Vlastníci

• Česko S péčí řádného hospodáře (pracovní název) (více)

Paní Zahrádková (Tereza Voříšková) s manželem (Vojta Kotek) idealisticky chtějí, aby společnými silami dům zachránili. Novomanželé Bernáškovi (Jiří Černý, Maria Sawa) se s nadšením připojují. Paní Roubíčková (Klára Melíšková) pedantsky kontroluje řádný průběh schůze. Paní Horvátová (Dagmar Havlová) všechno iniciativně komentuje. Naivní pan Švec (David Novotný) zastupuje svojí maminku. Paní Procházková (Pavla Tomicová) s panem Novákem (Ondřej Malý) hledá způsoby jak zhodnotit svůj majetek. Pan Nitranský (Andrej Polák) touží po půdě v domě a pan Kubát (Jiří Lábus) důsledně sabotuje jakékoliv rozhodnutí. A v pozadí číhají bratři Čermákovi (Kryštof Hádek, Stanislav Majer), jen starý pan profesor Sokol (Ladislav Trojan) zatím nic nekomentuje… (CinemArt)

Sidarius

Jelikož jsem idealistický předseda bytového družstva a sleduji dění v téhle republice a je mi z něj (a hlavně těch lidí, kteří to způsobují a dopouští) dost smutno, tak pro mne to byla hodně černá komedie. Spíš než vtipné, to bylo totiž naprosto přesné. Nejsmutnější je, že takoví lidé fakt jsou a je klidně možné, že se sejdou v jednom SVJ, protože jich není málo. Jen zapátrejte ve svém okolí, určitě znáte nějakou paní Roubíčkovou, Horvátovou, Procházkovou, Švece a spoustu pánů Kubátů. No a vám starším zase my mladí liberálové určitě přijdeme jako Zahradníkovi a Nitranský. SPOILER: A hlavně jistě všichni znáte minimálně jednoho Čermáka, jeden nám teď tady totiž už docela dlouho vládne (a přišel k tomu podobným způsobem, jako bratři ve filmu). KONEC SPOILERU. Jo a abych nezapomněl, všemu mlčky přihlíží a s davem jdou Bernáškovi. 12 rozhněvaných vlastníků funguje skvěle jako satira schůze malého BD/SVJ, ale ještě lépe jako satira celé současné České společnosti, protože ty persony jsou skvěle vytvořené, zahrané a hlavně, to prostě skvěle sedí. ()

kubilov

Moc zábavná konverzačka o tom, jak je těžké vyjít s idioty a kretény. Havelka je opravdový talent, Ramba a Lábus jsou fenomenální naprosto. Třeba Lábův verbální ping pong s Havlovou je neuvěřitelně vtipnej. Super film, silné 4* ()

miki68cz

Ramba +++++, Havlová +++++, Melíšková +++++, Lábus+++++, Novotný +++++. Tohle není film, tohle je surovej život. Nejlepší český film posledních 5 ti let. Jednoduché, levné a přitom koncert. Vřele doporučuji, zvláště pak členům a předsedům SVJ. ()

papilon395

Brilantní ukázka české malosti. Atmosféra, ve které to jiskří a občas bouchne. Zaplať pámbů za domek po rodičích s přátelskými sousedy za plotem. ()

Hemlock

Neuvěřitelná petelice a naprosto dokonalá hra s jednotlivými charaktery postav!!! Perfektní ukázka maloměšťátského zmrdství, výborně zahrané, ještě lépe napsané a kdo někdy byl na schůzi vlastníků, musel alespoň v jednom z řešených problémů a nebo v jedné z přisedících postav najít shodu a osobní zkušenost. Tleskám a dávám búra - 90%. ()

