Drahý otče... Znovu (S01E18) (epizoda)

Dear Dad, Again

Komedie / Drama / Válečný

USA, 1973, 25 min

Jackie Cooper

Předloha:

Richard Hooker (kniha)

Kvůli tomuhle dílu jsem začal hodnotit jednotlivý díly MASHe na ČSFD, protože je v nich (obzvlášť v prvních sériích) velkej rozdíl. MASHí dopisy jsem si obecně zamiloval a tenhle díl patří k vůbec těm nejlepším. Je tu hromada, HROMADA!, vtipnejch momentů ("Čau, čudlo!", Klinger ve svatebních šatech, swingová kapela), ale i pár momentů k zamyšlení ("je zázrakem, že otec Mulcahy ještě neohluchl z toho, jak tu vybuchuje jedno přikázání za druhým..." – by mě docela zajímalo, jestli na tuhle hlášku mysleli při psaní scénáře z posledního dílu 🤔).(20.3.2019)

Radar čtoucí myšlenky. Není to hezké takhle mluvit.(17.1.2018)

"Nechci, aby sis myslel, že tu je blázinec, tati, tak organizovaní tu nejsme. Jenom se strašně nudíme." Hawkeyeovy dopisy otci mají velkou výhodu v tom, že nemusí mít příběh, protože jim stačí pár skečů. Mne tedy nadchla zejména Radarova maturita, protože pod Henryho přísným dohledem bych snad i já dálkově získal doktorát z astrofyziky. A pak jsou tu další skvělé kousky - Doktoři swingu, falešný doktor, nevěsta Klinger či nahý strávník a s těmi všemi je celkem dost zábavy.(15.8.2017)