Love, Death & Robots - 2. svazek (2021) (série)

Vysoká tráva (S02E05)

(epizoda)
  • USA The Tall Grass

Během putování po prérii nemůže muž spustit oči ze vzdálených, strašidelných světel. (Netflix)

MarekPlachky

Vizuální zpracování tohoto dílu je nádherné, originální a hlavně atmosférické. Přestože příběh je velmi primitivní a jednoduchý, skrývá neobyčejnou hloubku a tajemnost, ale tak to i má být. Děj začíná nevinnou a poklidnou atmosférou, ale postupně přechází k napětí a tajemnosti, závěr je potom čistokrevný horor. Jedná se o naprosto ideální short bez přehnaně komplikovaného příběhu, nepotřebného natahování a rádoby komiky. Nevím, co dál k tomu říct, tento díl je přesně důvodem, proč sledovat Love, Death & Robots, skvělý vizuál, atmosféra a tajemnost/horor. ()

xsexbox

Vynikajúca metafora na rakovinu pľúc spôsobenú fajčením.V poli vlastne ostali fajčiari ktorí na tom mieste vždy vyliezli von na cigošku.Vtiahol ich do poľa mesiac ktorý strvárňuje nikotín. A ak mesačnému svitu neodoláš staneš sa príšerou v poli.Ale ak cigaretu odhodíš a podrží ťa v tom niekto blízky (v tomto prípade vlakvedúci) -rozbehneš sa z plných čistých pľúc k uchadzajúcemu vlaku a si zachránený. Konečne diel so skrytou výpovednou hodnotou. ()

Nathaniell

Solidní díl, kterému by slušel celovečerní háv. Pár minut vytržených ze světa, kde se děje něco zvláštního... Do háje, víc než jako díl to na mě působí jako trailer. Na tohle bych si zašel do kina hned. Grafické zpracování je nádherné, postavy super, vše celkem jednoduché... jen mám pořád pocit, že hodnotím upoutávku a ne Love, Death & Robots. :-) ... 5* ()

PozorGranat

Krátká atmosférická Lovecraftovina. Na rozdíl od typických epizod seriálu se nezabývá žádnou myšlenkou odrazu dnešní společnosti, ale fanoušky hororu jistě potěší. Animace jsou velice povedené. ()

PaTeXx

Hlavní roli tady nehrál příběh nebo nějaký extra promyšlený děj, nýbrž originální animace a hororová atmosféra. Moc dobrá jednoduchá přímočará posrávačka. Ani mi tady ta pointa nechyběla. ()

swenyx

Ghoulové a hloupej chlapík kterýho nenapadne nic lepšího než jít do vysoký trávy uprostřed ničeho, i když je to klišé i v hororech, tak to prostě je furt dobrý v jakýkoliv podobě :D 4/5 ()

CheeseFigure

Mám rád tieto hororovejšie ladené epizódy. Príbeh je jednoduchý, ale to nevadí. Na nič sa nehrá, je presne o tom, o čom hovorí názov - o vysokej tráve a niečom v nej. Viac netreba. Animácia sa mi ľúbila, rovnako ako dizajn potvor. Záverečný dialóg, ktorým sa autori snažili trochu ,,osvetliť" celú záhadu mi prišiel zbytočný podľa mňa nebolo treba nič vysvetľovať. Mohli to nechať v ,,opare tajomna". Celkovo som s týmto dielom veľmi spokojný. ()