Vojta00

Téma, název a herecké obsazení by napovídaly, že jde o lehkou odpolední komedii, při které se budete celou dobu popadat za břicho. Kdo nabude tohoto dojmu, bude možná zklamaný. Jelikož jsem ale byl předem upozorněn, že to je i drama a s tím jsem na to i koukal, byl jsem nadšený. Všechny typy magorů jsou naskládané okolo stolu (trochu jako 12 Angry Men) - spousta vypočítavosti, přetvářky, osobních zájmů. A tomu barokní hudba :-) Prostě super! ()

fordhont

Krutě realistická sonda do lidské blbosti a neschopnosti vést smysluplnou poradu na ukázce vzorových českých charakterů. ()

AgnesDee

Heslo filmu zní: Komedie pro ty, co to nezažili. Já to zatím nezažila, ale rozhodně nemůžu říct, že je to pro mě komedie. Tohle je po dlouhé době dobrý český film. Pořádné surové drama. A ve mně opět vysvitla naděje, že ještě pořád umíme točit dobré filmy s dobrými příběhy. ()

tavvva odpad!

A já se na to fakt těšil :( Čekal jsem humor k pomočení, ale ten nepřišel. Bylo to hloupé, nudné a otravné. ()

george82

Tohle podle mě pochopí jen ti, kteří mají vlastní zkušenost s poradami SVJ. Je to pecka a Voříšková je tu parádní. ()

Detak odpad!

Zase jednou dokument o klasickym českym debilizmu. Na to nemám nervy. Úplně mi stačí potkávat stále víc debilů a zmrdů v realitě. Jo, to když se ušije rouška, to je každej hned solidární a svatej a udávat to je přeci nutnost, a za měsíc si zase budeme o to víc závidět a s*át na hlavy. Ó národe, jak ty jsi v pr*eli. ()

Pitryx

Ačkoli je to neuvěřitelné, líbilo se mi to a místy jsem se královsky bavil. Ve velké většině filmy, kde se jen a jen kecá u mne neuspějí, tento je však světlá výjimka. ()

Plastík

Libové komunikační drama, i když na druhou stranu to nemá takovou hloubku, kterou neumím popsat.. Bylo to velmi úsměvné a konec byl monstrózně proveden. Pěkně se s tím tvůrci popasovali. Jen co je pravda. ()

curfew77

Čím civilnější, tím lepší. Ve chvílích, kdy si VLASTNÍCI začnou hrát na umění (závěrečné titulky), je to spíš nuda. Nicméně dialogy naposlouchané a napsané parádně, místy je to opravdu velmi vtipné, herci si to do jednoho užívají a podařilo se najít i jakous takous pointu, což mě potěšilo. 80 % a palec nahoru jako u českého filmu dlouho ne. PS: Tereza Voříšková Ramba je pořád fakt neskutečná (!) rajda :) ()

MartinTerran

Tahle komedie se opravdu povedla. Film staví hlavně na dialozích a řeči těla, jelikož se vše odehrává v jedné místnosti s minimem rekvizit. Není to tak, že bych se smíchy válel po podlaze, ale bylo tam dost trefných vtípků a také úsměvných momentů. Postavy byly obsazeny a zahrány znamenitě. Tak konec byl takový... nijaký. Za mě super podívaní a pak mi lidi budou tvrdit, že české filmy stojí za nic. Hodnocení: 87/100. ()

nula87

Za mě jedna z nejlepších českých komedií za dlouhou dobu. Dlouze bychom mohli diskutovat o tom, zda to vůbec komedie je, protože na mnoha a mnoha místech se smějeme něčemu, co by nás mělo spíše děsit. Ale Vlastníci jsou až děsivě skvělí. A pokud jsem se tady dočetl, že divadelní hra je ještě lepší, musím ji vidět. 90% ()

Podzimní VOD novinky na CANAL+

07.03.2020

Ceny české filmové kritiky – výsledky

Ceny české filmové kritiky – výsledky

02.02.2020

Nejlepším filmem roku 2019 byl českými kritiky zvolen road movie Staříci. Hraný debut Ondřeje Provazníka a Martina Duška o pomstě a spravedlnosti získal kromě nejvyššího ocenění na 10. Cenách české… (více)