Film Vtip z originální produkce HBO vypráví příběh uznávané profesorky literatury, která právě stojí tváří tvář smrti. Bez jakýchkoliv okolků jí doktor Kelekian oznámí, že má rakovinu. Rakovinu ve čtvrtém stádiu. Žádný pátý stupeň již není. Vivianinou jedinou nadějí je podstoupit devítiměsíční experimentální chemoterapii. Na začátku si je Vivian jistá, že tohle zvládne, že je na to dostatečně silná. S postupem času, s přibývající bolestí, která se nedá už snášet, od svého přesvědčení upouští. (HBO Europe)

solisoli

Tento príbeh mrazil až úplne do vnútra kostí. Pre tento dej, ktorý ponúkla svojím hereckým výkonom Emma Thompson je ťažko niečo napísať. Ja sa vzdávam akéhokoľvek ďalšieho komentára. Je to iba o hlbokom zamyslení. ()

Grim

Čo ste sa všetci zbláznili? Emma síce hrá výborne, ale celý príbeh je oničom, je to len slaboduchý film nevalné chuti, nemá to dej, je to pozliepaná hovadina....1* dávam za Emmu a 1* za to, že som šťastný že som to dopozeral a že som pritom vydržal, aj keď sa musím priznať, že som väčšinu filmu pozeral z okna... ()

vrba68

Film, který nemohu hodnotit hvězdičkami. Zcela náhodně shlédnutá snímek s naprosto strhujícím výkonem E.Thompsonové. Bohužel sledovat takové syrové utrpení je pro mne osobně nesnesitelné. Na konci filmu naprosto emočně vyřízená s pocitem, že toto nejsem schopná vidět podruhé. ()

bmolko

Rozhodně jde o jeden z nejrealističtěji podaných filmů na téma rakoviny. Syrová a melancholická zpověď neuvěřitelně silné ženy v poslední stádiu rakoviny během radikální chemoterapie. Emma Thompson roli zvládla skvěle, nehrála..prostě byla pacientkou bojující s rakovinou. Až tak to bylo dobré. Miku Nicholsi, vy jste prostě jeden z nejlepších režisérů v historii. ()

r007

Je to zvláštní, ale dlouho jsem neměla odvahu film shlédnout. Jsem totiž ve věku kdy mě to může postihnout taky. Nakonec mě dostala Emma. Chtěla jsem prostě vidět, jak to zahraje. A byl to úžasný zážitek.Jsem ráda, že dnes jsem film mohla sledovat v originále, protože některým hercům se prostě žádný dabing nevyrovná. Obdivuji Emmu jak to zvládla a měla jsem pocit, že to nehraje, že se prostě převtělila v někoho jiného. Takovou hlubokou sondu do života v posledním dějství jsem doposud nikde jinde neviděla. Myslím, že by film měli povinně pouštět všem studentům medicíny jako odstrašující případ, jak se nemají chovat... ()

pold

Uf. Silné, silné, silné. Memento mori? Nejen to. V neposlední řadě - to známé "šel světem sám a sám" zde rozhodně nevyzní jen jako epizeuxis. P.S. jeden ze tří filmů, které jsem viděl jen jednou, ale vzpomněl si na ně snad stokrát. ()

Kozlowski8

Ačkoliv je téma snímku velice závažné a emotivní prožitek díky naprosto skvělé Emmě Thompson velice silný, forma a způsob vyprávění mne vůbec nesedl. 60 %. ()

dbt

Z tohoto hodnocení jsou minimálně 2* za Emmu Thompson. Na filmech o umírání mě obvykle irituje neschopnost herce či herečky oprostit se od pouhého na efekt hraného (nedejbože ještě např. afektovaného) citového vydírání. To, co zde prožívá hrdinka (a díky herččině výkonu i divák) je především osamění a strach. ()

rigidite

U tohohle filmu člověk nemůže řict, jestli se mu líbil nebo ne. Je to tak.. skutečné, až člověka zamrazí. Jako by byl člověk malá muška a celé to utrpení a ponížení sledoval z bezprostřední blízkosti. Mrazí mě ještě teď. ()

mirushbiatch

Nadľudský výkon v podaní Emmy Thompson.Uff.Naposledy ma v podobnej úlohe takto dostal Roy Cohn aka mr. Al Pacino v Angels In America.A ved...Postaral sa o to rovnaký režisér.Magical! I slza ukápla.ehm...Hi, how you feeling today? - Fine. ()

Dr.dogous

scénář 4 režie 4 herci 5 výprava 3 celkem 16 hodnocení 80% Takto by se samozřejmě medicína neměla dělat a já doufám, že se tak nedělá.. Nadsázka je patrná. Takto neeticky by vizita , jak byla představena ve filmu, v reálném světě nemohla probíhat. Asi by rychle následovala žaloba. Lidi nejsou pokusní králíci. V dnešní době je spíše opačný problém jakykoliv risk a pokus o dobrý čin, bývá briskně náležitě potrestán. Chápu, že existuje nebezpečí, že přednost dostane výzkumu před lidskostí. Najít zlatou střední cestu se příliš zatím nedaří. Stav současné medicíny, přes veškerý pokrok je po staletí stále stejný: vyléčit někdy, ulevit často, utěšit vždy“. ()

Grossing

Nezapomenutelný film, který bych raději neviděla, protože mi z něj bylo dlouho moc a moc smutno. Nevyhýbám se filmům s tématem rakovina, ale tohle bylo i na mě moc. ()

katakomb

Asi jedna z nejlepších rolí Emmy Thompson, která svým hereckým uměním přebije i drobné náznaky patosu. Nejde o žádný dojemný film, co dojí emoce a slzy, umírání je zobrazeno bez příkras a vcelku surově, přesto ale s jakousi literární estetikou, která filmu dodává nádech poezie, o které se ve filmu mluví. Na TV film klobouk dolu. ()

Pattrick

Celý film se vede v monologu, velmi těžkém monologu, což chvílemi nudí, když se nenaladíte na společnou vlnu. Emma Thompson, neskutečnej výkon! Návštěva profesorky mě uzemnila a čtení knížky o králíčkovi :( .. Hodnocení je těžké, z filmu jsem si vlastně nic nevzal, prostě to začíná diagnostikou a končí, tak jak to končí .. 4 hvězdy za to, že mě ta scéná dostala :) ()

bronik

Asi nejreálnější film o umírání na rakovinu, který hluboce zasahuje, aniž by to bylo prvoplánové. Emma Thompson byla úžasná. ()

VMa

I když film je svým způsobem velmi smutný, přeci jen mě jedna scéna docela pobavila: A bude to mít soporifický účinek? ... Nevím, jestli soporifický, ale uspí Vás to. ()