Tam za mořem (S01E13) (epizoda)

Beyond the Sea

Mark Snow

James Coblentz

Kostýmy:

Larry S. Wells

"Po všem, co jsi viděla, po všech těch důkazech, proč nemůžeš věřit?" Agentka Scullyová zkrátka věří jen empirickým důkazům, což je dobře, protože jinak by to mezi ní a Mulderem tak intelektuálně nejiskřilo. Tentokrát mě však celkem otravovalo Boggsovo směšné "navazování kontaktu". A taky jsem dostal moc deprese a málo nadpřirozena, což mě tak moc nebaví.(16.5.2018)

"Some killers are products of society. Some act out past abuses. Boggs kills because he likes it."(17.2.2018)

"Co to tam máš ?? Naposledy tě takhle zaujala nabídka knih pro nejmenší, Muldere.." ;)(7.1.2017)

Tam za mořem (Beyond The Sea) - Agentka Scullyová věří, že proroctví odsouzence na smrt mohou vést k dopadení krutého vraha.Scullyová se po neočekávané smrti svého otce, který zemřel na infart, vrací ke své práci u FBI. Spolu s Mulderem vyšetřuje únos dvou vysokoškolských studentů a souvislost mezi tímto únosem a jedním z obyvatel řady cel smrti, Lutherem Lee Boggsem. Boggs tvrdí, že použije svých psychických sil k tomu, aby byli nalezeni unesení studenti, výměnou za to, že nebude popraven. Mulder je v této věci skeptický - domnívá se, že Boggs se podílel i na tomto únosu a teď chce svoji spoluúčast využít k tomu, aby si zachránil život. Scullyovou Boggs upoutá tím, že jí "psychickou" cestou předá informace týkající se jejího otce. Při akci FBI je Mulder postřelen a hospitalizován, podezřelého, starého Boggsova komplice Lucase Henryho, se nepodařilo zadržet. Scullyová se vrací k Boggsovi, ten pokračuje v nátlaku a prohlásí, že má zprávu od jejího otce. Scullyová zalže a řekne mu, že s jeho návratem souhlasí. Boggs jí prozradí, kde najdou uneseného chlapce. Scullyová uneseného zachrání a Lucas Henry je zabit. Scullyová rozhodne, aby Boggs byl popraven, takže se nedozví, co jí vzkázal její otec ze záhrobí. Místo toho navštíví Muldera v nemocnici a přiznává, že "se obává uvěřit". Více zde: http://gastonrolinc.webnode.cz/news/akta-x-tv-serial/(14.8.2017)

• - V epizóde sú známe mená dvoch vrahov - senzibila menom Luther Lee Boggs a jeho niekdajšieho spolupáchateľa Lucasa Henryho, únoscu. Ide o odkaz na amerického sériového vraha Henry Lee Lucasa, ktorý taktiež páchal zločiny vo dvojici, s kanibalom Ottisom Tooleom. (Sociopath)