Jiří Suchý - Lehce s životem se prát

• Slovensko Jiří Suchý - Lehce s životem se prát (více)

Muž devatera řemesel, divadelník, hudebník, textař, básník, skladatel, spisovatel, filmař, grafik, výtvarník nebo divadelní režisér… A především legenda české kultury, která ovlivnila několik generací. To byl Jiří Suchý o jehož životní cestě, mnohdy nelehké, natočila film Olga Sommerová. (CinemArt)

Mistr119

Pořad, který si o svém životě Jiří Suchý rozhodně zaslouží... :) A my si z Jiřího můžeme vzít příklad, že ačkoliv procházel různými nesnázemi, zemřel mu kolega a kamarád, pak žena, nikdy ho nepřestalo bavit brát vše s humorem.... :) ()

Mr.Pink

Překrásný dokument o překrásném člověku, který zájmu nejširší veřejnosti přeci jen pořád trochu uniká a tak je to dobře! ()

dalia

Krásná pocta všestrannému a pozoruhodnému umělci. Není to typický dokument, spíše taková koláž, ale řekla bych, že velmi citlivě vyvážená, milá, laskavá, bez falešného patosu, asi jako sám pan Suchý. Určitě doporučuji všem, kdo ho mají rádi a chtějí nahlédnout i do jeho soukromí a myšlení. ()

Pucmeloud

Moc pěkný medailon...jen mi tam něco chybělo. Ale to by pak byl na několik hodin...i tak je to velice příjemné podívání! ()

adaben

Pěkný a dobře sestříhaný dokument, Jiří Suchý sice neřekne asi nic, co by už neřekl jinde, ale přesto ten dokument i ve svém věku naprosto utáhnul. Možná jsem jen trochu čekal, že tam bude trochu víc i o dění v sedmdesátých a osmdesátých letech, a té zřejmě jisté rozporuplnosti doby okolo Semaforu (a ne jen věčně o Antichartě, i když dík za jeho odvahu), kdy do televize většinou asi nesměl a pro televizi byl tehdy Semaforem spíš Šimkova skupina, ale o jeho samotných divadelních představeních Semaforu se docela i v novinách psalo a natočil několik filmů, které byly tehdejším filmovým tiskem dost propagovány, které ovšem asi úplně nenaplnily divácká očekávání jako filmy z šedesátých let, možná by k tomu mohl něco ještě říct. Přece jen to bylo asi delší období než předchozí éra. ale jinak opravdu příjemné a milé. ()

Sejkorka

Výborný dokument. I když člověk o JS ví hodně, přeci jen se zajímavým způsobem dozví něco nového. Obdivuhodné, co zvládá téměř v 90. ()

Máraˇ5ˇ

Příjemný dokument, Jiřího Suchého a Semafor jsem objevil teprve nedávno, ale musím říct, že mě jejich písničky a humor baví. Už chápu, proč jsme se o nich museli učit ve škole. Vypíchnu jeden geniální moment, kdy se Suchý ptá: Jak se má zachovat takový král, kdyby se měl rozhodnout, když jedni mají pravdu, a druhých je víc. ()

GrooteLulu

Nebudu hodnotit dokument, ale co pro mě znamená Jiří Suchý, Šlitr, nebo Molavcová. Vím, že dokument měl premiéru na KVIFF, i s autogramiádou, ale shodou okolností jsem seděl v sále některých z kin a nevědomky o tom, jsem radostně koukal na jiný snímek..no, pak jsem se mlátil do hlavy, ale co naplat... Jako dítě, jsem viděl v Suchém s kloboukem na hlavě a Molavcovou, jako takovou "drzé", "nejapné", humorově absolutně na opačným protipólu postavy, oproti humoru Svěráka a Smoljaka, který byl v té době masírován do hlav diváků několikráte "mesíčně, denně" snad. Molavcová se svým skřehotavým hlasem, je mě dodnes nejméně oblíbenou ženskou postavou, v humorném, nebo satirickém pořadu na tv v historii. Prostě, její hlas ji obral o takovou tu ženskou něžnost a chuť chlapa, koukat na ženskou, ať je jakákoliv. Nejsem divadelní typ, proto nedokážu ocenit, ani jakoukoliv národní mega herečku, i když si jich samozřejmě svým způsobem vážím. Tudíž chápu Suchého, že ji vidím neustále jen jemu po boku, celý svůj středně mladý život. Je to o zvyku a přece ji nevyhodí (smích). No, když budu poslouchat hudbu ze 60.tých let, začínajícího Gotta, Pilarku, Matuška a ostatní, zjistím proč je hudba z těch let tak oblíbená. Nahradila hospodné odrhovačky z 1.republiku, válku a sebrala celej orchestr a díky nejlepším textům, které jsou dodnes pro mě, těmi texty nejlepšími i s hudbou si nemůžu pomoct, ale necítím se nikdy tak dobře, jako když slyším Suchého a další zpívat Purpuru na okně, Babetu, Terezu, Zuzanu, Vlasy samou loknu měla a kde co, prostě klasika nad klasiky, kterou já, ve svých letech znám. A napadlo mě, když jsem viděl ten konkurz na zpěvačku, že níže datově pod Semafor, nebo Osvobozené divadlo, neznám už žádnou písničku, ani ze školního zpěvníku, takže s nadsázkou, jak vzniklo mtv díky Madonně, tak naše hudební scéna a mtv vznikla díky Suchému se Šlitrem, abych ho neopomenul, ale zase ruku na srdce, jeho osobně jsem živého nezažil, tak tedy jako snad "první československý MC", mě nikdy v hlavě ničím neutknul. No a po pravdě, jak je v dokumentu vidět, kdo zná ostatní díla, povídky, úvahy, divadelní hry v nynější době, pokud není od fochu. proto 5hvězd:) ()

Mezerník

Suchýho miluju! Ale tady nehodnotíme ani jeho osobu, ani Semafor, ale film. A ten je bohužel až příliš pietní a servilní, místy nudný. Nic, co by fanoušek už dávno neznal. A přitom nápadů, jak příběh posunout, je dost: Suchého odmítavý vztah k alkoholu, třeba :) ()

Letní filmová škola - akreditace již v prodeji

Letní filmová škola - akreditace již v prodeji

16.06.2022

Slavnostní zahájení 48. Letní filmové školy proběhne již tradičně v sobotu, festival ale své brány otevře už v pátek. Celosvětově první veřejnou projekci dokumentu o Michaelu Kocábovi uvedou jeho… (více)

Vítězové 54. ročníku festivalu MFF Karlovy Vary

Vítězové 54. ročníku festivalu MFF Karlovy Vary

07.07.2019

54. ročník největšího filmového festivalu v Česku je u konce. Festival byl zahájen snímkem Po svatbě, který doprovázela tvůrčí delegace v čele s herečkou Julianne Moore, režisérem Bartem Freundlichem… (více)