poster

Vlastníci

 • angličtina

  Owners

 • Slovensko

  Vlastníci

Komedie / Drama

Česko, 2019, 97 min

Externí recenze k filmu (9)

 • CinemaView.sk (Ján Janočko) ****

  "Vlastníci sú mimoriadne svieži komediálny zjav. Nešetria humorom pre široké publikum, ktorý nie je hlúpy. Rozdávajú hlášky, ktoré ľahko zľudovejú („Ten plyn si nechajte. Na samovraždu.“). Ponúkajú emócie, smiech aj súcit. A aby toho nebolo málo, veľmi poctivé herecké výkony." (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Anja Verem) ****

  "Vlastníky v zásadě skvěle vystihuje slogan jejich plakátu: „Komedie, pro ty, co to nezažili. Drama pro ty, co tím žijí.“ Havelka ve svém debutu zkrátka realisticky zobrazuje atmosféru zasedání SVJ. Baví nejen neotřelé a všední téma, ale i divadelní stylizace prostředí. Hlavním tahákem je pak…" (více)

 • Filmpress.sk (Nina Hradiská)

  "Film, ktorý by sme mohli žánrovo zaradiť medzi konverzačné tragikomédie, takmer nepoužíva hudbu, iba v závere dva úryvky zo skladieb českého barokového komponistu Jana Dismasa Zelenku, ktorého do súčasného hudobného povedomia vrátilo zoskupenie Collegium 1704. Bola to výborná voľba, vznešená hudba…" (více)

 • Filmspot.cz (Jan Varga) ***

  "Komedie je ve Vlastnících naopak nadsazená a satirická, obsahuje absurdní prvky a počítá s tím, že se budete smát četným hláškám postav (povětšinou dementně se chovajících a nepřirozeně reagujících), a to včetně rasistických a homofobních urážek, za něž by si naopak zasloužily odsoudit." (více)

 • MovieZone.cz (Mojmír Sedláček) ****

  "Vedle nutné divadelnosti se však Havelka nezalekl ani několika zcizováků, což v kombinaci se zpomalenými záběry a ironicky orchestrální hudbou dává jasně na srozuměnou, o jak sebeuvědomělý film se jedná. Přesto však nefunguje jen na úrovni společenské kritiky, nýbrž se mu daří i bavit! Přitom by se…" (více)

 • NaFilmu.cz (Barbora Dršková) *****

  "Zaujali-li vás Vlastníci a z nějakého důvodu váháte, jestli jít, běžte. Pokud jste o něm doteď nevěděli, podívejte se na trailer/přečtěte si něco a pak běžte, nebo běžte hned. A jestli vás nezaujal, zkuste mu dát druhou šanci. Vlastníci jsou skvělá hořko-sladká (převážně) komedie, kterou nejspíš…" (více)

 • Pinbacker.cz (Jakub Strouhal) ***

  "Nestává se často, aby do kin zamířil český film, jehož dialogy mají potenciál zlidovět. A pustí-li Vám před ním trailery na tuzemské snímky jako Špindl 2 nebo Bobule 3, není nijak těžké pro něj z rukávu vytáhnout nějaký ten kompliment. Jinak se zázrak nekoná." (více)

 • Rozhlas.cz (Kristina Roháčková) ****

  "Havelka dělá brilantní komedii z absurdního, ale zcela realistického situačního očistce. Vytváří zapamatovatelné hlášky („Přestaňte obviňovat vlastníky z vlastnictví chorob!“) a současně nechává pocítit chlad xenofobních a homofobních urážek, které vycházejí ze stejně nesmyslné, ale naprosto…" (více)

 • TotalFilm.cz (Martin Staněk) ****

  "Komediální drama Vlastníci je bez přehánění jedním z nejlepších tuzemských titulů roku. Jedná se o film, který se pravděpodobně stane evergreenem televizních obrazovek. Dovedu si totiž představit, že se na něj klidně podívám rád třeba ještě dvacetkrát. Loni překvapil debutem Adam Sedlák s naléhavým…" (více)