Reklama

Reklama

M*A*S*H - Série 9 (1980) (série)


Verbování (S09E07)

(epizoda)
  • USA Your Retention Please

VOD (1)

Obsahy(1)

Klinger dostal dopis od své dívky, v němž mu sděluje, že jej opouští a vdává se za jeho nejlepšího přítele. Zoufalý Max se opije a podepíše smlouvu na šestiletou službu v armádě. Ze závazku jej může dostat už jen plukovník Potter... (TV Nova)

Recenze (7)

godal 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Komické jsou ty vysokonapěťové stožáry v pozadí-pozoruju v každém druhém díle...V USA dodnes vzácnost,v podstatě jde o rozvojovou zemi,která dodnes nevyřešila základní potřeby obyvatel.No a vidíme je jakoby v Koreji 50.let ,která zůstala po zásahu USA zcela na dně...Ale je lépe tohle neřešit.Opět super díl a pobavil jsem se.Rekruti chodili i u nás na vojně a nebylo jednoduché je nakopat do řiti...Byli hooodně neoblomní,jako pojišťováci... ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Siedma epizóda z deviatej série amerického komediálneho televízneho seriálu "M.A.S.H.“ sa volá "Your Retention Please" (Verbovanie). Seržant Maxwell Q. Klinger dostane dopis zo Spojených štátov amerických. Jeho priateľka mu oznámi, že si našla nového partnera a jeho definitívne opúšťa. Ich vzťah je už len minulosť. Veľmi sa ho to dotkne. Je z toho v šoku. V stave alkoholového opojenia a zúfalého psychického rozpoloženia sa dá zlákať na to, aby sa upísal na šesť rokov do služieb armády. Neskôr toto svoje zbrklé rozhodnutie ľutuje a žiada plukovníka Shermana T. Pottera o pomoc. **** ()

sator 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Mám nádhernou holku ke které se budu vracet a to nemluvím o manželce... 😎Jakýkoliv chlapec se může stát první dámou...😇Nikdy jsem z něj neměl dělat prezidenta... ()

Zajímavosti (3)

  • Plukovník Potter (Harry Morgan) čte stále stejnou knihu již od 4 sezony, a to „Ride the Man Down“ od autora Lukea Shorta. Jedná se o western, který byl i zfilmován pod stejným názvem Ride the Man Down v roce 1952, tedy ho mohl Plukovník Potter teoreticky vidět. (sator)
  • Zdravotní bratr Barney Hutchinson (Sam Weisman) říká: „Měl jsem být také povýšen, ale jsem jen mizerný vojín.“ Jenže na rukávu uniformy má označení hodnosti seržanta. V originále zazní věta: „But they made me a lousy private.“ Správný překlad by tedy vzhledem k okolnostem měl znít spíše takto: „Měl jsem být také povýšen, ale jsem jen mizerný voják.“ (sator)
  • Klinger (Jamie Farr ) si ze smutku hraje stále píseň „Světla přístavu“ („Harbor Lights“). Jedná se o populární píseň s hudbou od Hugha Williamsa (pseudonym vyhnaného rakouského skladatele Will Grosze) a textu skladatele Jimmyho Kennedyho. Píseň nazpívala Frances Langford v roce 1937. Obsah textu je o loučení dvou blízkých v přístavu. (sator)

Reklama

Reklama