Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Sam Stone je úspěšný podnikatel, který zbohatl výrobou oděvů. Žije se svou hašteřivou obézní manželkou Barbarou, s níž se před patnácti lety oženil jen pro peníze, jež měla podle všech předpokladů zdědit po svém umírajícím otci. Ten však zmařil Samovy plány protože nezemřel. Proto teď Sam naplánoval Barbařinu vraždu, aby se jí jedou provždy zbavil. V den, kdy se po obědě se svou vášnivou milenkou Carol vydá domů, aby svůj plán provedl však zjistí, že Barbara je pryč. Vzápětí volá někdo, kdo tvrdí že Barbara byla unesena. Únosci chtějí výkupné a tvrdí, že pokud Sam informuje policii nebo tisk, tak Barbaru zabijí. Sam samozřejmě okamžitě na policii zavolá a oznámí únos, protože doufá, že únosci svou hrozbu splní. Co však Sam neví je, že únosci jsou manželé Ken a Sandy Kesslerovi, kterým před lety ukradl jejich nápad na oblečení, jenž se stalo hitem a umožnilo mu zbohatnout. Ken a Sandy jsou sympatičtí dobráci a mají daleko k tomu, aby někoho zabíjeli. To už je mnohem víc nebezpečná zuřící Barbara. Další věc, kterou Sam Stone neví je, že jeho milenka Carol má ještě jednoho přítele, Earla, a že s ním naplánovala Samovo vydírání prostřednictvím videokazety, na které je zachyceno, jak se zbavuje Barbařina těla. Potíž je v tom, že na nahrávce, kterou pořídil Earl, je úplně jiný muž a křičící prostitutka. Nic netušící Carol pošle Samovi kopii nahrávky, ten jí ale pohrozí, že jí udělá přesně to, co je na pásce. Vylekaná Carol pošle další kopii policejnímu náčelníkovi s tím, že Sam zabil svou ženu a ona chce, aby byl co nejdříve zatčen. Větší radost náčelníkovi policie nahrávkou udělat nemohla, protože právě on je ten chlapík na pásce. Podaří se mu získat důkazy, že se Sam chystal zabít Barbaru a zatkne ho. A tak Sam teď musí získat od únosců Barbaru živou, aby mohl prokázat svou nevinu. To se však ukáže poněkud složité, protože Barbara mezitím sblížila se Sandy a Tedem, a taky zjistila, co měl Sam vlastně v plánu. A její pomsta je sladká. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (40)

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Není to Matka Tereza. I Gándhí by ji zaškrtil." Unést paní Stoneovou není dobrý nápad pro ty, kteří se neradi nechávají urážet, nesnáší komandování a mají rádi své koule. Ale nakonec byla vlastně celkem vtipná. Tedy o dost vtipnější než "bezcitní" únosci Dulík a Kulík. Ovšem co se týká humoru, tak na "truchlícího" pana Stonea nikdo nemá. I když pardón. Je tu ve hře ještě debilní blondýn Earl a na toho skutečně nikdo nemá. A až budu někdy okrádat klauna, tak vytasím z rukávu jeho sebevědomou větu: "Ukrádám Vás, šašku." Mě to prostě bavilo už při premiéře a ani s přibývajícími zhlédnutími to pro mě neztrácí na zábavnosti. ()

freddy 

všechny recenze uživatele

Jedná se o jednu z těch vitpnějších a originálnějších komedií. Je zde mnoho vtipných scén, které se mi velmi líbily a u nichž jsem se docela nasmál. Scénář považuji za velmi originální, protože takoví milí a láskyplní únosci se jen tak nevidí. Taktéž scény s videokazetou, která zahýbe dějem, jsou velmi vtipné. Celkem tedy tento film vnímám více než pozitivně a považuji jej za jednu z těch lepších komedií. Co více dodat? Na můj vkus jsem napsal docela krátký komentář, ale asi jsem v něm řekl vše, co jsem říci chtěl. Celkem dávám tři hvězdičky, protože to považuji za odpovídající hodnocení této komedie. ()

Reklama

igi B. 

všechny recenze uživatele

Víte kdo je blbější než blbá blondýna? Blbý blondýn. Jinak tohle není vůbec blbá komedie, tohle je výborná černohumorní taškařice, plná ujetých situací a vypointovaných dialogů, kde se střídá jedno nedorozumění za druhým až do >podělaného< finále... Nemá cenu v tomhle jinak rutinně (v nejlepším smyslu slova :-) natočeném hohovůdském filmu hledat víc, navíc když si na nic víc nehraje. V rámci žánru ztřeštěných komedií nepochybně minimálně za tři a půl hvězdičky, leč tentokráte bezcitně zaokkrouhleno nahoru...:-)))) ()

MMR 

všechny recenze uživatele

Co víc si přát, když jdete domů s rozhodnutím zabít svou manželku, než slyšet v telefonu požadavky lidí, co právě vaši ženu unesli? Přece aby únosci dodrželi své slovo a tu ženskou zabili. Do téhle komedie jsem šel s obrovským očekáváním. Ukázalo se, že naprosto oprávněně, protože se z mého pohledu jedná o jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděl. Velice originální a neotřelá komedie plná absurdních situací. Rozhodně doporučuji. ()

Deimos 

všechny recenze uživatele

DivX/// Obsazení 6/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Efekty 4/10/// +dobrá hudba, vtipné dialogy, pěkný scénář -postarší 80tá léta/// Viděl jsem původním znění a sním jsem byl spokojen. Je to náhodou docela zábavný snímek. Sice trošku trvá než se do něj dostanu, ale díky různým situacím a trapasům mě překvapivě bavil, takže proč ne./// Celkem 64%/// ()

Galerie (23)

Zajímavosti (5)

  • Telefónne číslo Sama Stonea (Danny DeVito) je 555-7583. Rovnaké aké mala Rachael (Sean Young) vo filme Blade Runner (1982). (Hamaradža)
  • Založené na príbehu O. Henryho "The Ransom of Red Chief". (Tolf)
  • Earl Mott (Bill Pullman) pomenoval svoje rybky Crockett a Tubbs, zrejme podľa hlavných postáv zo seriálu "Miami Vice" (1984). (Tolf)

Reklama

Reklama