Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Sam Stone je úspěšný podnikatel, který zbohatl výrobou oděvů. Žije se svou hašteřivou obézní manželkou Barbarou, s níž se před patnácti lety oženil jen pro peníze, jež měla podle všech předpokladů zdědit po svém umírajícím otci. Ten však zmařil Samovy plány protože nezemřel. Proto teď Sam naplánoval Barbařinu vraždu, aby se jí jedou provždy zbavil. V den, kdy se po obědě se svou vášnivou milenkou Carol vydá domů, aby svůj plán provedl však zjistí, že Barbara je pryč. Vzápětí volá někdo, kdo tvrdí že Barbara byla unesena. Únosci chtějí výkupné a tvrdí, že pokud Sam informuje policii nebo tisk, tak Barbaru zabijí. Sam samozřejmě okamžitě na policii zavolá a oznámí únos, protože doufá, že únosci svou hrozbu splní. Co však Sam neví je, že únosci jsou manželé Ken a Sandy Kesslerovi, kterým před lety ukradl jejich nápad na oblečení, jenž se stalo hitem a umožnilo mu zbohatnout. Ken a Sandy jsou sympatičtí dobráci a mají daleko k tomu, aby někoho zabíjeli. To už je mnohem víc nebezpečná zuřící Barbara. Další věc, kterou Sam Stone neví je, že jeho milenka Carol má ještě jednoho přítele, Earla, a že s ním naplánovala Samovo vydírání prostřednictvím videokazety, na které je zachyceno, jak se zbavuje Barbařina těla. Potíž je v tom, že na nahrávce, kterou pořídil Earl, je úplně jiný muž a křičící prostitutka. Nic netušící Carol pošle Samovi kopii nahrávky, ten jí ale pohrozí, že jí udělá přesně to, co je na pásce. Vylekaná Carol pošle další kopii policejnímu náčelníkovi s tím, že Sam zabil svou ženu a ona chce, aby byl co nejdříve zatčen. Větší radost náčelníkovi policie nahrávkou udělat nemohla, protože právě on je ten chlapík na pásce. Podaří se mu získat důkazy, že se Sam chystal zabít Barbaru a zatkne ho. A tak Sam teď musí získat od únosců Barbaru živou, aby mohl prokázat svou nevinu. To se však ukáže poněkud složité, protože Barbara mezitím sblížila se Sandy a Tedem, a taky zjistila, co měl Sam vlastně v plánu. A její pomsta je sladká. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (43)

igi B. 

všechny recenze uživatele

Víte kdo je blbější než blbá blondýna? Blbý blondýn. Jinak tohle není vůbec blbá komedie, tohle je výborná černohumorní taškařice, plná ujetých situací a vypointovaných dialogů, kde se střídá jedno nedorozumění za druhým až do >podělaného< finále... Nemá cenu v tomhle jinak rutinně (v nejlepším smyslu slova :-) natočeném hohovůdském filmu hledat víc, navíc když si na nic víc nehraje. V rámci žánru ztřeštěných komedií nepochybně minimálně za tři a půl hvězdičky, leč tentokráte bezcitně zaokkrouhleno nahoru...:-)))) ()

FilmFan24 

všechny recenze uživatele

Výborná ztřeštěná kriminální a pořádně černá komedie, kterou jsem porvé viděl v německém znění jako"Neuvěřitelný únos bláznivé paní Stoneové" ( a pak že jenom u nás vymýšlí distributoři takové názvy). Na Bette Midler v pytlu je radost pohledět. On vůbec casting se vyvedl! Na DVD díkybohu Disney nepovolil opravdu příšerný český dabing, který svého času vyrobila TV Nova! ()

Reklama

kombajn 

všechny recenze uživatele

Nechápu moc zdejší odmítavé hodnocení, protože to byla parádní parodie s parádní B. Middlerovou a jako vždy skvělě slizkým DeVitem. Viděl jsem naštěstí v původním znění, takže dabing mi nevadil (připadne mi hodně prosté dát filmu nižší hodnocení kvůli špatnému dabingu). Bláznivá komedie jak se sluší na Zuckery a přitom promyšlená zápletka. Výborná zábava, kterou asi naleznete jen na pultech videopůjčoven. ()

Han22 

všechny recenze uživatele

Bezcitní lidé je pro mě komedií, u které jsem se po dlouhé době válel smíchy po zemi. De Vito tu hraje pěknýho šmejda, co chce zabít svou ženu (ale člověk se mu nemůže divit a fandí mu) a má smůlu, že mu ji unesou dva amatéři. Do toho se připlete jeho povedená kamarádka, co ho chce vydírat, ale omylem vydírá policejního šéfa a ještě jeden psychopat. A pár zvratů, skvělý scénář, hlášky, které by se daly tesat, několik nedorozumění a perfektní finále a vůbec podívejte se sami a hlavně nečekejte nějaký suchý/inteligentní humor, ale pořádnou palbu. ()

Georgex 

všechny recenze uživatele

Nápad skvělý, herecké obsazení ucházející, ale provedení dost pokulhává. Každopádně prominete-li filmu, že je opravdu jednoduchý a místy dost nelogický, tak dostanete nenáročnou komedii na odreagování s Danny DeVitem v hlavní roli, který se snaží zbavit své manželky a moc mu to nejde. Nicméně daleko více zábavnější je jeho podobně laděný snímek Vyhoď máti z vlaku. Moje hodnocení 40%. ()

Galerie (57)

Zajímavosti (5)

  • Telefónne číslo Sama Stonea (Danny DeVito) je 555-7583. Rovnaké aké mala Rachael (Sean Young) vo filme Blade Runner (1982). (Hamaradža)
  • Založené na príbehu O. Henryho "The Ransom of Red Chief". (Tolf)
  • Earl Mott (Bill Pullman) pomenoval svoje rybky Crockett a Tubbs, zrejme podľa hlavných postáv zo seriálu "Miami Vice" (1984). (Tolf)

Reklama

Reklama