Mladý Charlie Hansen žije v roce 1968 se svou babičkou Agathou v Demopolisu v Alabamě poté, co jeho rodiče v Chicagu zahynuli při autonehodě. Babička Charlieho postupně rozveselí a koupí mu myšku, kterou pojmenuje Daisy. Jednoho dne chce Charlie koupit krabici hřebíků, aby Daisy vycvičil a postavil pro ni také domeček. Osloví ho ale čarodějnice, která se ho snaží nalákat na karamelku. Ale Agáta ho přivolá a čarodějnice zmizí. Poté, co Charlie o setkání vypráví babičce, dozví se, že čarodějnice jsou skutečné. Babička říká, že čarodějnice proklela její kamarádku z dětství, Alici, a ta pak strávila zbytek života jako slepice. Aby Charlie čarodějnici unikl, rozhodnou se s babičkou, že se ubytují v nedalekém hotelu, kde je šéfkuchařem její bratranec Eston. Druhý den vezme Charlie Daisy a lano na trénink do velkého sálu. Tam potká obézního, ale přátelského chlapce jménem Bruno. Když se Charlie připravuje na trénink Daisy, do velkého sálu vstoupí skupina čarodějnic vedená jejich všemocnou vůdkyní, Hlavní vrchní čarodějnicí. Charlie se schová pod pódiem a zaslechne, jak Hlavní vrchní čarodějnice plánuje dát všem dětem na světě lektvar namíchaný do cukrářských výrobků, který je promění v myši. Čarodějnice čeká na příchod Bruna, kterému předtím dala tabulku švýcarské čokolády s příměsí lektvaru. Poté, co Bruno dorazí, promění se v myš a uteče do ventilační šachty, kde se ukrývají Charlie a Daisy. Hlavní vrchní čarodějnice Charlieho objeví a násilím ho pomocí lektvaru také promění v myš. Bruno i Charlie poté utečou do hotelového pokoje. Později zjistí, že Hlavní vrchní čarodějnice bydlí v pokoji pod nimi. Také vyjde najevo, že Daisy mluví a byla kdysi osiřelá lidská dívka Mary, kterou čarodějnice proměnila v myš. Podaří se Charliemu přemoci čarodějnice? (TV Nova)

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 3/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

Maraboy

Digitální balast, kterej na mě dojem moc neudělal. Původní čarodějky byly přece jen o něco strašidelnější. Tohle se moc nepovedlo, nicméně pro děti asi dobrý. 20% ()

KukulienkaHO

Po zraz čarodejníc v hotelovej sále to bolo vcelku fajn. Pekne film balansoval medzi komédiou a prvkami detského hororu. No potom to všetko upadlo a už sa nespamätalo. Príbeh je veľmi prostý, priamočiary. Bez akýchkoľvek zvratov a okolkov to ide priamo jedným smerom. No a paradoxom je fakt, že sa to strááášne ťahalo. Taká polhodina by sa tomu dala v pohode ubrať a o nič by sme neprišli. Najviac sa dej zdržiava, keď postavy začnú bezdôvodne brblať a opisovať, čo sa práve stalo alebo čo sa práve chystajú urobiť. Rovnako nie je moc príjemné sa polovicu filmu vkuse pozerať na skutočne nepodarené CGI postavičky (a to pritom tie deti boli fajn). Hathaway so Spencer síce vytŕčajú, ale na záchranu Čarodejníc to ani zďaleka nestačí. Zemeckis, Guillermo del Toro aj Cuarón sú pod tým podpísaní... skutočne netuším, kde sa stala chyba. ()

marekspanel

A tak to celkem hezky začalo, než přišlo na samotné čarodějnice. Přehrávající Anne a celkově trapné efekty a nápady kolem čarodějnic. Hodně prostříhané a finále bez gradace. Vizuálně i stylově hezký a nudný recyklát. ()

brasek

Rodinná fantasy komédia neviem či na jedno popoludnie, ale rád by som si pozrel aj pokračovanie. Príbeh baví. prekvapivo je to milé, taká oddychovka ktorá diváka vezme nazad do detských čias. ()

Baru8

Tak asi by jsem si ho znovu nepustila ale v době Halloweenu se to hodí a herecké výkony taky špatný nebyli děj byl až moc urychlený a v některých chvílích mi přišlo že trošku nedává smysl ale kdyby jsem byla dítě (myslím 6-9) tak by se mi to moc líbilo. Dávám 3. hvězdy. ()

