Reklama

Reklama

M*A*S*H - Série 9 (1980) (série)


Hlavní cena (S09E09)

(epizoda)
  • USA Taking the Fifth

Obsahy(1)

Hawkeye dostane nápad uspořádat soutěž o rande s ním a s lahví vzácného francouzského vína. Vítězka ale přivede nečekané překvapení - celou ženskou část tábora. Klingerovi se podaří získat další lahve pro Charlese, ale nakonec je musí nalít do chladiče svého džípu. (TV Nova)

Recenze (4)

sator 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Zranění hlavy? Kanaďan...🤣 S tebou se dělit nebudu, s tebou spím každou noc... Právě se mi do sebevědomí nalila krev... Jedna hláška lepší jak druhá... Název epizody je kombinací slovních hříček. V soudnictví je Taking the Fifth (podle pátého dodatku ústavy Spojených států) odmítnutí svědčit pod přísahou u soudu nebo například kongresového výbor z toho důvodu, že odpovědi, které by byly poskytnuty, by mohly být použity jako důkaz proti svědkovi Druhá slovní hříčka je odkaz na starý způsob měření alkoholu pomocí anglických císařských množství. Předtím, než byl zaveden metrický systém, velké láhve (jako pětina skotské) obsahovaly jednu pětinu galonu. ()

Zajímavosti (2)

  • Název epizody je kombinací slovních hříček. V soudnictví je „Taking the Fifth“ (podle pátého dodatku ústavy Spojených států) odmítnutí svědčit pod přísahou u soudu nebo například kongresového výbor z toho důvodu, že odpovědi, které by byly poskytnuty, by mohly být použity jako důkaz proti svědkovi. Druhá slovní hříčka je odkaz na starý způsob měření alkoholu pomocí anglických císařských množství. Předtím, než byl zaveden metrický systém, velké láhve (jako pětina skotské) obsahovaly jednu pětinu galonu. (sator)
  • Kurare je „lék“, patřící do skupiny tzv. myorelaxancií. (Winster)

Reklama

Reklama