poster

Bezcitní lidé

 • USA

  Ruthless People

 • slovenský

  Bezcitní ľudia

Komedie

USA, 1986, 93 min

 • igi B.
  ****

  Víte kdo je blbější než blbá blondýna? Blbý blondýn. Jinak tohle není vůbec blbá komedie, tohle je výborná černohumorní taškařice, plná ujetých situací a vypointovaných dialogů, kde se střídá jedno nedorozumění za druhým až do >podělaného< finále... Nemá cenu v tomhle jinak rutinně (v nejlepším smyslu slova :-) natočeném hohovůdském filmu hledat víc, navíc když si na nic víc nehraje. V rámci žánru ztřeštěných komedií nepochybně minimálně za tři a půl hvězdičky, leč tentokráte bezcitně zaokkrouhleno nahoru...:-))))(12.3.2006)

 • easaque
  ****

  asi jsem uchylný, ale líbílo se mi to stejně jako zamlada. Bette Middler je tu skvělá a scenář se mi zdá dobře napsaný a vše je dobře vypointované. Z amerických komedií určitě lepší průměr. Sdílím názor s igi B. [ PŘÍBĚH: 1 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](25.6.2012)

 • Han22
  *****

  Bezcitní lidé je pro mě komedií, u které jsem se po dlouhé době válel smíchy po zemi. De Vito tu hraje pěknýho šmejda, co chce zabít svou ženu (ale člověk se mu nemůže divit a fandí mu) a má smůlu, že mu ji unesou dva amatéři. Do toho se připlete jeho povedená kamarádka, co ho chce vydírat, ale omylem vydírá policejního šéfa a ještě jeden psychopat. A pár zvratů, skvělý scénář, hlášky, které by se daly tesat, několik nedorozumění a perfektní finále a vůbec podívejte se sami a hlavně nečekejte nějaký suchý/inteligentní humor, ale pořádnou palbu.(4.6.2009)

 • MMR
  *****

  Co víc si přát, když jdete domů s rozhodnutím zabít svou manželku, než slyšet v telefonu požadavky lidí, co právě vaši ženu unesli? Přece aby únosci dodrželi své slovo a tu ženskou zabili. Do téhle komedie jsem šel s obrovským očekáváním. Ukázalo se, že naprosto oprávněně, protože se z mého pohledu jedná o jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděl. Velice originální a neotřelá komedie plná absurdních situací. Rozhodně doporučuji.(20.6.2011)

 • kombajn
  ****

  Nechápu moc zdejší odmítavé hodnocení, protože to byla parádní parodie s parádní B. Middlerovou a jako vždy skvělě slizkým DeVitem. Viděl jsem naštěstí v původním znění, takže dabing mi nevadil (připadne mi hodně prosté dát filmu nižší hodnocení kvůli špatnému dabingu). Bláznivá komedie jak se sluší na Zuckery a přitom promyšlená zápletka. Výborná zábava, kterou asi naleznete jen na pultech videopůjčoven.(27.1.2005)

 • - Earl Mott (Bill Pullman) pomenoval svoje rybky Crockett a Tubbs, zrejme podľa hlavných postáv zo seriálu "Miami Vice" (1984). (Tolf)

 • - Telefónne číslo Sama Stonea (Danny DeVito) je 555-7583. Rovnaké aké mala Rachael (Sean Young) vo filme Blade Runner (1982). (Hamaradža)

 • - Založené na príbehu O. Henryho "The Ransom of Red Chief". (Tolf)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace