Ďábelské ženy

• Francie Les Diaboliques (více)

Francouzské provinční městečko, kde ve škole vládne despotický ředitel. Bojí se ho nejen žáci, ale i vlastní manželka, která se mu se svým nemocným srdcem nedokáže vzepřít. Snad by se i rozvedl, kdyby škola nepatřila jeho manželce. Již nějaký čas však žije otevřeně v milostném vztahu s učitelkou Nicole. K oběma svým „ženám“ se chová přezíravě a krutě. Proto vznikne jejich společný plán na jeho zavraždění, za nímž stojí Nicole. (Česká televize)

joelly01

"Les Diaboliques" jsem si vybrala do Challenge Tour... ....protoze je to jediny film o kterem jsem kdy vylozene slysela ze je "Noir". Jinak me, musim se priznat, tento zanr docela miji. Jestli je to dobre nebo ne je docela diskutabl, neb film me nijak neuchvatil. Libilo se mi provedeni i atmosfera, cernobile filmy me navic velmi oslovuji, ale dejove me to asi nejak extra neuchvatilo a chvilemi me to i nudilo. Za me horsi prumer, ze by to uplne nebyl muj salek caje se rict neda, ale aktive vyhledavat asi nebudu. Nazdar. Videno v ramci Challenge Tour 2015. ()

Auvajs

Zpočátku nenápadně se rozvíjející děj plynule přerůstá v jeden z nejlepších klasických horrorů. "Nebuďte ďáblové. Nezkažte svým přátelům zážitek z filmu. Neříkejte jim, co jste viděli." (A dejte oblek do čistírny...) /84%/ /thumbs up/ ()

Nikolas__

Opravdu výborný a nečekaný zvrat na konci zážitek fakt vylepšil, i když už to samo o sobě je dost dobré. Jeden z nejlepších hororů roku 1955. ()

Gor'seye

Nebuďte sami dábly. Nepokažte to co by si vaši přátelé mohli odnést z tohoto filmu.Neříkejte jim, co jste viděli. Děkuji vám za ně. :D ()

sibskyn

Posledních 10 minut stojí za to vidět, protože tam je krásná, nedýchatelná atmosféra. Ale jinak se film neskutečně vleče a v dnešní době, už nám nemá co nabídnout. ()

montel

Michel Delassalle (Paul Meurisse) je ředitel chlapeckého internátu, který neustále jen ponižuje svou manželku Christinu (Véra Clouzot) a navíc jí podvádí s učitelkou Nicole (Simone Signoret). Obě ženy však již nejsou schopni akceptovat ředitelovo chování a vymyslí plán jak Michela zavraždit. Plán jim vychází dokonale až do chvíle, kdy z bazénu u internátu kde jej obě ženy hodili mrtvého, zmizí jeho tělo. Do toho všeho se vloží také neoblomný soukromý detektiv, který se chystá za každou cenu dopídit pravdy...Na svou dobu jistě velmi zdařilá kriminálka, která však s hororem nemá pranic společného. Herci ale hrají výborně a to nejen hlavní postavy ale i ty vedlejší. Škoda jen natahovaného příběhu, protože než film vygraduje, už jsem si stihl domyslet, jak to asi skončí a trefil jsem se přesně. 60% ()

Katule80

Popravdě...nebyl to nejhorší film...až na to, že mi po prvních pěti minutách došlo, jak se to bude odvíjet dál...proto jen 3 hvězdy.... :) ()

Grossing

Tento film inspiroval mnoho scenáristů a režisérů, což mluví samo za sebe. Řadím do první pětky Film-Noir. Simone Signoret hraje jako vždy skvěle a Véra Clouzot jí to nekazí. Napětí od začátku do konce a konec je ohromující. Pro mne na několikeré shlédnutí a vždy si vychutnám. ()

Ignitus.C

Takhle, je to malinko nudné. Celkově to docela připomínalo Bergmana. Ale aspoň jsem ocenil, že to nebylo jako spousta dramat, že jenom koukáme jak tyran někoho mučí, a my jenom sledujeme jak někdo trpí. To docela nemusím. Podle mě celý film moc neodsýpal. Klidně bych to tak o půl hodiny prokrátil. Ale fakt jsem ocenil, že i přes to, že bylo jasný už od začátku kam to spěje, tak mě to fakt překvapilo. Čekal jsem že tam půjde o něco jiného! Ale nic v tom filmu nemění fakt, že byl to fakt hnusák! A ona ho chudák ještě chtěla zachránit! ()

Ruda.neck

Noirová klasika. Pečlivě budovaný příběh, dobré herecké výkony (ředitel je opravdu na zabití), zajímavý, byť očekávaný zvrat/zvraty. Náboženská linka dnes již asi nikoho neohromí (bývalá jeptiška se podílí na vraždě, pak zpytuje svědomí), ale tvoří důležitou až nezbytnou součást příběhu. Skvělý byl i soukromý detektiv, všímavý a neodbytný, jak už to v noirovkách bývá, možná předobraz pro Columba :-). ()