Vlastníci

• Česko S péčí řádného hospodáře (pracovní název) (více)

Paní Zahrádková (Tereza Voříšková) s manželem (Vojta Kotek) idealisticky chtějí, aby společnými silami dům zachránili. Novomanželé Bernáškovi (Jiří Černý, Maria Sawa) se s nadšením připojují. Paní Roubíčková (Klára Melíšková) pedantsky kontroluje řádný průběh schůze. Paní Horvátová (Dagmar Havlová) všechno iniciativně komentuje. Naivní pan Švec (David Novotný) zastupuje svojí maminku. Paní Procházková (Pavla Tomicová) s panem Novákem (Ondřej Malý) hledá způsoby jak zhodnotit svůj majetek. Pan Nitranský (Andrej Polák) touží po půdě v domě a pan Kubát (Jiří Lábus) důsledně sabotuje jakékoliv rozhodnutí. A v pozadí číhají bratři Čermákovi (Kryštof Hádek, Stanislav Majer), jen starý pan profesor Sokol (Ladislav Trojan) zatím nic nekomentuje… (CinemArt)

hull

Obsahově se jedná přibližně o jeden díl bakalářů nebo jiný formát povídky. Jako celovečerní film je to slabší, protože téma se rychle vyčerpalo. Herecká jména zakrývají nedostatečný obsah. Humor je velmi hrubý, hodně prvoplánovitý a dobré gagy zůstávají upozaděny nebo jsou do úmory recyklovány. Beru to jako pokus o nízkorozpočtový film určený pro každého, tedy i velmi nenáročného diváka. Pokud se jedná o současnou satiru, tak bohužel žijeme dle filmu v době našich rodičů. ()

kymla

Za mě první půlka byla lepší, úderné hlášky, vykreslení postav. Bohužel v druhé polovině už jsem se nudila a sledovala hodinky...Pozitivně hodnotím herecké výkony, ale příběh si zasloužil více rozvinout. Takže průměr.. ()

Fabe

"konečně to veme někdo pořadně do rukou...a povede to jako firmu!" Těšil jsem se...ohlasy zmiňující podobnost s Formanovymi filmy, herecký ansámbl, to vše od Havelky z Vosto5...a zklamání naštěstí nepřišlo, ba naopak, marně si vzpomínam, kdy jsem se v kině naposled u českého filmu tak bavil. Společně s Mádlovým Na střeše další skvělý tuzemský počin a jen se modlím, aby tyhle filmy vydělaly svým tvůrcům tak, aby nás mohli dál v budoucnu bavit. ()

George8

Snímek podle divadelní předlohy režiséra Jiřího Havelky mě prostě uchvátil. Vratíme se do dob Vlasty Buriana. Schůze v jednom bytě probíhala přesně tak, jak jsem si to představoval, než jsem usedl do sálu. Velké díky za tuhle kvalitu. ()

Pete

Vypíchnul bych na začátek, že tohle je látka jako stvořená pro divadelní prkna, které snesou určitě více afektovaného přehrávání. Zde to debutující Havelka či dramaturg trochu neukočírovali, a zhruba od poloviny se začíná příliš projevovat vykonstruovanost situací a jednorozměrnost postav. Vygradovaný závěr je již opravdu příliš hysterický, když se skoro všichni začnou chovat jako šílenci, ač je to někdy i v rozporu s jejich předchozí charakteristikou. Navíc některé drobnosti (třeba postavu těhotné Japonky) vidím jako úplně zbytečné. Je mi to trochu líto, protože jinak jsou dialogy perfektně odkoukané z reálných schůzí, to mohu potvrdit z vlastní zkušenosti, a kromě občasného pobavení mne většinu času běhal mráz po zádech. Také díky skvělým hereckým výkonům nastavuje tenhle film pověstné zrcadlo doby až bolestně věrně. ()

Gamekeeper77

Smíchy sem se navzdory mým očekáváním sice nepotrhal, ale z plátna sem nespustil oči. Dialogy byly naprosto úžasný, kasting taky výbornej, jenom to finále na mě i přes skvělou myšlenku působilo trochu rozpačitě. 78% ()

pity

Komedie pro ty kdo to nezažili, utrpení pro ty kdo to zažili. Spíš než komedie, je to pravdivé, smutné a hloupé točit o tom komedii. ()

