Moucha

Film byl natočen podle stejnojmenné povídky George Langelaana. Hlavní postavou je Helene (Patricia Owens), která svému švagrovi Francoisovi (Vincent Price) a inspektorovi Charasemu objasňuje okolnosti záhadné smrti jejího muže André Delombrea (Al Hedison). Podle jejího tvrzení vynalezl její muž jakýsi teleport, který následně vyzkoušel sám na sobě. S ním se však nepozorovaně přenesla i malá moucha. Geny se pomíchaly a výsledkem byl muž s muší hlavou a končetinou a moucha s hlavou a končetinou lidskou. I když má André muší hlavu, je stále člověkem a snaží se hrůzné důsledky experimentu zvrátit. Film se stal hitem své doby a často je považován za skvělé završení hororové éry padesátých let. (Hurley)

Santek

Zvláštní čeho se lidí v kině před 50 lety báli. Dneska je to spíš k smíchu a je to taková inscenační parodie, ale dokážu se vcítit do tehdejší doby a film náležitě ocenit :-) ()

sydney

Film se ke svému prospěchu držel literární předlohy. S přihlédnutím k době vzniku si myslím, že to byl docela slušně zvládnutý horror. Někdo by mu mohl vyčítat určitou naivitu, ale mně vůbec nevadila a líbil se mi stejně jako Moucha z roku 1986. Je to tak mezi 3 - 4, ale dávám 4. ()

david666

V 58. to musela být bomba - dnes je to spíš úsměvný film. Ale části jako chytání "bílé" mouchy či konec s pavoukem má pořád něco do sebe. ()

LencaN

Tak samozřejmě, v roce 58 ještě nebyly triky na moc vysoké úrovni a filmaři si museli poradit s tím, co měli k dispozici. Ale na tu dobu je to celkem zdařilé. Neoznačila bych to za horor, ale spíš drama. Líbí se mi to celkové vzezření takových filmů z 50. a 60. let. Je to takové čisté, ale zároveň bohaté. Akorát mi trochu vadilo chování manželky pana mouchy. Jedním omdlením končí veškeré emoce, které ke svému muži směřovala. Byla tak klidná při scénce s lisem i při následném vyšetřování, že mi takové truchlení přišlo naprosto nedostačující. Možná by to pak někdo zase označil za citové vydírání, ale mně to prostě chybělo. Plus závěr v pavučině...no to snad ne, tady to přestřelili :D každopádně člověk byl slušně napjatý a rozhodně se nenudil. ()

Dacsus

Poviedku som čítal ešte ako fagan v niektorej zo zbierok od Hitchcocka (strašidlá najstrašnejšie, na dobrú noc atď), veľmi sa mi vtedy páčila. O to viac ma teraz prekvapilo, že i keď sa film drží predlohy takmer doslova, nie je to jaksi ono. Ale to bude mať zrejme na svedomí aj fakt, že Cronenberg túto tému vyťažil s omnoho väčšou invenciou. ()

Fill16

Týýýjooo, ale na padesátá léta to je opravdu nadprůměr. Ani ta plyšová maska mě navadila, naopak byla velmi super :-) Nicméně je to horší než druhé zpracování, které bylo více propracovanější (a také nechutnější). Bravurní, leč nedotažené... ()

lingering

Staromilské okénko: Nemůžu si pomoci, ale v porovnání s tímto skvělým filmem mi drtivá většina soudobé (i kritikou oslavované) produkce přijde jako, s odpuštěním, píčoviny ()

Feacher

Aa, opět to kouzlo starých a světově známých filmů, ale zde navíc, oproti jiným filmům z této doby, nebyly žádné scény, kde bych si opravdu říkal "No to je komedie/šaškárna, jak si kdo kdy mohl myslet, že to vypadá realisticky"... zde veškeré efekty a maskování naprosto dokonalé! Skvěle vytvořeno i zahráno, 5*! ()