Smrt na prázdninách (S09E05) (epizoda)

 • USA

  Death Takes a Holiday

Komedie / Drama / Válečný

USA, 1980, 25 min

Tvůrci:

Larry Gelbart

Režie:

Mike Farrell

Předloha:

Richard Hooker (kniha)

Scénář:

Mike Farrell

Scénografie:

Bert Allen (set dekoratér)
(další profese)
 • DocBrown
  ***

  On the contrary. It is I, who should be sorry. Tady zase někdo neznal míru a sypal a sypal tolik cukru, až to zase přesladil.(4.3.2020)

 • sator
  *****

  Uff...silné a dojemné... Přestože je název stejný jako  film Death Takes a Holiday, jeho původním zdrojem je italská hra „La Morte in vacanza“ od Alberta Caselly, která se překládá do angličtiny jako „Smrt  si vezme dovolenou“. Smrt si  v libretu Alberta Caselly rozhodne vzít si dovolenou a sestoupí na Zemi. (14.11.2017)

 • Gulde
  *****

  Nechce se mi hodnotit všechny epizody MASHe zvlášť, ale tenhle díl na mě prostě zapůsobil. Zvykl jsem si, že mnohdy jsou různé negativní emoce ve vztahu k válce a smrti v seriálu až přehnaně patetické. Tady je tomu jinak. Kontrast "dějových linek" v tomhle díle zapůsobil na maximum a v tom je síla tohohle dílu.(13.6.2017)

 • - Přestože je název stejný jak film Death Takes a Holiday (1934), jeho původním zdrojem je italská hra „La Morte in vacanza“ od Alberta Caselly, která se překládá do angličtiny jako „Smrt si vezme dovolenou“. Smrt si v libretu Alberta Caselly rozhodne vzít si dovolenou a sestoupí na Zemi. (sator)