Moiseiwitsch

Nejlepší tuzemský film 2019 !!! Dobrý, nápaditý a po dlouhé době konečně v domácí filmografii vypilovaný scénář, vtipné dialogy skvělých herců a kvalitní hudba k tomu. Na malém prostoru velké divadlo! ()

ostravak30

Tohle je přesně ten případ filmu, u kterého bych nečekal, že bude tak dobrý a on je. Pominu-li výborné herecké výkony - a to i paní Havlové, ale i dalších, je zde také výborný scénář. Naštěstí jsme podobné schůze nikdy neměli ani jsem se žádných účastnit nemusel. A po tomhle filmu také vím, že se nikdy žádných nezúčastním, ale hlavně nikdy nebudu dělat správce, ani kdyby mi nabízeli milion. Práce s lidmi je to nejtěžší na světě. A film mimo jiné také zobrazuje všechny chyby naší demokracie. Ano, Vlastníci jsou zároveň předobrazem naší demokracie. Přesně taková je. Každý sám na sebe a hájit jen své zájmy, přehnaná byrokracie a tisíce schůzí a jednání, díky kterému se stejně nikam nedojde a nic nevyřeší. A úplně nejlepší je, že se nechává všechno na poslední chvíli a řeší se to až v havarijním stavu, nebo když se něco stane. Na to jsme v Česku experti. A pak také na popírání právě této demokracie, za kterou Češi tak bojují. Když se nám nelíbí rozhodnutí demokratickou cestou, hned ho napadáme. Přesně o tom jsou Vlastníci a je to tak do očí bijící. Je to alegorie na současný český stát. A je veliké štěstí, že se jedná o komedii, jinak by každý po, někteří možná i během, shlédnutí potřebovali kýbl! ()

Vykuk

Neskutečná nuda, přehrávání, neustálé opakování nucených rádoby vtipných poznámek atd.. nesymapatické, otravné.. ()

ESW odpad!

Tak co tohle bylo? Ja se tak těšila a dostala jsem Tohle! Banda nejlepší českých herců sedi kolem stolu a doslovně odrikava všechny vtipy na téma členské schůze a omezenost seniorů. Takhle by možná mohla vypadat první zkouška divadla, ze který se později udělá skutečný kus. Jako absurdní drama možná dobrý. Ale ono to být absurdní drama nema, co? ()

Mkartaylas56

Kolik jsem čekal, jsem nakonec i dostal. Vlastníci jsou jasným důkazem toho, že dobrý nápad a hrstka kvalitních (a tentokrát i mnou oblíbených) herců stačí k tomu, aby vznikla parádní komedie, ze které je sice cítit, že jí více svědčí divadelní prkna, ale ve finále jde (oproti dnešní většinové tvorbě v Česku) o skutečně zábavný, odvážný a hlavně uvěřitelný kousek, který mimo skvělého scénáře dotvářejí stejně kvalitní výkony herců, kteří si účast v tomto filmu očividně užili. Za mě tedy spokojenost a jen tak dál, protože podobné projekty bych uvítal mnohem častěji. 75% ()

Sidarius

Jelikož jsem idealistický předseda bytového družstva a sleduji dění v téhle republice a je mi z něj (a hlavně těch lidí, kteří to způsobují a dopouští) dost smutno, tak pro mne to byla hodně černá komedie. Spíš než vtipné, to bylo totiž naprosto přesné. Nejsmutnější je, že takoví lidé fakt jsou a je klidně možné, že se sejdou v jednom SVJ, protože jich není málo. Jen zapátrejte ve svém okolí, určitě znáte nějakou paní Roubíčkovou, Horvátovou, Procházkovou, Švece a spoustu pánů Kubátů. No a vám starším zase my mladí liberálové určitě přijdeme jako Zahradníkovi a Nitranský. SPOILER: A hlavně jistě všichni znáte minimálně jednoho Čermáka, jeden nám teď tady totiž už docela dlouho vládne (a přišel k tomu podobným způsobem, jako bratři ve filmu). KONEC SPOILERU. Jo a abych nezapomněl, všemu mlčky přihlíží a s davem jdou Bernáškovi. 12 rozhněvaných vlastníků funguje skvěle jako satira schůze malého BD/SVJ, ale ještě lépe jako satira celé současné České společnosti, protože ty persony jsou skvěle vytvořené, zahrané a hlavně, to prostě skvěle sedí. ()

Podzimní VOD novinky na CANAL+

07.03.2020

Ceny české filmové kritiky – výsledky

Ceny české filmové kritiky – výsledky

02.02.2020

Nejlepším filmem roku 2019 byl českými kritiky zvolen road movie Staříci. Hraný debut Ondřeje Provazníka a Martina Duška o pomstě a spravedlnosti získal kromě nejvyššího ocenění na 10. Cenách české… (více)