Vlastníci

• Česko S péčí řádného hospodáře (pracovní název) (více)

Paní Zahrádková (Tereza Voříšková) s manželem (Vojta Kotek) idealisticky chtějí, aby společnými silami dům zachránili. Novomanželé Bernáškovi (Jiří Černý, Maria Sawa) se s nadšením připojují. Paní Roubíčková (Klára Melíšková) pedantsky kontroluje řádný průběh schůze. Paní Horvátová (Dagmar Havlová) všechno iniciativně komentuje. Naivní pan Švec (David Novotný) zastupuje svojí maminku. Paní Procházková (Pavla Tomicová) s panem Novákem (Ondřej Malý) hledá způsoby jak zhodnotit svůj majetek. Pan Nitranský (Andrej Polák) touží po půdě v domě a pan Kubát (Jiří Lábus) důsledně sabotuje jakékoliv rozhodnutí. A v pozadí číhají bratři Čermákovi (Kryštof Hádek, Stanislav Majer), jen starý pan profesor Sokol (Ladislav Trojan) zatím nic nekomentuje… (CinemArt)

BDMarty007

Nápad je to výborný a jako divadelní hra je to asi skvělé. Ale co funguje výborně na jevišti, bohužel nefunguje úplně stejně ve filmu. Divadlo je přiznané komediantství, kde se musí přehánět a trochu přehrávat, jeviště umožňuje některé postupy a gagy, které ve filmu působí trapně. Některé postavy jsou až moc karikatury, a když tam jeden chlapík řekne potřetí, že má na něco firmičku, začíná to být otravné a po osmé je to k nevydržení. Je to škoda, dalo by se to pro film snadno upravit, na něčem trochu ubrat a jinde přidat. Viděl jsem na to asi tříminutový trailer a ten byl výborný. A po shlédnutí filmu musím říci, že by mi býval celkem stačil. ()

Dave Lister

Vlastníci nejsou úplně čistokrevnou komedii. I přesto že postavy jsou fiktivní, tak si dokáži představit, že i tací lidé žijí mezi námi. Schůze vlastníků je opravdu přehlídkou všeho co vás jen napadne. Od birokratických živlů, starých struktur, afektovaných ženušek, zlých a urýpaných starých panen až po naprosté nýmandy a jiné komické postavičky. Jde o tragikomický pohled na naší společnost, kde vylézají na povrch opravdu odporné lidské charaktery se vším všudy. Geniální Formanovsko Trierovský styl debutanta Jiřího Havelky je opravdu zábavná a celkem zběsilá jízda, na to že jde o téma schůze vlastníků bytových jednotek. Ohledně hereckých výkonů je nutno říci, že mám problém vyzdvihnout pouze jedno či dvě jména. Je to naprostá herecká synchronizace všech co se ve filmu objeví. Každý jede po svém a každý je jiný a přesto jsou všichni zapamatovatelní. Přeci jen však nad nimi všemi, jsou dvě jména, která rozrhrávají opravdu vysokou hereckou hru. Těmi jsou Dagmar Havlová a Jiří Lábus! Opravdu u těchto dvou postav by má míra tolerance, empatie a lidské slušnosti vzala za své. Jirka Havelka je zřejmě velmi zdatný režisér a doufám, že svůj um převede brzy opět na filmové plátno. ()

Likan7

Herecky překvapivě silný (překvapivě skvělá Ramba), kde je každý fakt trefou do černýho. Skvělej humor, který trefně karikatuje tu hovadinu, kterých bychom se měli účastnit a moc dobře zvolená chvíle pro přepnutí na vážnější notu, která se ke konci objevuje a dělá film mnohem zajímavější. Už dlouho jsem se tak příjemně nebavil, a to mi je jen 30. Umím si představit jaký pocity bude mít třeba můj táta, který tyhle schůze vyloženě nesnáší a z vyprávění je to úplně stejný. Asi bych měl někdy na tu schůzi u nás jít. ()

Khamsin

Mrzí mě, že nemůžu dát více, jak tři hvězdičky, jelikož Vlastníci jsou filmem, na který jsem se těšil. A ne, není to průšvih. Nelituji času. Ale bohužel mohu říci pouze "Nenadchne, neurazí". Herecké obsazení i herecké výkony jsou rozhodně více, než sympatické. Vtip to má, ne že ne. Nicméně to postupem času trošku ztrácí dech. Některé scény mi přišly rušivé. Chvíli to bavilo, chvíli to nudilo. Co opravdu nemám rád, pokud i ve filmech podobného ražení, si tvůrci neodpustí nějaké to politické kopnutí. Všichni víme, jaký mají umělci na současné politické vedení naší země názor, a ať už se s ním ztotožňuji nebo nikoli, nepotřebuji to poslouchat na každém kroku... už ani film si člověk nemůže pustit, aby na něho v nějaké formě nevyskočil Babiš. To je jen takové malé postesknutí, film jako celek nebyl špatný. Nebyl však ani úchvatný. >| ()

