poster

Vlastníci

 • Slovensko

  Vlastníci

Komedie / Drama

Česko, 2019, 97 min

Externí recenze k filmu (7)

 • ČervenýKoberec.cz (Anja Verem) ****

  "Vlastníky v zásadě skvěle vystihuje slogan jejich plakátu: „Komedie, pro ty, co to nezažili. Drama pro ty, co tím žijí.“ Havelka ve svém debutu zkrátka realisticky zobrazuje atmosféru zasedání SVJ. Baví nejen neotřelé a všední téma, ale i divadelní stylizace prostředí. Hlavním tahákem je pak…" (více)

 • Filmpress.sk (Nina Hradiská)

  "Film, ktorý by sme mohli žánrovo zaradiť medzi konverzačné tragikomédie, takmer nepoužíva hudbu, iba v závere dva úryvky zo skladieb českého barokového komponistu Jana Dismasa Zelenku, ktorého do súčasného hudobného povedomia vrátilo zoskupenie Collegium 1704. Bola to výborná voľba, vznešená hudba…" (více)

 • Filmspot.cz (Jan Varga) ***

  "Komedie je ve Vlastnících naopak nadsazená a satirická, obsahuje absurdní prvky a počítá s tím, že se budete smát četným hláškám postav (povětšinou dementně se chovajících a nepřirozeně reagujících), a to včetně rasistických a homofobních urážek, za něž by si naopak zasloužily odsoudit." (více)

 • MovieZone.cz (Mojmír Sedláček) ****

  "Vedle nutné divadelnosti se však Havelka nezalekl ani několika zcizováků, což v kombinaci se zpomalenými záběry a ironicky orchestrální hudbou dává jasně na srozuměnou, o jak sebeuvědomělý film se jedná. Přesto však nefunguje jen na úrovni společenské kritiky, nýbrž se mu daří i bavit! Přitom by se…" (více)

 • NaFilmu.cz (Barbora Dršková) *****

  "Zaujali-li vás Vlastníci a z nějakého důvodu váháte, jestli jít, běžte. Pokud jste o něm doteď nevěděli, podívejte se na trailer/přečtěte si něco a pak běžte, nebo běžte hned. A jestli vás nezaujal, zkuste mu dát druhou šanci. Vlastníci jsou skvělá hořko-sladká (převážně) komedie, kterou nejspíš…" (více)

 • Rozhlas.cz (Kristina Roháčková) ****

  "Havelka dělá brilantní komedii z absurdního, ale zcela realistického situačního očistce. Vytváří zapamatovatelné hlášky („Přestaňte obviňovat vlastníky z vlastnictví chorob!“) a současně nechává pocítit chlad xenofobních a homofobních urážek, které vycházejí ze stejně nesmyslné, ale naprosto…" (více)

 • TotalFilm.cz (Martin Staněk) ****

  "Komediální drama Vlastníci je bez přehánění jedním z nejlepších tuzemských titulů roku. Jedná se o film, který se pravděpodobně stane evergreenem televizních obrazovek. Dovedu si totiž představit, že se na něj klidně podívám rád třeba ještě dvacetkrát. Loni překvapil debutem Adam Sedlák s naléhavým…" (více)