Epizody(6)

Salvatore Frolo, jehož manželka a dcera se staly před lety obětí mafie, zastřelí majitele kasina Antonia Tindariho. Při vyšetřování přichází policejní komisař Corrado Cattani do styku s bankéřem Tano Carridim, který se snaží získat s podporou mafie kontrolu nad mezinárodní pojišťovnou. Aby toho dosáhl, přinutí významného italského bankéře ke svolení oženit se s jeho dcerou Ester. Otec Ester nakonec podlehne vydírání a spáchá sebevraždu. Ester se však přes odpor Corrada rozhodne s Tanem zůstat, aby odhalila jeho tajemství a pomstila otcovu smrt. Komisař s velkým úsilím rozkrývá složitou korupci vedoucí od regionálních politiků až k nejvyšším státníkům země. Zjišťuje též, že Frolova dcera není mrtvá a v jejím hrobě nachází prázdnou rakev. Když se nakonec Cariddimu podaří ovládnout pojišťovací společnost, události naberou rychlý a tragický spád... (oficiální text distributora)

skodovak

Pro mě je 4. řada poslední koukatelnou sérií a zároveň asi nejlépe zpracovanou. Naplno se rovněž prosazuje hudební doprovod geniálního Ennia a s násilným odchodem Michele Placida pro mě tento seriál skončil. Velmi kvalitní je rovněž CZ dabing. ()

montel

Tano Carridi (Remo Girone) se snaží s pomocí mafie dostat do své moci mezinárodní pojišťovnu. Udělá pro to všechno, bohužel pro něj to ale nemůže ujít pozornosti komisaře Cattaniho (Michele Placido), který stále se stejnou zarputilostí bojuje proti mocné mafii, která ovládá zemi. Události ovšem naberou tragický spád...Pro mě asi nejslabší z prvních čtyř sérií, ovšem nutno dodat, že poslední díl je jedním z nejlepších z celého seriálu (beru pouze první 4 série, bez Placidiho už to nesleduji). Každý fanoušek Chobotnice si jistě pamatuje památnou závěrečnou scénu, u které nezůstalo jediné oko suché. 60% ()

Shaman::..

Geniální gradace mafiánské série. Jediná výtka směřuje občasné patetičnosti, ale to ostatní... Realistické, depresivní, tísnivé pojetí. Vše ještě zabaleno doprovodnou majestátní hudbou mistra Morriconeho. Bude se mi stýskat... ()

rafzaw

Zde v komentářích bylo řečeno vše. Tato série je vyvrcholením příběhu s dr. Cattanim, jehož boj s mafií se stál pro něho osudným. Nutno dodat, že si o svůj osud po celou dobu koledoval, ale přesto člověk měl jakýsi pocit beznaděje. Svět mafie je brutální, avšak nejvíce mi bylo líto těch dětí… ()

pohy1982

Rozhodně nejlepší série, napínavý děj, skvělá hudba Morriconeho, správná depresivní atmosféra, která na vás dýchne na každém kroku. Esther skvělá baba.Jednoznačně 5* ()

whass

Tohe je jasně za pět hvězdiček.Výborný scénář výborný Michele Placido a hlavně smutnoskvělý konec série.I když je to už IV série je to jasně nejlepší série ze všech!!!! ()

Picour

Po pietní první řadě, slušné dvojce a výborné trojce přichází velké finále. Strhující tempo, démonický Bruno Cremer alias Espinosa, úlisný, chladný Remo Girone (Tano). Nadprůměrný scénář a dokonalá Morriconeho hudba. A místo happyendu výstřely a spousta slz. Jeden z nejlepších "mafiánských" počinů. ()

Arnost.Dadak

Depresivní seriál, který ani po letech neztratil kouzlo. Corrado usekne jedno chapadlo, ale hned je tu další. Závěr který jsem očekával i na poprvé. Jak mu v posledním díle série říká Bruno Cremer, že ho obdivuje, ale už ho nemužou nechat pokračovát dál ani o krok. Přes to vydržel až sem a prošel si svým peklem a nevyhnutelný konec zapadá do celého Corradova tažení. ()

Lir

O mafii už nikto nenakrúti nič lepšie... Štvrtá séria prekonáva všetko - pritom už tá tretia mala parametre dokonalosti. Ennio Morricone sa odtrhol z reťaze. Je vôbec možné také totálne zrastenie melódie s filmom, s dejom, s postavou? Tento soundtrack je sprievodcom i spoluaktérom, je všade a vo všetkom. Stelesnená úzkosť, depresívnosť, bezvýchodiskovosť... Vďaka Chobotnici dostala Mafia tvár a meno: Tano Cariddi. Jeho vypäté scény s Esther či malou Gretou sú viac ako len film. A posledné sekundy Silvie s Corradom? Michelangelova Pieta. ()