Vlastníci

• Česko S péčí řádného hospodáře (pracovní název) (více)

Paní Zahrádková (Tereza Voříšková) s manželem (Vojta Kotek) idealisticky chtějí, aby společnými silami dům zachránili. Novomanželé Bernáškovi (Jiří Černý, Maria Sawa) se s nadšením připojují. Paní Roubíčková (Klára Melíšková) pedantsky kontroluje řádný průběh schůze. Paní Horvátová (Dagmar Havlová) všechno iniciativně komentuje. Naivní pan Švec (David Novotný) zastupuje svojí maminku. Paní Procházková (Pavla Tomicová) s panem Novákem (Ondřej Malý) hledá způsoby jak zhodnotit svůj majetek. Pan Nitranský (Andrej Polák) touží po půdě v domě a pan Kubát (Jiří Lábus) důsledně sabotuje jakékoliv rozhodnutí. A v pozadí číhají bratři Čermákovi (Kryštof Hádek, Stanislav Majer), jen starý pan profesor Sokol (Ladislav Trojan) zatím nic nekomentuje… (CinemArt)

hackstolle

Obecne rozdeluji humor na minimalne dve skupiny lidi. Ti, kteri preferuji Partičku, a ty kterým se libí dejvicky humor. O tech ostatnich az jindy. Jako za me to sice bylo misty dost strojene, ale podstatu to rozhodne splnilo. A me konkretne to pobavilo. 75-80% rozhodne. ()

Tominni

Tak tahle schůze vlastníků byla pecka, velmi trefně popsané vlastnosti, chuť rozdávat facky musí chtít každý divák. Vtipná konverzačka, ale ostrá jako břitva. Takže pocity smíchu nakonec vystřídá pocit marnosti a tragédie. Skvěle napsáno, skvěle zahráno všichni herci do jednoho byli přesní. Jen více takových českých filmů, co nejméně podobných schůzí v životě. ()

transbeskyd

No, kdybych něco takového nezažil taky, tak by mě to asi tak neoslovilo. Ale takhle jako bych tam byl... Taky jsem měl na začátku jako vlastník ty ideály, který pak narazily na tuhle zeď demagogicky zmutovaných gerontů. Pan Kubát a Paní Horvátová jako prototypy takových těch echt maloměšťáckých zmrdů a i ostatní z činžovní party včetně dvojvaječných dvojčat, kterým ty ostatní ovce ve finále skočí na špek, mě bavili. Jirko, dobrý! ()

tkey

Dá se udělat něco koukatelného v rámci jedné místnosti? Samo-pr*elo-zřejmě. Výborné skloubení divadla a filmu v situaci kterou mnoho z nás zná a ty co ji neznají, buďte rádi, tohle vám jako zážitek stačí. ()

subic

Plyn byste si měli nechat - na sebevraždy... jediná hláška Ladislava Trojana. Masakr aneb jak vypadá typická členská schůze SVJ. Jsou věční vysírači a vedle nich je pár těch, co to myslí dobře a chtějí pro dům něco udělat. A pak jsou tu další nejen schopní, ale všeho schopní.... dalo by se to udělat tak, že nám zatím podepíšete prázdný papíry... Film se podařilo velmi dobře obsadit a musím říct, že teda každý tam perlí a Tereza Ramba, pro kterou mám čím dál větší slabost, ta perlí nejvíc. A ten závěr, u koho to vlastně hořelo? Film pobavil a popsal situaci, která se víceméně stejně odehrává leckde. ()

brzozin

Tragikomická a zcela přesná freska současné české společnosti. Tenhle vzorek populace by byl ideální pro tvorbu průzkumu veřejného mínění. Je to dokonalá uklázka toho, proč je naše společnost v takových sračkách. Toto není film, ale dokonalá sociologická studie. ()

JosefTomas

Ukázkový případ tragikomedie, které sluší malá místnost jako málo komu. Je trochu škoda, že tento počin ne každý dokáže úplně docenit, protože je z toho cítit divadlo víc, než je záhodno. Já toto tvůrčí rozhodnutí plně chápu a zároveň lituji všechny, co čekají regulérní komedii. Ti musí být dozajista zklamaní, protože Havelka se nespokojil jen s jednotvárnými charaktery a každá má tak svojí hloubku. Většině tuzemskému publiku tato kombinace žánrů nic neřekne, ale těm náročnějším dokáže vykouzlit úsměv na tváři. Jen škoda, že jich nebude tolik, kolik by si tento film zasloužil. ()

