Stíny (S01E06) (epizoda)

 • USA

  Shadows

Drama / Thriller / Mysteriózní / Sci-Fi

USA / Kanada, 1993, 46 min

Scénář:

Glen Morgan, James Wong

Kamera:

John S. Bartley

Hudba:

Mark Snow
(další profese)
 • Arkanoid
  *

  Spoilery. Dosť nudná epizóda, svojím nenápaditým štýlom bez invencie. Zdroje napätia sú len krátkodobé, fungujú len ak sú splnené 2 podmienky: blízkosť k podozrivej a jej ohrozenie. Dvojica agentov teda nie je permanentne v ohrození, väčšinu času zaberajú ich dohady o prípade a jeho vyšetrovanie bez väčšej konfrontácie páchateľov. Celý prípad navyše nemajú v rukách Mulder a Scully, ale rieši sa vďaka deus ex machina, čo znižuje ich hodnotu na bezmocných svedkov, pričom tajomno je dávkované len zdanlivo nevysvetliteľným pohybom predmetov a pár sekundovým hlasom, čo diváka nedokáže vtiahnuť a emočne rozvíriť jeho náladu.(2.5.2018)

 • Loki_Six
  *****

  "NSA, CIA, some convert organization that Congress will uncover in the next scandal. It's not important who they are but what they have and I'm sure they have no idea because they called us in. I have X-Files. Each case has an element of what we saw tonight. Residual electrostatic charge, internal mutilation without any corresponding external causality. But none has all the elements combined in one case."(16.2.2018)

 • Yokolobuna
  ****

  Jako samostatný díl obstojné. Jen se mi trochu začíná zajídat to neustálé popírání Scullyové. Má být z týmu ta racionální, ale díl co díl narážíme na to stejné téma, kdy i přes všechno nevysvětlitelné, co viděla a zažila posílá Muldera s jeho teoriemi do háje. Racionální polovina týmu tak v mantinelech seriálu jedná zcela iracionálně.(6.4.2018)

 • GASTON73
  ****

  Agenti Mulder a Scullyová vyšetřují smrt dvou mužů, které usmrtila silná psychokinetická energie.Agenti jsou přizváni k vyšetřování případu úmrtí dvou mužů, patrně zlodějů, které nejspíše zabila nějaká záhadná síla. Záznam z videokamery je přivede k sekretářce Lauren Kyteové. Její šéf Howard Graves nedávno spáchal sebevraždu. Mulder uvažuje o možnosti existence poltergeista, který Lauren chrání. Mezitím Gravesův přizrak Lauren navštíví a záhadně jí sdělí, že byl zavražděn. Lauren se dostane do konflitku s Gravesovým partnerem Dorlandem a vzápětí je napadena dvěma muži. Ty potká stejný osud jako lupiče. CIA informuje Muldera a Scullyovou, že Gravesova společnost je zapletena do obchodu se zbraněmi na Středním východě a že Gravese zabil Dorland. Lauren se znovu dostává do střetu s Dorlandem v jeho kanceláři. Záhadná síla Dorlanda napadne a zároveň ukáže, kde je ukrytá počitačová disketa, dokazující Dorlandovu nezákonnou činnost. (oficiálcí text) Více zde: http://gastonrolinc.webnode.cz/products/serialy/(5.5.2017)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  "Howard Graves je dnes v pěti různých lidech." A přesto ještě stíhá chránit svou sekretářku před teroristy? Tak to je jasný případ pro Muldera, při kterém mě nejvíc bavili černí agenti, kteří nehodlali přiznat, kde těla našli, jak je skladovali, co vyšetřují a ani čeho jsou agenti. Zkrátka mezirezortní spolupráce na vysoké úrovni a na tu je Mulder expert.(3.3.2018)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace