Tam za mořem (S01E13) (epizoda)

 • USA

  Beyond the Sea

Drama / Thriller / Mysteriózní / Sci-Fi

USA / Kanada, 1994, 46 min

Režie:

David Nutter

Scénář:

Glen Morgan, James Wong

Kamera:

John S. Bartley

Hudba:

Mark Snow

Střih:

James Coblentz

Kostýmy:

Larry S. Wells
(další profese)
 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  "Po všem, co jsi viděla, po všech těch důkazech, proč nemůžeš věřit?" Agentka Scullyová zkrátka věří jen empirickým důkazům, což je dobře, protože jinak by to mezi ní a Mulderem tak intelektuálně nejiskřilo. Tentokrát mě však celkem otravovalo Boggsovo směšné "navazování kontaktu". A taky jsem dostal moc deprese a málo nadpřirozena, což mě tak moc nebaví.(16.5.2018)

 • Loki_Six
  *****

  "Some killers are products of society. Some act out past abuses. Boggs kills because he likes it."(17.2.2018)

 • Tommassi3
  *****

  "Co to tam máš ?? Naposledy tě takhle zaujala nabídka knih pro nejmenší, Muldere.." ;)(7.1.2017)

 • GASTON73
  ****

  Tam za mořem (Beyond The Sea) - Agentka Scullyová věří, že proroctví odsouzence na smrt mohou vést k dopadení krutého vraha.Scullyová se po neočekávané smrti svého otce, který zemřel na infart, vrací ke své práci u FBI. Spolu s Mulderem vyšetřuje únos dvou vysokoškolských studentů a souvislost mezi tímto únosem a jedním z obyvatel řady cel smrti, Lutherem Lee Boggsem. Boggs tvrdí, že použije svých psychických sil k tomu, aby byli nalezeni unesení studenti, výměnou za to, že nebude popraven. Mulder je v této věci skeptický - domnívá se, že Boggs se podílel i na tomto únosu a teď chce svoji spoluúčast využít k tomu, aby si zachránil život. Scullyovou Boggs upoutá tím, že jí "psychickou" cestou předá informace týkající se jejího otce. Při akci FBI je Mulder postřelen a hospitalizován, podezřelého, starého Boggsova komplice Lucase Henryho, se nepodařilo zadržet. Scullyová se vrací k Boggsovi, ten pokračuje v nátlaku a prohlásí, že má zprávu od jejího otce. Scullyová zalže a řekne mu, že s jeho návratem souhlasí. Boggs jí prozradí, kde najdou uneseného chlapce. Scullyová uneseného zachrání a Lucas Henry je zabit. Scullyová rozhodne, aby Boggs byl popraven, takže se nedozví, co jí vzkázal její otec ze záhrobí. Místo toho navštíví Muldera v nemocnici a přiznává, že "se obává uvěřit". Více zde: http://gastonrolinc.webnode.cz/news/akta-x-tv-serial/(14.8.2017)

 • - V epizóde sú známe mená dvoch vrahov - senzibila menom Luther Lee Boggs a jeho niekdajšieho spolupáchateľa Lucasa Henryho, únoscu. Ide o odkaz na amerického sériového vraha Henry Lee Lucasa, ktorý taktiež páchal zločiny vo dvojici, s kanibalom Ottisom Tooleom. (Sociopath)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace