Bezcitní lidé

• slovenský

Bezcitní ľudia

Komedie

USA, 1986, 93 min

Víte kdo je blbější než blbá blondýna? Blbý blondýn. Jinak tohle není vůbec blbá komedie, tohle je výborná černohumorní taškařice, plná ujetých situací a vypointovaných dialogů, kde se střídá jedno nedorozumění za druhým až do >podělaného< finále... Nemá cenu v tomhle jinak rutinně (v nejlepším smyslu slova :-) natočeném hohovůdském filmu hledat víc, navíc když si na nic víc nehraje. V rámci žánru ztřeštěných komedií nepochybně minimálně za tři a půl hvězdičky, leč tentokráte bezcitně zaokkrouhleno nahoru...:-))))(12.3.2006)

asi jsem uchylný, ale líbílo se mi to stejně jako zamlada. Bette Middler je tu skvělá a scenář se mi zdá dobře napsaný a vše je dobře vypointované. Z amerických komedií určitě lepší průměr. Sdílím názor s igi B. [ PŘÍBĚH: 1 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](25.6.2012)

Bezcitní lidé je pro mě komedií, u které jsem se po dlouhé době válel smíchy po zemi. De Vito tu hraje pěknýho šmejda, co chce zabít svou ženu (ale člověk se mu nemůže divit a fandí mu) a má smůlu, že mu ji unesou dva amatéři. Do toho se připlete jeho povedená kamarádka, co ho chce vydírat, ale omylem vydírá policejního šéfa a ještě jeden psychopat. A pár zvratů, skvělý scénář, hlášky, které by se daly tesat, několik nedorozumění a perfektní finále a vůbec podívejte se sami a hlavně nečekejte nějaký suchý/inteligentní humor, ale pořádnou palbu.(4.6.2009)

Co víc si přát, když jdete domů s rozhodnutím zabít svou manželku, než slyšet v telefonu požadavky lidí, co právě vaši ženu unesli? Přece aby únosci dodrželi své slovo a tu ženskou zabili. Do téhle komedie jsem šel s obrovským očekáváním. Ukázalo se, že naprosto oprávněně, protože se z mého pohledu jedná o jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděl. Velice originální a neotřelá komedie plná absurdních situací. Rozhodně doporučuji.(20.6.2011)

Nechápu moc zdejší odmítavé hodnocení, protože to byla parádní parodie s parádní B. Middlerovou a jako vždy skvělě slizkým DeVitem. Viděl jsem naštěstí v původním znění, takže dabing mi nevadil (připadne mi hodně prosté dát filmu nižší hodnocení kvůli špatnému dabingu). Bláznivá komedie jak se sluší na Zuckery a přitom promyšlená zápletka. Výborná zábava, kterou asi naleznete jen na pultech videopůjčoven.(27.1.2005)

• - Earl Mott (Bill Pullman) pomenoval svoje rybky Crockett a Tubbs, zrejme podľa hlavných postáv zo seriálu "Miami Vice" (1984). (Tolf)

• - Telefónne číslo Sama Stonea (Danny DeVito) je 555-7583. Rovnaké aké mala Rachael (Sean Young) vo filme Blade Runner (1982). (Hamaradža)

• - Založené na príbehu O. Henryho "The Ransom of Red Chief". (Tolf)