Smrt na prázdninách (S09E05) (epizoda)

Death Takes a Holiday

Předloha:

Richard Hooker (kniha)

Mike Farrell

Scénografie:

Bert Allen (set dekoratér)

On the contrary. It is I, who should be sorry. Tady zase někdo neznal míru a sypal a sypal tolik cukru, až to zase přesladil.(4.3.2020)

Uff...silné a dojemné... Přestože je název stejný jako  film Death Takes a Holiday, jeho původním zdrojem je italská hra „La Morte in vacanza“ od Alberta Caselly, která se překládá do angličtiny jako „Smrt  si vezme dovolenou“. Smrt si  v libretu Alberta Caselly rozhodne vzít si dovolenou a sestoupí na Zemi. (14.11.2017)

Nechce se mi hodnotit všechny epizody MASHe zvlášť, ale tenhle díl na mě prostě zapůsobil. Zvykl jsem si, že mnohdy jsou různé negativní emoce ve vztahu k válce a smrti v seriálu až přehnaně patetické. Tady je tomu jinak. Kontrast "dějových linek" v tomhle díle zapůsobil na maximum a v tom je síla tohohle dílu.(13.6.2017)

• - Přestože je název stejný jak film Death Takes a Holiday (1934), jeho původním zdrojem je italská hra „La Morte in vacanza“ od Alberta Caselly, která se překládá do angličtiny jako „Smrt si vezme dovolenou“. Smrt si v libretu Alberta Caselly rozhodne vzít si dovolenou a sestoupí na Zemi. (sator)