M*A*S*H - Série 5 (1976) (série)

Techtle mechtle (S05E19)

(epizoda)
  • USA Hanky Panky

Sestra Donovanová dostane dopis od svého manžela, který se chce rozvést, a upadne do deprese. B.J. se jí snaží pomoci a stráví s ní noc. Potm má ale pocity viny a vše se srovná až poté, co si vše na rovinu vyříkají. (TV Nova)

Cheeter

“Radare, kde jsi vzal tu rtěnku?" Scény mimo BJe a Carrie mě bavili. Jejich drama už být v sitcomu nutně nemuslo, neodpovídá to žánru, jinde by to byl skvělý díl. ()

MM_Ramone

Devätnásta epizóda z piatej série amerického komediálneho televízneho seriálu „M.A.S.H.“ sa volá „Hanky Panky“ (Pechtle mechtle). Zdravotná sestra Carrie Donovanová sa dozvie, že sa s ňou chce jej muž rozísť. Trvá na rozvode ich manželstva. Je z toho zúfalá a šokovaná. Doktor kapitán B. J. Hunnicutt sa jej ujme a snaží sa ju povzbudiť. Strávia spolu noc. Na druhý deň to B. J. ihneď začne ľutovať. Cíti výčitky svedomia, že podviedol svoju manželku, ktorá na neho čaká doma v Spojených štátoch amerických. Rozhodne sa, že bude najlepšie, keď sa bude sestre Donovanovej vyhýbať. **** ()

sator

Donald skočil 126 krát. A jednou z letadla...Jsme jenom lidé a nezáleží na tom jak moc se snažíme jimi nebýt... Ann Sweeny která tu hraje zdravotní sestru Donovanovou je manželka scénáristy seriálu MASH Gene Reynoldse. ()

• Ann Sweeny, která v epizodě ztvárnila zdravotní sestru Donovanovou, byla manželkou scenáristy seriálu Gena Reynoldse. (sator)
  • Výraz "techtle mechtle" se užívá jako expresivní označení pro „pletichy“ nebo „pletky“, často s erotickým podtextem. Čeština převzala uvedený výraz z německého „techtelmechtel“ téhož významu. (sator)