Monggol

Trochu ma to sklamalo. Mohla to byť solídna dráma s prvkami komédie, ale takto z toho vyšla len ďalšia česká komédia, i keď furt lepšie ako ostatné zvratkoidné české romantické a rodinné komédie.. ()

vikino1

Do kina bych na to asi nešel, ale v době karantény kvůli Koronaviru, je to milé zpestření domácí nudy. O to víc mě potěšilo, když jsem zjistil, že to je skupina lidí, zavřená do jedné místnosti, každý se svojí motivací, se svým pohledem na svět, se svýma úmyslama, se svýma kostlivcama, který postupem času lezou na povrch. A tohle mě prostě baví. Prostě kvalitou podobná konverzačka jako Naprostí cizinci, 12 rozhněvaných mužů a podobně. ()

waska

Za mě dobrý. Navíc mám v živé paměti něco obdobného z naší schůze vlastníku v panelovém době, kdy část přítomných byla proti železné mříži proti krádežím, protože by platili o 45 Kč měsíčně víc... ()

rivah

Trochu prvoplánové včetně vyznění. Ocenění zasluhují dobří herci a promyšlený závěr se záběry z (následného) života jednotlivých vlastníků prostřídané obrazy parforsního honu na obrazech a doprovázené barokní hudbou. Jestliže však to má být podle kritiků jeden ze dvou nejlepších loňských filmů, tak je na pováženou, jak ta naše současná kinematografie vypadá. ()

Saintcrux

Film ok, výborne vyobrazenie širokého spektra ľudí českého (i slovenského) národa. Udalosti ku koncu filmu boli už moc prekombinované a trošku wtf. Stačilo tam trošku ubrať a bolo by 5 hviezd. ()

Pafnuc

Znáte ten vtip. jak se sejde banda dementů a hodinu a půl na sebe pokřikují fráze? Neznáte? No nedivím se, protože ono to vlastně není vůbec vtipný, stejně jako tenhle film. Ani zajímavý. ()

Ivo

Pardon, tohle měl být jakože "film" ? Přišlo mi to spíše jako live záznam obvyklého večerního posezení, poskákání a povřískání pacientů ve společenské místnosti pavilónu C bohnické léčebny před rutinním spoutáním a návratem na klecová lůžka (kdy občasné výpadky kamery byly narychlo suplovány prostřihem na fotku nějaké kuchyně, chodby nebo záchodu). Stísněně klaustrofobická a monotónní juchající přehlídka nepříjemně iritujících psychopatů a mentálně narušených jedinců v družné spontánní akci (s ošetřovateli vyčkávajícími znuděně opodál?). Ano, bylo tam možná pár drobných vymazlených detailů, ale deset minut by pro přednostu kliniky asi bohatě stačilo ? Ovšem prezentovat to jako celovečerní film v distribuci kin - že by jeden z excitovaných pacientů propašoval do areálu pistoli a chtěl se stát slavným ? :) ()

Oonika

V rámci českých komedií veliký, ale fakt veliký nadprůměr. Takže možná lehce nadhonocuju, ale myslím, že si to Vlastnícic zaslouží. ()

AnnalieseK odpad!

Takže kdo v tomhle bizáru vlastně hraje? Otravná ukřičená bydlenka, který puká cévka, když ji nikdo nenechá domluvit nebo když není po jejim, doplněná podpantofláckým manžou, který sebere své koule až na konci filmu (tiše tleskám). Pak nějaký ožrala, co má místo mozku pivní kostku a vůbec netuší, co se děje. Znuďěná japonská těhule s tichošlápkem. Pan vychcánek s bábou, která holduje černým pérům a přezdívá je studenty medicíny, no jasně. Melíšková, která si hraje na paní důležitou, že bych jí nejradši dala pěstí, sotva by jednou promluvila. Jeden vykroucenec, aby to bylo hezky novodobý a udrželi jsme standardy pro podporu homosexuálů. Dva rádoby businessmani, co sežrali na svých cestách rovněž šalamounovo hovno a svoje ego zaobalují do těch nejlevnějších obleků, co najdou na tržišti. A to by bylo, aby v českým filmu nechyběl nějaký ten komunista a drbna Kelišová. No a o čem to vlastně je? Celých 97 minut sledujete jen nesmyslné hádání na schůzi vlastníků, spíš debilů, děj úplně o ničem, jako by snad někomu došly prachy a potřeboval napsat nějakou nenáročnou rychlokvašku za jeden večer. A ne, není to vtipný, je to k pláči, ale ani ne tak, že máte nějakýho takovýho souseda v baráku, ale spíš to, co všechno jsou schopni Češi natočit za hovadiny a říkat tomu komedie a ještě víc k pláči je, jak málo stačí k potěšení srdíček českých diváků. Celé to působí strašně amatérsky, jak výkony herců, tak celý film. Za mě jedno velké NE, díky. ()

LordMysti

Minimalistický nápad, maximum vytěženého. V polovině filmu jsem očekával že bude děj stagnovat a bude se opakovat rozjetý scénář. To jsem se ale spletl, autoři nechali příběh opravdu pořádně vygradovat, až jsem to nečekal. Za mě opravdu na české poměry výborný počin, který mě držel od začátku do konce. ()

Psycho.R

Výborné propracované charaktery jednotlivých postav zajišťují, že vzájemná interakce funguje v jakékoliv kombinaci. Komornost divadelní předlohy se podařila přenést do filmu a přitom funguje jak má. Není lehké udržet pozornost diváka při tom, že sledujeme pouze jednu místnost, kde všichni jen sedí a komunikují. Zároveň sdělení jednotlivých monologu má sílu v tom, že by skutečně uvažovala a reagovala tak, jak jednotlivé postavy. V komunikačkách u mě vede stále Bůh masakru, ale Vlastníci nejsou vůbec špatný. ()

Podzimní VOD novinky na CANAL+

07.03.2020

Ceny české filmové kritiky – výsledky

Ceny české filmové kritiky – výsledky

02.02.2020

Nejlepším filmem roku 2019 byl českými kritiky zvolen road movie Staříci. Hraný debut Ondřeje Provazníka a Martina Duška o pomstě a spravedlnosti získal kromě nejvyššího ocenění na 10. Cenách české… (více)