()

topi80

Když v tom nehledáte nějakou typickou odpadovou snahu tvůrců podávat nám svědectví "jací jsme", "dělat sondu do duše malého člověka" a "vychovávat nás", jak mají čeští filmaři poslední dobou ve zvyku, pak jde o nesmírně pobavující film, ve kterém se pozná každý, kdo něco řešil v jakémkoli kolektivu. V kapele, ve školní třídě, na hasičské schůzi, na firemním školení, při organizaci sportovního turnaje u vás ve vsi... V podstatě nás tady čeká nám všem dobře známá skvadra. Snaživka, podpantoflák, dva "slušňáci", pedantka, jízlivá prudička, retard, podnikavec, vzpomínač na staré dobré časy... Po většinu stopáže hodně svěží konverzačka, jíž trochu škodilo závěrečné tlačení na pilu. Herci výborní, překvapila mě hlavně Dáša, ta tu jízlivou zlomyslnou bábu dala parádně. Vadily mi některé vyloženě křečovité či rovnou trapné (nebo snad o umění se snažící?) scény, jako byla facka či vizitky. Ad absurdum dovedený závěr naopak odpouštím, film takové razítko v podobě vypointování potřeboval. ()

dawid

"Dvanáct rozhněvaných nájemníků" aneb "O slavnosti a hostech" 21. století. Ale v žádným případě vykrádačka! Brilantní metafora současný český malosti. Učebnicové, ale naprosto uvěřitelné charaktery. Smích postupně zamrzá, z komedie se stává drama. Pukrle pro J. Havelku i všechny herce. A pak že to nejde! P.S.: Dík za "objevení" pozapomenutého barokního génia Jana Dismase Zelenky! ()

Podzimní VOD novinky na CANAL+

07.03.2020

Ceny české filmové kritiky – výsledky

Ceny české filmové kritiky – výsledky

02.02.2020

Nejlepším filmem roku 2019 byl českými kritiky zvolen road movie Staříci. Hraný debut Ondřeje Provazníka a Martina Duška o pomstě a spravedlnosti získal kromě nejvyššího ocenění na 10. Cenách české… (více)