MFloyd

Vcelku chytré drama, překypující arogancí a sobectvím postav, až máte opravdu chuť něco nehezkého jim provést. Jediné co mi ubírá tu 4* je až přílišná nefilmovost. Ano, 12 rozhněvaných mužů byl úžasný počin, natočený pouze na prostoru jedné místnosti, ale opravdu jsem si připadal jako v reálném prostředí, zatímco tady mi přišlo, že někdy scénky šli už moc na sílu a tedy nebylo to dosti uvěřitelné. Nicméně na české poměry nadprůměrná komedie a drama zároveň. PS: Celkem mě rozptylovala stále se přemisťující bábovka na začátku :) ()

Oxymoron5

Viděno jako divadelní představení jihlavské VOSTO5ky, před pár lety v rámci MFDF, kdy to hráli někde na úřadu v kanceláři/zasedací místnosti. Diváci namačkaní hlava na hlavě a ztvárnění famózní, uvěřitelné a storpocentně přirozené. Třešničkou na dortu bylo skutečné vyrvání zámku na dvoukřídlých dveřích v zápalu hry. Toto filmové zpracování mě oproti tomu naprosto zklamalo, i když výběr herců byl dobrý. Zbytečné prostřihy bytů a domu a nezachránila to ani ta zpomalená scéna, kerá mi z toho přišla asi nejvtipnější. ()

marek29

No nevím, reálné budiž ale i reálně trapné. Za mě moc syrový, stopáž by to sneslo poloviční, ale bylo fajn vidět film kde se s tím režie nesere. Asi nejsem cílovka. Místama jsem se usmál. Ramba byla a je dobrá. Na víc než 3 to není.. ()

PAVLIS

50% Komedie? Až na drobné výjimky ne. Chování některých vlastníků spíš řadí film do kategorie verbální drásavý horor. A já moc horory nemusím. Shnilou třešničkou na dortu je příliš zbrklý, ne moc uvěřitelný konec. Že mi Vlastníci nesedí ale ještě neznamená, že jsou vyloženě špatní. ()

LdaVinci

Konečně. Nějak stále nebyla vhodná chvilka a najednou už utekly 4 roky od premiéry, přestože jsem o tom od začátku věděl a chtěl jsem to vidět. Je to zase ten povedený český snímek mezi spoustou přihlouplých a průměrných. Jsem nadšen, protože to vykreslilo, jak se skutečně podobné věci v SVJ dějí. Alespoň to vím od rodičů, kteří už pár schůzek absolvovali. Sejde se skupina absolutně různě smýšlejících lidí a vy, jakožto racionální inteligentní člověk nezmůžete nic. Musím tedy v tomto snímku pochválit herce, kteří mi opravdu na emoce hrát uměli. Obzvlášť jsem měl velké pochopení pro postavu ztvárněnou Terezou Rambou, která předvedla parádní výkon. Místy to možná mohlo být přitažené za vlasy, ale jinak bomba! ()

kubas369

8/10. Jeden stůl a banda pokřivených osobnosti. Plejáda schopných herců mačká atmosféru do extrému. Vše musí skončit výbuchem a to se i stane. Další důkaz, že to s naší filmovou scénou není zas tak špatné. ()

Ivoman

Jako člověk se v tom skoro pozná, je to přehnané, vtipné a opět český film, kterému scénárista nedokázal vymyslet konec a pointu. Opět se zaštítí tím nesmyslem, že chce, aby si konec každý divák domyslel sám. Prostě novodobý český film. Pokud se nejedná o film o skutečné události, která má začátek i konec, tak tyto filmy prostě neumí skončit. Scénáristovi došel dech a nazdar. ()

sharka.68

Neskutečně se po shlédnutí ukázky, těším do kina...řezala jsem se už při ní, taky jsem jeden čas byla předsedkyní SVJ...díky, už nechci..ale jednoho potěší,že je to jinde "i horší" a přesto je úžasný,jak se u toho lidi dokážou bavit a najít si tam to svý...a doufám, že se v tom i spousta lidí pozná a zamyslí se nad tím, jestli nezpůsobuje svým sousedům a dalším vlastníkům, svými postoji,"peklíčko na zemi". ()

Lucik80

Část filmu je až geniální: skrutátor, bílé zuby ve tmě a žluté zuby ve tmě, to vážně nemělo chybu. Ale tahle komediální část nastavila filmu hodně vysokou laťku, kterou si nedokázal udržet po celou dobu. Závěr nechává prostor pro vlastní fantazii, jak to s Vlastníky v budoucnu dopadne. (Já ale myslím, že po tom podpisu, asi hodně špatně). Je to herecký koncert a už se těším, až film někdy uvidím znova. 4* ()

Podzimní VOD novinky na CANAL+

07.03.2020

Ceny české filmové kritiky – výsledky

Ceny české filmové kritiky – výsledky

02.02.2020

Nejlepším filmem roku 2019 byl českými kritiky zvolen road movie Staříci. Hraný debut Ondřeje Provazníka a Martina Duška o pomstě a spravedlnosti získal kromě nejvyššího ocenění na 10. Cenách české… (více)