Love, Death & Robots - 1. svazek (2019) (série)

Měňavci (S01E10)

(epizoda)
  • USA Shape-Shifters

Někde daleko v Afghánistánu musí dva mariňáci s nadpřirozenými schopnostmi čelit hrozbě z vlastních řad. (Netflix)

Esgalnor

Našlapaná vojenská akční jednohubka s vlkodlaky, kterou kazí jen nehodící se předramatizovaný závěr, který s divákem ale neudělá vůbec nic - na vytvoření vztahu k postavám se jim to na krátké stopáži nevěnuje dostatečně. ()

Renfield

Gabriele Pennacchioli podruhé a zase mimo mě. Což o to, hudebně a animací je to stejně jako Sonnie's Edge dokonalé, navíc Shape-Shifters opravdu působí jako velký film, ale co potom ten příběh? Armáda spíš paroduje sebe samu, měňavci a vlkodlaci v ní... no, vlastně proč ne, ale proč takhle trapně? Pointa je jednoduše slabá a závěrečná scéna nechtěně vtipná. Ovšem i tady platí, že rozhodně nejsem cílovka. 40% ()

Martinius

skvely namet, akurat spracovany scenaristickym rychlokvasom, ktory nema prilis sajnu, ako funguje US army. kebyze v tejto armade disponuju inteligentnymi werewolfami, nosia ich na vavrinoch. okrem toho je pre veliacich dostojnikov trestne podporovat ci tolerovat akekolvek formy diskriminacie ci spravania, ktore vedie k ohrozeniu sudrznosti. ()

Naushika.

Oh boy. Námět jak z pera hrozně drsnýho dvanáctiletýho fanouška COD a vlků s tím, že co chybí v zápletce (tj. hodně, je plytká a bez nápadu) doženeme tím, že to pomarinujeme (see what I did here?) v testosteronu, okořeníme (pro změnu!) oplzlýma mezinámachlapama kecama a spoustou krve a brutálních detailů. To celé ve skororealistické animaci ze samého srdce uncanny valley. ()

FeriusParfax

Trošku slabší epizoda. Úplně mě to neuchvátilo  a fakt (jako beze srandy) mě naštvalo, že konečně mohli ukázat chloubu na pěkných chlapech, ale zabírali je až od horní poloviny??? Jako pardon, ale je to fakt nefér. Prsa a pipiny vidíme furt. A když konečně můžeme vidět i chlapskou výbavu, tak to neukážou? Vlkodlačí boj byl ale fajn. ()

KillHurt

Vlkodlaci v armádě není nic objevného. S tímto tématem si pohrává řada povídek a knih. Přesto bylo fajn obdobný nápad vidět rozpohybovaný. Nic převratného na tom není. Avšak dobře to vypadá a akce taky neurazí. ()

Rayen1

Nebylo to špatný, nápad na měňavce byl super... k dobru přičítám i to, že se nikdo nesnažil zbytečně vysvětlit "proč" a "odkud" jsou, hodně velký plus - některý věci by prostě měly bejt nevyřčený. ()

PaTeXx

Budu se opakovat po ostatních, ale nebýt zpackaného závěru, odnáším si z filmu jen pozitiva. Tady byl Miller hodně naivní, když si myslel, že si takovým způsobem dokážou diváci vytvořit vztah k postavám za 16 minut. ()