Bezcitní lidé

• slovenský

Bezcitní ľudia

Komedie

USA, 1986, 93 min

Jedná se o jednu z těch vitpnějších a originálnějších komedií. Je zde mnoho vtipných scén, které se mi velmi líbily a u nichž jsem se docela nasmál. Scénář považuji za velmi originální, protože takoví milí a láskyplní únosci se jen tak nevidí. Taktéž scény s videokazetou, která zahýbe dějem, jsou velmi vtipné. Celkem tedy tento film vnímám více než pozitivně a považuji jej za jednu z těch lepších komedií. Co více dodat? Na můj vkus jsem napsal docela krátký komentář, ale asi jsem v něm řekl vše, co jsem říci chtěl. Celkem dávám tři hvězdičky, protože to považuji za odpovídající hodnocení této komedie.(19.8.2007)

Bezcitní lidé je pro mě komedií, u které jsem se po dlouhé době válel smíchy po zemi. De Vito tu hraje pěknýho šmejda, co chce zabít svou ženu (ale člověk se mu nemůže divit a fandí mu) a má smůlu, že mu ji unesou dva amatéři. Do toho se připlete jeho povedená kamarádka, co ho chce vydírat, ale omylem vydírá policejního šéfa a ještě jeden psychopat. A pár zvratů, skvělý scénář, hlášky, které by se daly tesat, několik nedorozumění a perfektní finále a vůbec podívejte se sami a hlavně nečekejte nějaký suchý/inteligentní humor, ale pořádnou palbu.(4.6.2009)

• Georgex

Nápad skvělý, herecké obsazení ucházející, ale provedení dost pokulhává. Každopádně prominete-li filmu, že je opravdu jednoduchý a místy dost nelogický, tak dostanete nenáročnou komedii na odreagování s Danny DeVitem v hlavní roli, který se snaží zbavit své manželky a moc mu to nejde. Nicméně daleko více zábavnější je jeho podobně laděný snímek Vyhoď máti z vlaku. Moje hodnocení 40%.(29.2.2016)

Víte kdo je blbější než blbá blondýna? Blbý blondýn. Jinak tohle není vůbec blbá komedie, tohle je výborná černohumorní taškařice, plná ujetých situací a vypointovaných dialogů, kde se střídá jedno nedorozumění za druhým až do >podělaného< finále... Nemá cenu v tomhle jinak rutinně (v nejlepším smyslu slova :-) natočeném hohovůdském filmu hledat víc, navíc když si na nic víc nehraje. V rámci žánru ztřeštěných komedií nepochybně minimálně za tři a půl hvězdičky, leč tentokráte bezcitně zaokkrouhleno nahoru...:-))))(12.3.2006)

Nechápu moc zdejší odmítavé hodnocení, protože to byla parádní parodie s parádní B. Middlerovou a jako vždy skvělě slizkým DeVitem. Viděl jsem naštěstí v původním znění, takže dabing mi nevadil (připadne mi hodně prosté dát filmu nižší hodnocení kvůli špatnému dabingu). Bláznivá komedie jak se sluší na Zuckery a přitom promyšlená zápletka. Výborná zábava, kterou asi naleznete jen na pultech videopůjčoven.(27.1.2005)

• - Založené na príbehu O. Henryho "The Ransom of Red Chief". (Tolf)

• - Earl Mott (Bill Pullman) pomenoval svoje rybky Crockett a Tubbs, zrejme podľa hlavných postáv zo seriálu "Miami Vice" (1984). (Tolf)

• - Telefónne číslo Sama Stonea (Danny DeVito) je 555-7583. Rovnaké aké mala Rachael (Sean Young) vo filme Blade Runner (1982). (Hamaradža)