DeLonge

Myšák Stuart Little is back! Tentokrát s dalšími sýromily vyzval na férovku spolek oblud. Teda pardon čarodějnic. Ale spíše vypadají jako ty obludy. Úplně nevím co na tom mělo být komediální, ale mou sedmiletou neteř by to jistě pobavilo. Mě ale rozhodně ne. Jediné, co na tom bylo k smíchu byly dialogy. Ty psal jistě nějaký nezbedný uličník. Bohužel však ne zcela při smyslech. Pořád přemýšlím, jestli bylo horší to afektované přehrávání A. Hathaway a nebo neuvěřitelně seroucí vyprávění Ch. Rocka. Mám pocit, že ten nebožák byl v posledním tažení. Prostě debilita každým coulem. Jedna malá skomírající * za vizuál a jako vždy obstojnou Octavii Spencer. Top poznatek: lidská myš žije minimálně třikrát tak dlouho než obyčejná. ()

SpeckMcBig

Roberte Roberte režii máš furt v paži,tak proč jsi tuhle volovinu nenechal někomu jinýmu a nenatočil zase nějakou pecku.Doufám že se ještě někdy dočkáme ()

AmunRa

Při vzpomínce na solidní první adaptaci známého románu z roku 1990 jsem si pustil i verzi z roku 2020. Všechno v čem původní film fungoval šlo do kytek. Víc pohádkové aranžmá, méně atmosféry, víc zbytečných trikových scén a už jsem zmiňoval atmosféru? Předloha i předchozí adaptace byly totiž poměrně temné a neměly nic společného s touhle rozjuchanou, veselou, komedií plnou pastelových barev a kladných emocí. Zemeckis se očividně rozhodl rezignovat na svůj rukopis plný napětí a humoru a natočit veselou čistokrevnou pohádku pro opravdu malé děti přeplácanou pohádkovými výjevy ze světa myší. Bohužel to odnesly i herecké výkony kvalitních herců, kdy Octavia Spencer je babička flegmaticky roztomilá až za hranice nejtvrdších drog a Anne Hathaway s totálně přepáleným projevem poletujíce okolo vykřikuje se strašným přízvukem plány na zničení všech dětí. Tenhle film prostě nefunguje v žádném směru a dodíval jsem ho jen s největším vypětím. ()

HMTD

Oproti filmu z roku 1990 podle stejné knihy je tohle jen chabý remake. V původním filmu jsou skvělé masky, tady ani naplno nevyužili to, že mohli používat digitální efekty a v podstatě nic co změnili nebylo k lepšímu. Je to tak na 40% ale něco málo přidám protože jsem chtěl vidět Anne s ještě prořízlejším úsměvem než má ve skutečnosti :-). ()

orangee

Knihu Čarodějnice od Roalda Dahla, jako prvního díla dětského hororu, zbožňuji, obdobně jako její první filmové ztvárnění z roku 1990. Proto mě velmi zajímalo, jak mu jeho novější verze zvládne konkurovat. Osobně jsem tedy velmi zklamaná, ruský přízvuk hlavní čarodějnice je na "přesdržku" děj více kazí, než aby mu dodal grády. Film je celkově až "přeefektovaný", snaha o velikost, která filmu spíše ubírá. Odhaduji, že kdo nezná knihu a původní film, mohlo by se mu líbit, ale za mě film opravdu nic moc. ()

chosan

Původní film se mi líbí více. Má lepší "babičku" a je to prostě lépe ztvárněné. Tento film je koukatelný, ale má to moc otevřený konec. 60%. ()

Pierre95

Fakt je to spíš pro děti, ale jako oddechovka dobrý. Navíc Anne Hathaway je prostě boží, někomu se v tomto filmu její výkon líbit nemusí, mě to ale přišlo famózní... ()

Discovery pokračuje v čistce

Discovery pokračuje v čistce

23.08.2022

Nové vedení společnosti Warner Bros. Discovery pod dohledem ředitele Davida Zaslava začalo šetřit, kde se dá, a jako první to odnesla tvorba streamovací služby HBO Max. Po zrušené Batgirl tak… (více)

Nominace na Zlaté maliny 2021

Nominace na Zlaté maliny 2021